Brandované mobily - čo vám najviac vadí?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 3. 10. 2006 13:32

stvrto píše:ak vam vadi pipanie fotaka, mozete skusit stiahnut nejaky firmware z krajiny v ktoryx neni zakazane verejne fotenie :hm . u nas je. ale ece som to neskusal.

Ešte som v živote nepočul o tom že by u nás bolo zakázané verejné fotenie!! :hm
Veď sa prejdi po Bratislave po meste, všade je plno turistov, každý si drží foťák a cvaká a cvaká..
Určite je každý z nás minimálne raz za týždeň zachytený niekým na foťákom a ani o tom netušíme!
A znefunkčnenie vypnutiu zvuku foťáku fakt nemá zmysel, je to obmedzovanie telefónu, ktorý si kúpiš.

To ale ešte tak rozumiem, ale nerozumiem prečo sa ľudia po tých dvoch rokoch nenahrnú hromadne k operátorovi so slovami - padla mi viazanosť, chcem z neho mať normálny telefón, najhrajte normálny FW, nie brandovaný.. To že je telefón akciový značí že operátor si ho jemne upraví (urobí si reklamu) a Ty sa zaviažeš že budeš dva roky platiť. Ale keď splatíš, máš nárok na obyčajný telefón, nie na upravený s reklamou. Už Ťa nemá prečo operátor obmedzovať... Tak ako T-mobile by mal po dvoch rokoh každý jeden telefón odblokovať...

Lenže ľudia sú pohodlní, nechce sa im handrkovať sa u operátora a dupľom - po dvoch rokoch telefón posunú babičke, ktorej to je jedno a oni si kúpia ďalší, zas brandovaný a zas len nadávajú.. (týmto sa nezastávam brandovania, naopak!)

Preto vidím východisko iba v tom, že by drvivá väčšina zákazníkov po tých dvoch rokoch k tomu operátorovi prišla a požadovala by úpravu telefónu do pôvodného stavu. Potom by operátori rýchlo pochopili že to je veľmi nevýnosný spôsob reklamy - na telefóne - keď im sami zákazníci budú pridávať kvantum roboty navyše a ešte k tomu zadarmo......
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod atomic_8 3. 10. 2006 15:32

Len v kratkosti - kazdy ma moznost si vyskusat mobil priamo na predajni. Ak sa mu nepaci brandovanie, tak si ho stale moze kupit za plnu cenu (pravdepodobne aj ten bude upravený, takze niekde inde, napr cez net, alebo NAY, Datard a pod.)
A k tomu foteniu - pochybujem, ze nejaky svetový vyrobca sa riadi prave nasimi zakonmi, ale sa riadi hlavne tými, kde ma najvacsi trh.
A odblokovat - odblokuju ho, ale samozrejme za poplatok.
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wracker 4. 10. 2006 21:49

atomic_8 píše:pochybujem, ze nejaky svetový vyrobca sa riadi prave nasimi zakonmi, ale sa riadi hlavne tými, kde ma najvacsi trh.h/quote]
proboha a to si mod? jak si tohle vubec myslel? to si myslis, ze kdyz je u nas zakon, ze nesmis privezt radioaktivni odpad tak ho priveze nadnarodi firmy z oduvodnenim, ze na nase zakony se.re, ze ona je nadnarodni????? to si zaslouzi :tleskani :tleskani :tleskani
Wracker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pade 4. 10. 2006 21:54

ha ha :D
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atomic_8 5. 10. 2006 08:49

Wracker píše:proboha a to si mod? jak si tohle vubec myslel? to si myslis, ze kdyz je u nas zakon, ze nesmis privezt radioaktivni odpad tak ho priveze nadnarodi firmy z oduvodnenim, ze na nase zakony se.re, ze ona je nadnarodni????? to si zaslouzi :tleskani :tleskani :tleskanin/quote]

Skoda sa vyjadrovat, ale predsa.
Takze aký to porusil zakon, ked sa neda zvuk fotaku vypnut???
atomic_8
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod atomic_8 5. 10. 2006 09:02

takze takto to bolo myslene - ak chce vyrobca nejaký typ mobilu predavat na x trhoch so spolocným vlastnostami mobilu pre vsetky tieto trhy, tak vyrobí mobil podla toho trhu, ktorý ma najprisnejsie zakony (a samozrejme ma aj potencial), cize pravdepodobne bude splnat aj zakony ostatnych krajin (mozno male doladenie)

Priklad: ak by chcel ist výrobca s tym istym mobilom na europsky , americký, činsky trh a napr. do Mongolska, tak je jasne, ze to vyrobí tak, aby to vyhovovalo tým dolezitym trhom, a je im uplne jedno, ze v Mongolsku ani zakony nemaju...........

(ale ten kto bude chciet, tak si zase nieco najde - takze to bola asi skoda namahy)
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wracker 7. 10. 2006 23:05

to s tim, ze vyrobce udela FW pro trh, kde sou zakon nejprisnejsi ti neberu..tvoje puvodni vyjadreni bylo uplne o necem jinem.

ktery zakon porusil nevypnutelnym zvukem z fotaku? co ja vim o tom sem nic nepsal..zkus se zeptat nejakyho pravnika, jestli o tom neco nevi..

..pokud zase skoda vyjadrovat se tak laskave nic nepis...
Wracker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod poseidon 24. 10. 2006 21:06

najviac vadí že sa brandovaný SW serie
poseidon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazo 24. 10. 2006 22:28

No zasah do FW telefonu asi vadi najviac. U takeho FW je pravdepodobne ze bude nestabilnejsi a pomalsi. Dalej mi vadi blokovanie soft klaves co vnimam ako obmedzenie funkcnosti telefonu. Vlastne menu operatora byva spravidla omnoho pozadu od toho originalneho hlavne po grafickej stranke,ale aj tak sa tyka prakticky jedneho skinu, resp. temy. Nakoniec zamknute subory: melodie, obrazky a spominane temy. Tieto vadia ale priamo neprekazaju.
Voda všetko zaplavuje a zmýva ľudské hriechy...
mazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maciatko 31. 10. 2006 11:16

Ahojte,
mam SL75 od pomaranca a nahral tam svoj softver - je tam menu na disleji vlavo. Chcem sa ho zbavit. AKo to mam urobit? Mam pouzit kod *#9999# uvedeny ako navrat k povodnym hodnotam z vyroby? Je to naozaj navrat k povodnemu nastaveniu, alebo mi to len zmaze vsetky moje nastavenia?
Poradte.
Vdaka.
Maciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 7. 11. 2006 08:08

Najviac ma štve že brandovanie nikdy nie je dotiahnuté dokonca. Lepšie povedané FW.. Je to taký polovýrobok, ktorý sa narýchlo dáva do mobilov. A tie potom nefungujú tak ako majú a fungel nový telefón ide rovno do servisu. Tak ako môj prípad. Zobral som 6233 Orange, do týždňa šla do servisu. V servise som sa pýtal či je možné aby mi nahrali NOKIA FW, nie Orange, povedali mi že to nemôžu, lebo to je Orange kúsok....
Na druhý deň som došiel po telefón a ejhľa, v telefóne NOKIA FW!! Zrejme to čo som nahlásil za vady bolo neodstrániteľné v Orange FW. Nebol to len zle napálený Orange FW, ale Orange FW obsahoval moje nahlásený chyby, tak nemali inú možnosť ako odstrániť závadu ano napáliť NOKIA FW.. :D
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 7. 11. 2006 08:09

nevadí mi - nekupuji je.
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod mazo 7. 11. 2006 11:30

maciatko: Orange softwer vlavo na displeji je java aplikacia. Ak mas dobry program na javu tak ho bez problemov odstranis. Teda skoro bez problemov...stratis zaruku
mazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maciatko 10. 11. 2006 11:22

Ach jaaaj. Uprimne sa priznam ze netusim co presne je java aplikacia. A kde sa da zohnat dobry program na javu?? Resp. aky program by si mi odporucil. Mozem to zvladnut aj sama (s datovym kablom?)?
Vdaka.
Maciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazo 10. 11. 2006 15:51

zalezi podla typu telefonu aky mas. ja mam motorolu a pouzivam motomidman,ci ale funguje s inymi znackami neviem
mazo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka