Mobilny internet

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jcdenton21 28. 1. 2007 16:20

neviem ci to tu parti a teda ak ne tak prosim o presun
potrebujem poradit mobilny internet a neviem ci orange alebo T-mobile
dik moc
CPU: AMD Athlon 3200+(Venice E6) + AC Freezer 64 PRO, MB: ASUS A8N-E nForce4 U + Zalman NB-47J, GPU: Sapphire x700 128MB PCI-e + Zalman VF700 AlCu, RAM: 2x256MB GoodRAM 400MHz, DVD RW: LG GSA 4167B, ZDROJ: EC 400W, EUROCASE ML 5410
jcdenton21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolana 28. 1. 2007 16:34

Myslim, ze taketo temy sa tu uz dlho pretriasaju a sama som zvedava, co ti kto poradi, pretoze je to tazke :hm
Asi by si mal napisat, kde ho chces pouzivat, pozriet sa na oblasti, mapy, ale ani v tom sa uplne nespoliehat 8)
Radu ti nedam, len odpoviem pre seba UZ NIKDY NIE FLARION :pozor2
jolana
Junior

Odeslat příspěvekod earwey 28. 1. 2007 16:36

Zase zalezi, kde byvas, ci budes vyuzivat internet iba doma na stole alebo ako s kartou v notebooku doslova na cestach, na vidieku aj v meste. Ci na vychode alebo zapade krajiny.. Skus si pozriet mapy pokrytia operatorov a rozhodni sa aj podla cien, ake su pre teba dobre. Nieco podobne tu uz bolo rozoberane viackrat, takze sa pozri aj na toto:

http://www.mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=6855
http://www.mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=7348
http://www.zive.sk/h/Mobil/AR.asp?ARI=119670

odporucam aj diskusie a realne nazory pod tymito clankami..

A este ked sa rozhodnes pre Rychly internet od T-Mobile a doma zistis, ze ti funguje slabo do 7 dni mas moznost vratit.
Ak sa rozhodes pre Orange HSDPA, priamo na predajni si over dostupnost a predpokladane rychlosti u teba doma. Moznost vratenia v Orange nieje, jedine s pokutou alebo vopred zaplatenou zalohou. zhruba 5.000 SK ale to niesom isty..

Alebo potom este mozes mat take stastie, ze ti to po niekolkych tyzdnoch cele spadne a problemy s reklamaciami su na svete a vsetko okolo toho.. Vid Jolankyn pripad
earwey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod multi1 28. 1. 2007 16:51

jasne prv vyskušaj T-mobile maš 7 dni čo asi stači a uvidiš (počul som, že ne nietkorých typoch notebookoch to beží rýchlejšie a naopak) a dajú sa neskôr dokupiť rôzne antény od malej do ruky až po vonkovú anténu (ako na TV) :lol:
multi1
Junior

Odeslat příspěvekod jcdenton21 28. 1. 2007 17:26

mno pouzivat to chcem v KOSICIACH
potrebujem tym obsluzit 2xdesktop+1x notebook a teda treba USB variantu
skusim sa opytat v T-mobile ale zasa ohlasi na flarion nesu moc dobre
CPU: AMD Athlon 3200+(Venice E6) + AC Freezer 64 PRO, MB: ASUS A8N-E nForce4 U + Zalman NB-47J, GPU: Sapphire x700 128MB PCI-e + Zalman VF700 AlCu, RAM: 2x256MB GoodRAM 400MHz, DVD RW: LG GSA 4167B, ZDROJ: EC 400W, EUROCASE ML 5410
jcdenton21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod multi1 28. 1. 2007 17:33

tak skus a uvidiš niekomu to ide ako ma iným ako slimák alebo vôbec, ak niekoho poznaš čo ma internet (T-mobile-Orange)tak to skus porovnať a daj vedieť ako si dopadol
multi1
Junior

Odeslat příspěvekod Eric007 28. 1. 2007 18:25

Ja mám Flarion som na okraji pokrytia a frčím na anténu, som spokojný. Treba vyskúšať, neboj sa a choď do toho. Orangeu by som moc neveril, len klamú kamarát aj ja mám zlé skúsenosti.
Eric007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d. 28. 1. 2007 18:32

mam flarion pripojeny na wifirouter a k tomu 2xdesktop+1 notebook+n80 a v pohode,so signalom som zatial problemy nemal,cize vyskusaj si ho na 7dni v konfiguracii aku budes pouzivat a uvidis.
d.
Junior

Odeslat příspěvekod newuser 28. 1. 2007 19:03

d. :ako si riesil spojenia modem s wifirouterom ?
newuser
Junior

Odeslat příspěvekod d. 28. 1. 2007 20:02

normalne som zapojil jeden koniec sietoveho kabla do modemu a druhy do wan dierky routera
d.
Junior

Odeslat příspěvekod jolana 28. 1. 2007 20:12

treba skusit, je to hop alebo trop. ja mam napr. s orange vynikajuce skusenosti, ini tu pisu ze zle a s T-Mobile mam prave negativne, ako skusit to v T-Mobile mozes, ale ak sa ti to nebude pozdavat, tak to vrat, nedaj na reci, ze je to docasne a externa antena to zachrani :twisted:
Orange ma vyhodu v tom, ze sa da pouzivat aj v zahranici a osobne si myslim, ze do roka bude daleko pred Flarionom :mrgreen:
Taktiez software je kvalitnejsi, a v nudzi sa cez ORANGE pripojis aj cez
EDGE niekde na chate, zatialco Flarion ked spadne, tak spadne, myslim, ze pri presunoch je Orange prisposobivejsi, ale hlavne to je pozriet si mapy, vyskusat to, co sa da vratit a testuj to non stop 8)
jolana
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 28. 1. 2007 23:49

V prvom rade si myslim, ze je tazke porovnavat Flarion a HSDPA, kedze sa jedna o dve diametralne odlisne technologie. Flarion sa mi javi ako slepa technologia, pouzitelna len na Slovensku a vo Finsku a tam jedine po upravach zariadenia. UMTS mozes pouzit aj v zahranici a s avizovanou snahou o znizenie roamingovych cien, je to urcite este zaujimavejsie (teraz brutalnych 400 za MB). Question: Internet na doma, alebo na cesty?
S Flarionom nemam skusenosti, ale mal som tu moznost testovat doma HSDPA (zapozicane na predajni na skusku) - v BA sa mi podarilo namerat 3 mbit cez Huawei modem, sice vecer o 22.00, ale na mobilny internet je to, v porovnani s nie dalekou minulostou, zavratna rychlost. Cez den od 1,2 - 2,2. A pokial vezmem do uvahy aj skutocnost, ze je mozne ten modem upgradovat az na 7,2 mbit...a to ze je to mobilny internet pracujuci aj na EDGE a GPRS...ak by som nemal ine moznosti a potreboval by som mobilitu, tak by som asi nad nim uvazoval.
Dolezite je pokrytie, kedze UMTS je zatial len vo vacsich mestach nad 20000 obyvatelov. Pre mna osobne bola prioritou rychlost a odozvy, kedze pokrytie je ok a tie boli slusne, P2P pouzivam malokedy. Nie je to chello, ale kabel za sebou tahat nemozem ;)
Treba vsak odskusat jeden aj druhy, potom sa rozhodnut. Kazdy ma s nimi ine skusenosti, Tvoje by aj tak nakoniec mali rozhodnut :)

_____
Be wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod jcdenton21 29. 1. 2007 07:49

ved hej aj mne sa heueway paci ale ako je to s odozvami?
testoval niekto?
rychlosti su ok a ten T-mobil vyzera fakt ne moc dobre oproti orange aj ked najlepsi internet ma max vraj 5.3Mbit/s(samozrejme teoreticky)
CPU: AMD Athlon 3200+(Venice E6) + AC Freezer 64 PRO, MB: ASUS A8N-E nForce4 U + Zalman NB-47J, GPU: Sapphire x700 128MB PCI-e + Zalman VF700 AlCu, RAM: 2x256MB GoodRAM 400MHz, DVD RW: LG GSA 4167B, ZDROJ: EC 400W, EUROCASE ML 5410
jcdenton21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d. 29. 1. 2007 14:25

ja som si dal flarion prave po zlych skusenostiach s Orange 3G a hlavne jeho pristup k zakaznikovi ma uplne odrovnal,nastastie som nebol viazany.
d.
Junior

Odeslat příspěvekod jolana 29. 1. 2007 15:07

Ja som si dala Orange Expres, prave po zlych skusenostiach s Flarionom a hlavne jeho pristup k zakaznikom ma uplne odrovnal, zial viazana som bola
jolana
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron