nefunkčne GPRS cez O2

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karolis 3. 2. 2007 14:30

Ludia ide vam pripojit na wap cez O2 gprs mne zatial bez akehokolvek uspechu :( jedina stranka ktoru mi nacita je stranka operatora mate podobny problem a este nikde som sa nedocital ze kde sa daju kupit dobijacie kupony na O2...[/b]
karolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod millie 3. 2. 2007 14:36

mam taky isty problem, ani smsku na nastavenie netu nmi neuklada, vraj sa nenasli ziadne aplikacie...a neviem co s tym....akurat mi bolo povedane ze nokie v tomto blbnu a treba cakat :(
millie
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 3. 2. 2007 15:40

pouzi toto : http://forum.mobilmania.sk/viewtopic.php?t=36041 ,, nastavenie O2wap su akosi len na O2homepage a ostatne stranky nenacita, nastav si O2 internet a pouzivaj Operu Mini a budes spokojny
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod millie 3. 2. 2007 16:01

prepac, ale ten navod od teba je strasne neprehladny, ja vobec neviem kam mam klikat ..nenapisal by si to este raz pls?
millie
Junior

Odeslat příspěvekod zlieva 3. 2. 2007 21:05

MaTTo S píše:pouzi toto : http://forum.mobilmania.sk/viewtopic.php?t=36041 ,, nastavenie O2wap su akosi len na O2homepage a ostatne stranky nenacita, nastav si O2 internet a pouzivaj Operu Mini a budes spokojny

No ja neviem, ale mne fungujú cez wap aj ostatné stránky, napr. wap.pravda.sk, wap.meteo.sk. Bez problemov. Tak isto ide internet cez MiniOperu. Nastavoval som to ručne podľa ich stránky. Funguje mi to na mobile Sagem MyX-7. V SE K600i som to neskúšal, nechce sa mi prehadzovať kartu, keď to funguje, ale verím že by to nebol problem rozchodiť ani tam. Very Happy
zlieva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mattiash_king 3. 2. 2007 21:15

millie píše:prepac, ale ten navod od teba je strasne neprehladny, ja vobec neviem kam mam klikat ..nenapisal by si to este raz pls?

Ja myslim ze ten postup je dokonale prehladny, pred chvilou som si to na zaklade toho rozbehal. Slape aj opera aj Jimm.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 3. 2. 2007 21:22

Včera som otestoval gprs na Siemens A65, dnes na Nokia 6070. Cez Opera Mini v pohode. To, že nemajú na stránke O2 zatiaľ nič, ma netrápi.
Email klient - vstavaný na N6070 ide, idem cez smtp azetu, o2 asi nemá smtp - zatiaľ.
Konfigiračné SMS nastavenia prišli OK, a zdá sa aj zadarmo - aspoň zatiaľ nič neodrátalo z kreditu.
Škoda, že nemôžem odskúšať na SE K610i, ten ide len na TM.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod pedrooo 5. 2. 2007 16:33

ak si nastavujete wap cez SET WAP alebo SET odoslanim na 99202, potom Vam to v zavislosti na telefone v prehliadaci vyberie nastavenie pre WAP. Teda "o2wap". Na to, aby ste mohli pristupovat k inym strankam, musite pouzivat pre pripojenie apn "o2internet" ...

Ak mate problem nastavit si telefon, najdite si na nete manual svojho telefonu alebo na strankach inych operatorov ich sposob nastavenia pre GPRS (podla toho sa uz dovtipite co kde mate nastavit).

Vseobecne a myslim aj prehladne info o nastaveniach:
http://sk.o2.com/sk/podpora/nastavenie-sluzieb.html
pedrooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P4LI 5. 2. 2007 17:33

ako to ze vam ide GPRS? Ved v tom cenniku O2 je napisane ze aktivacia stoji 99sk. To uz sa daju kupit dobijacie kupony?? Ja som na karte mal len 50sk kredit a uz tam nemam skoro nic a stale to nemam kde dobit, takze som to ani neskusal.
P4LI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.mania 5. 2. 2007 17:43

Aktivácia GPRS je 0 Sk, bezplatná, platí cenník z ich stránky, to čo je vytlačené je staršie a už neplatí. Tiež je tarifikácia 10kB.
Kupóny sa vraj dajú už kúpiť zatiaľ na určitých miestach, ako píšu aj na O2 stránke.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod Matej M. 5. 2. 2007 18:34

Kompletný prehľad nastavení pre mobily: Orange, T-Mobile aj O2
http://www.mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=7617
* Sony Ericsson K800i owner *
Matej M.
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 5. 2. 2007 18:42

Nie je tam smtp server pre vstavaneho email klienta.
Dnes som volal na O2 a po dlhšom odmlčaní mi oznámili, že je to smtp.tmail.cz
Zrejme, že O2 SK má iné smtp, lebo to nefunguje,
zatiaľ to obchádzam cez smtp.azet.sk (s loginom),
alebo musím použiť exetrného email klienta, napr. MailMan.
Ak teda niekto vie smtp server pre O2 Sk, ktorý je fuknčný, uveďte to tu aj pre iných. :oboze
stano.mania
Junior