Vianocne akcie T-mobile v praxi, POZOR!!!

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kstano 15. 2. 2006 15:50

Uz dlhodobo je znama jedna malickost pri uctovani faktury v pripade pausalu. Ja o nej viem a dal som si na to pozor, ale urcite je vela ludi, ktory na nu mozu doplatit formou prekvapivo vysokej faktury.

Ide konkretne o to, ze ak vam v priebehu hovoru dojdu volne minuty, nenabehne uctovanie na ine volne minuty, ale hovor sa dalej uctuje normalne podla ceny za minutu hovoru. Doteraz bol problem len vtedy, ked ste volali cez vikend a po prevolani volnych minut behom hovoru nenabehli oddychove-vikendove minuty, ale zvysok hovoru bol normalne spoplatneny. To ale nebol problem, pretoze cena hovoru bola 1 Sk/min.

Ale teraz si predstavme pripad, ze mate Vianocne ty a ja na tri cisla. Teda ked volate na tieto cisla, mate volania zadarmo aj cez den. Preto si v klude vybavite to, co potrebujete a nestarate sa, ako dlho hovor trva. Ale - ostali vam povedzme 3 volne minuty, ktore v priebehu hovoru miniete. Tym sa hovor zacne spoplatnovat cenou cca 10 Sk/min. Vy mate pocit, ze na toto cislo volate zadarmo a kecate povedzme hodinu. Tento hovor vas bude stat 570 Sk aj napriek tomu, ze ste si mysleli, ze volate zadarmo. A budete to MUSIET zaplatit, lebo T-mobile toto ma oficialne zverejnene. Samozrejme nie tak polopatisticky, ale
Neprevolané voné minúty sa automaticky neprenásajú do
nasledujúceho zúctovacieho obdobia (potrebná aktivácia sluzby
Presun voných minút). hb]Pocas jedného hovoru sa uplatuje len
jeden typ volných minút. t/b]Podmienky sluzby Ty a ja je mozné
meni len raz za zúctovacie obdobie. Zmena v sluzbe nadobúda
úcinnost den po poslednom uskutocnenom ocenovaní hovorov.
o/quote]


Cast uvedena boldom hovori to iste, co moj treti odstavec.

Takze POZOR. Mojim cielom nie je osocovat T-mobile, ale upozornit tych, co o tomto nevedia.
kstano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mato2m 15. 2. 2006 16:10

Kto si ale dava pozor na kazdu minutu(da sa to okrem telefonu bezplatne okontrolovat aj priamo na http://www.t-mobile.sk) nema problem :D
Ale plne suhlasim s prispevkom! Vela ludi je nevedomych a zacnu si davat pozor na akcie TM az ked sa popalia!

PS: KSTANO dik za favo :wink:
mato2m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato2m 15. 2. 2006 16:13

Kazdopadne som s TM velmi spokojny...co o orangutanovi povedat nemozem :!:
mato2m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kstano 15. 2. 2006 16:50

mato2m píše:Kto si ale dava pozor na kazdu minutu(da sa to okrem telefonu bezplatne okontrolovat aj priamo na http://www.t-mobile.sk) nema problem :D


Praveze s presnostou na minuty sa to velmi neda, lebo tam mas info zhruba den stare. Tak ked si uskutocnil par hovorov cez den, nieco aj do CR (nad ramec), pripadne na bezplatne cisla (infolinka), tak tazko zistit presne, ci mam este minutku, alebo nie. Da sa to vyriesit jedine tak, ze prerusujes hovor. Ale to sa mi zda povedzme divne.

Inak, VELMI by som privital od T-mobilu pausaly, kde by neboli volne minuty, ale napr. isty objem volnych dat namiesto minut. Mam sice v praci net, ale obcas vecer/cez vikendy/na dovolenke by sa zisiel na stiahnutie mailov. Lebo volne minuty su pri kombinacii Vianocne ty a ja + nekonecne minuty vecer pre mna zbytocnost, len prevolam a este si davat pozor, ci su prevolane vsetky.
kstano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod globalplayer 16. 2. 2006 09:09

na jednu vec pozor,vsade v TMO mas k dispozicii vseobecne podmienky vyuzivania sluzieb a takisto aj na internete,,,a nieje chyba TMO ak si to ako zakaznik neprestudujes... berem,ze by to mohlo byt uvedene niekde aj velkym pismom,,ale to by v tom pripade stranka TMO bola len plna upozorneni a nicoho ineho
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kstano 16. 2. 2006 18:37

globalplayer píše:na jednu vec pozor,vsade v TMO mas k dispozicii vseobecne podmienky vyuzivania sluzieb a takisto aj na internete,,,a nieje chyba TMO ak si to ako zakaznik neprestudujes... berem,ze by to mohlo byt uvedene niekde aj velkym pismom,,ale to by v tom pripade stranka TMO bola len plna upozorneni a nicoho ineho


Pocas jedného hovoru sa uplatuje len jeden typ volných minút. - keby si to cital v obchodnych podmienkach (niekolko stran), ako by si si to vylozil? Napadlo by ta prave to, ze ked ti behom hovoru dojdu volne minuty, tak cvakas normalnu taxu? Podla mna 99% ludi to berie tak (ak nevie suvislosti), ze cez vikend ked minas volne minuty, neminas sucasne aj vikendove, co je samozrejme, tak tomu dalej nevenuju pozornost....
kstano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod globalplayer 17. 2. 2006 08:24

pocas hovoru sa uplatnuje len jeden typ volnych minut,no neviem ako komu ale mne logicky s toho vyplyva,ze ked mam posledne 3 volne minuty s pausalu,a volam 10 minut,tak sa mi autoamticky nepreskoci na cerpanie inych volnych minut,kedze pocas hovoru sa uplatnuje len JEDEN typ volnych minut,,,a netvrdim ze TMO je dokonali,ale oni nemozzu za to ak niekto nepochopi,to co je napisane a vlyozi si to tak ze sa mu uplatnuju 2 typy volnych minut pocas jedenh ohovoru
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kstano 17. 2. 2006 14:59

globalplayer píše:pocas hovoru sa uplatnuje len jeden typ volnych minut,no neviem ako komu ale mne logicky s toho vyplyva,ze ked mam posledne 3 volne minuty s pausalu,a volam 10 minut,tak sa mi autoamticky nepreskoci na cerpanie inych volnych minut,kedze pocas hovoru sa uplatnuje len JEDEN typ volnych minut,,,a netvrdim ze TMO je dokonali,ale oni nemozzu za to ak niekto nepochopi,to co je napisane a vlyozi si to tak ze sa mu uplatnuju 2 typy volnych minut pocas jedenh ohovoru


To tak chapes preto, lebo o tom vies. Ale keby si nevedel dopredu, ze ako to je, tak by ta nenapadlo, ze to toto znamena. Alebo minimalne by si si myslel, ze to mozno znamena toto. Ale kludne to mohli napisat presnejsie. Ale je v ich zaujme, ze to nie je napisane jasne.
kstano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zso 20. 2. 2006 08:16

JA som mal "Bezvedomie 1", a nikdy som neplatil viac ako 399 bez DPH + SMS. A to som telefonoval v kombinacii volny minuty + bezvedomie.
Inac da sa nastavit v telefone kolko mas prevolane a mozes aj tam to sledovat :potichu
zso
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4rian 20. 2. 2006 19:35

Ja som sa tiez osral na vianocenej akcii, neprecital som si to poriadne, az po po urcitom obdobi, a natiahol som si ucet, nevdel som, ze najprv treba prevolat standarne minuty, a aj volne vikendove, uz aj som zrusil balicek nekonecne hovory. Ale co som si pozeral poslednu fakturu, tak tam mam nauctovane aj nejake hovory cez vikend, skoncili volne vikendove, a zbytok hovoru nauctovali normalne, co im samozrejme reklamujem. lebo v dodatku nieje nic napisane ohladne to ze sa cerpaju iba jedny minuty...
m4rian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kstano 20. 2. 2006 19:56

m4rian píše:Ale co som si pozeral poslednu fakturu, tak tam mam nauctovane aj nejake hovory cez vikend, skoncili volne vikendove, a zbytok hovoru nauctovali normalne, co im samozrejme reklamujem. lebo v dodatku nieje nic napisane ohladne to ze sa cerpaju iba jedny minuty...


Praveze je, je to skryte v tej vete hrubymi pismenami v uvodnom prispevku....
kstano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atomic_8 21. 2. 2006 06:55

m4rian píše:Ja som sa tiez osral na vianocenej akcii, neprecital som si to poriadne, az po po urcitom obdobi, a natiahol som si ucet, nevdel som, ze najprv treba prevolat standarne minuty, a aj volne vikendove, uz aj som zrusil balicek nekonecne hovory.


Netreba prevolať voľné víkendové
( a ešte raz k tomu, že sa platí podľa toho v ktorom čase sa začalo volať - je to tak odjakživa - od kedy existuje silná a slabá prevádzka)
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SOPHIA 21. 2. 2006 07:51

A neviete ako je to v OR?Aj tam treba prerusit hovor?
SOPHIA
Junior

Odeslat příspěvekod atomic_8 21. 2. 2006 09:44

ano
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irca 21. 2. 2006 10:22

Tohle se nás týká také v čechách???? :hm
Motorola d160, Nokia 3210,Nokia 5110,Siemens C35i,Nokia 6510,Nokia 3510, Motorola V300,Nokia 3100,Nokia 3220 a SE K700i ...a nyní SE W800i
irca
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků