Brandované mobily - čo vám najviac vadí?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip_Hanker (novy) 15. 8. 2006 17:29

MobilMania.sk pripravuje článok o brandovaní (resp. kustomizácii) mobilných telefónov, teda rôznych prispôsobeniach mobilov slovenskými operátormi. Ide napr. logá operátora (nevymazateľné), odstránenie niektorých funkcií a položiek menu, zamknutie tlačidiel povedzme na spustenie webového prehliadača a podobne.

Zaujíma nás, aké brandovania majú jednotlivé typy dotovaných mobilov a ktoré vám prekážajú. Prosíme preto čitateľov, ktorí takéto mobily vlastnia, o vyjadrenie sa v tejto diskusii. Ďakujeme.

Redakcia MobilMania.sk
Filip_Hanker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oco1 15. 8. 2006 17:47

Když je mobil brandovaný od operátora, ke kterému chovám své sympatie tak mě to nijak neirituje...

Že mám na telefonu např logo Vodafonu, tak mi to osobně nevadí vůbec, ba naopak velice se mi to líbí :D

Tapeta, vyzvánění se dá změnit... ovšem třeba Vodafone upravuje i styl a ikonky menu telefonů. mě osobně by takové menu (a že už jsem měl 2 brandované telefony) vůbec nevadilo, ale jak už zde na fóru bylo hodněkrát zmíněno, nekteří uživatelé to opravdu nemůžou přenést přes srdce :hm
S7 edge
oco1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jann 15. 8. 2006 18:07

Brandove zmeny po vizualnej stranke sa prezit daju.. Mna najviac mrzi, zasah do FW telefonov.. Vacsinou, upraveny FW byva chybovy, pomalsi a byvaju s nim problemy.. Dalsia vec, ze niektore akciove telefony byvaju ochudobnene o standardne prislusenstvo, ktore by v baleni malo byt.. Ale to uz je problem cenovej politiky a nie brandovania.. :wink:
> Dobrí umelci kopírujú, najlepší kradnú... <
jann
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dusanzy 15. 8. 2006 18:09

Mam N6170 z orange a hrozne je chciet ho zapnut, ked je na nabijacke. Neakciovy to nerobil. A velkost mms je limitovana na tusim 90kB. To mi vadi.
dusanzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pedro83 15. 8. 2006 18:50

k700i -> T-Mobile SK

-zamknute prave soft tlacidlo
-nevypnutelny zvuk fotoaparatu
-zmenene usporiadanie v menu

a myslim aj kopa dalsich ale vo vseobecnosti mi najviac vadia uzamknute soft talcidla a hlavne ked je tam preddefinovany pristup na net ktory nepouzivam...
Pedro83
Junior

Odeslat příspěvekod lipkofil 15. 8. 2006 20:45

D750i-T-mobile

ta ruzova ikonka my vobec nevadi ani ked si operator da na mobil znak firmy

ale vadi my jedno ze sa neda vypnut zvuk fotoaparatu
f.u.c.k you orange


serus ty buzik ,nokia E51 black steel
lipkofil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techo 16. 8. 2006 00:24

Mam brandovany Sagem MyX-7 od Orange UK (uz srot ja viem :) )Slovensky Orange ho pokial viem nebrandoval. Je tam logo a zmeneny firmware - v oranzovych farbach a s vela odkazmi na stiahnutie hier, aplikacii a neviem coho este z anglickeho OR portalu. Zo zaciatku mi to vadilo a rozmyslal som nad flashom ale nakoniec som si zvykol a vykaslal sa na to.
Techo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix44 16. 8. 2006 08:07

Uz je to sice minulost, ale ked som mal SE K700i od Orange SK, tak okrem pozmenenia ovladania na horsie, tak ten telefon s firm. od Orange strasne mrzol.
A teraz sucasnost, SE K750i s firm. od Orange SK, mi vadila len jedna vec, a to ze ked vysiel novy ofiko firm. pre SE K750i, tak som musel cakat ci sa Orangu uraci urobit ho aj pre svoje brandovane telefony, a velakrat sa stavalo ze sa na to vykaslali !!!
Dne uz mam prerobeny SE K750i na W800i samozrejme ze uz bez akehokolvek zasahu operatora a som spokojny, ale operatori by si mali uvedomit jednu vec, a to ze by nemali zakaznikom zneprijemnovat zivot ich nezmyselnymi zasahmi do firm. telefonu.

Matrix44
HTC Raphael(Touch Pro, MDA Vario IV)
ROM: 1.90.401.1 | Radio: 1.02.25.19 | SPL: 1.09 |
8GB MicroSDHC | BT HF SonyEricsson HBH-GV435 | GPS: Garmin nüvi 250W |
Matrix44
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shifter 16. 8. 2006 08:09

Slovicko "kustomizacia" je skutocne perla! Bud to uvadzajte ako "customizacia" alebo uvedte akykolvek slovensky ekvivalent, len neprznite jazyk.

Spravidla je to tak, ze operatori branduju mobilne telefony, ktorych cena je vyraznejsie dotovana, ak ma niekto zaujem o mobilny telefon bez uprav, kupi si ho za plnu cenu. Uprava menu napriklad v pripade mobilneho telefonu Sony Ericsson K700 v Orangei mi vobec nevadila - na tlacitku na bocnej hrane napravo od displeja bolo jasne uvedene, ze sluzi na spustenie prehliadaca a natiahne stranku Orange World. Aktualne pouzivam Sony Ericsson K600i a rovnako tam je umiestnene logo operatora, prostredie v zmysle tapety, setrica obrazovky, atd. mam upravene podla svojich preferencii.
shifter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod globalplayer 16. 8. 2006 08:20

mne najviac na customizovanych telefonoch vadi to ze novy firmware je pre ne k dispozicii omnoho neskor ako firmware vyrobcu popripade nieje vobec
(napriklad novy firmware pre W800i od TMO SVK este vobec nieje a od erixonu je uz od aprila)
inak co sa tyka menu a podobne neprekaza mi to aj vzhladom na to ze w800i nieje nejako moc prerobena
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robo_at_hotmail 16. 8. 2006 09:05

Mam k700i, a brand Eurotel, komoplet brand sa dal obist, dokonca aj shutdown animacia je ina. Ked sa ten isty k700 brandoval u TMO, dopadlo to horsie - soft tlacidlo mimo hru, nemoznost zmenit shutdown animaciu..
A to co z k700 skontruoval firmverovo Orange som nepredychal.. ;-)

Funkcnost a este raz funkcnost - pokial sa neoreze, tak predvoleny obsah a linky a nemazatelne obr mi vobec nevadia..
...ani logo opa na mobile..

Edit: Aj ET vo FW k700 vypustil z menu sprav sluzbu [my friends]..
Robo_at_hotmail
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maco8 16. 8. 2006 09:33

k700i -> T-Mobile SK

-zamknute prave soft tlacidlo
hlavne toto mi vadi,operator by nemal blokovat kavesnicu :!:
a este tie ich loga na fonoch :oboze
Cogito ergo sum
maco8
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 16. 8. 2006 09:46

Mne by najviac vadilo nosit na kryte vytlacene logo operatora, FW sa da preflashovat za nezmeneny ale kryt treba kupit novy. No ale jediny mobil co som mal z akcie bola Mota V3 a ten je uz davno v kely tak ma brand netrapi.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earwey 16. 8. 2006 10:22

Tie nalepky operatorov na fonoch, konkretne T-Mobile sa mi vzdy po case zosuchli dole najma u Sony Ericsson-och.. a ten firmware mi nikdy tak zasadne nevadil, podobne ako jeden z prvych prispevkoch..

"když je mobil brandovaný od operátora, ke kterému chovám své sympatie tak mě to nijak neirituje... " (oco1)
earwey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 16. 8. 2006 10:25

u nas doma se vyskytovala motorola V300 od CZ Tmobilu .... firmware byl celej spatnej..telefon misto jedny sms odesilal 2,3.. samozrejme to operator uctoval za 2 nekdy az za 3. uzamknte potvrzovaci tlacitko jako pristup k wapu a spatnym firmware to jeste zacalo uctovat ihned co se telefon zacal pripojovat a divne castky jakoze za bar bajtu treba 10kc...bylo s tim hroznyho litani i v autorizovanym servisu na rekli, ze vedi, ze tyhle motoroly sou vyrobne smejdy..ale ze stim nic delat nemuzou 4 byl prehravanej FW.. jednou ho ani nechteli zapsat do zarucaku!!!!( museli by vratit penize) pak sem se dostal k nekomu ktdo se zna s tema co uznava reklamace a ten ten telofon konecne po roce a neco vzal zpet a vratil nam penize... od te doby mam hroznou averzi na motoroly ( kdo by asi nemel, kdyz to byla prvni motorola a hned takova skorapka) a brandovane telefony uz k nam domu nesmi
Wracker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků