easy team vs 20+20 viac = kredit vs pausal + otazky k 20+20

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod duky 16. 1. 2006 01:38

mam easy team a rozmyslam, ci by bolo pre mna vyhodnejsie prejst na pausal. moje vydaje za telefon sa pohybuju dlhodobo od cca 250-300 sk....
telefonujem ked potrebujem bez ohladu na cas spicka/mimo spicky, kratke telefonaty (ziadne 10 a viac minutove vykecavacky).
cca 80% hovorov a sms je vlastna siet.
v easy mam jasne cenove podmienky, chyba mi akurat GPRS.
za uvahu by stal pre mna akurat pausal 20+20 viac za 199, len nerozumiem jednoznacne podmienkam. preto mam par otazok k pausalu :
1 - ako je to s 20+20 minutami? 20 minut je do vsetkych sieti a dalsich 20 uz len do vlastnej (alebo len na pevnu linku?)
2- 20 volnych sms je do vsetkych sieti alebo len do vlastnej?
3- ak mam na easy kupeny clip, pri prechode na pausal (ostane mi cislo) musim clip znova kupovat?
4- sluzba ty a ja - zlava sa uplatnuje az po prevolani volnych minut? (ak volam na zlavnene cislo pocas volnych minut, asi vtedy nesetrim)

su to drobnosti ale ked sa scitaju tak pri vybere zavazia.

vo vlastnej sieti sa zdvihne cena o 1,2sk/min v spicke, zase su ale vikendy za 1,2sk oproti 3,9sk/min. volanie do cudzej siete je lacnejsie v pausaly.

ma este pausal nejaku inu vyhodu oproti easy? (okrem tmobile clubu resp body v nom) prenos volnych minut a GPRS by som vyuzil...
duky
Junior

Odeslat příspěvekod Sh4dow 16. 1. 2006 02:56

1. 20 volnych minut mas do vsetkych sieti po ich prevolani mas 20 volnych minut na pevne linky ST

2. iba do siete t-mobile

3. myslim ze ostane (cislo ti ostane), takze asi ho znova kupovat nemusis :)

4. az po prevolani volnych minut

prechod na pausal stoji 199,- s DPH
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomic_8 16. 1. 2006 08:17

asi tak, teda až na ten poplatok za prechod, ktorý je 100Sk bez DPH (119Sk s DPH)
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 16. 1. 2006 08:21

vyhoda,,no jedina vyhoda okrem tych co si spomenul je sice totalne banalna,ale niekedy je ju potreba,,mozes zavolat kedykolvek,nestane sa ti ze ti dojde kredit a ty potrebujes surne volat a nablizku neni nic cez co by si kredit dobil... nevyhoda jep odla mna ta ze dost vela ludi ked prejde na pausal,strati trosku pojem o prevolanych minutach,kedze ich nebrzui vyska kreditu
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sparky 16. 1. 2006 08:38

Neviem ci sa da este aktivovat 20+20!Podla mna uz nie!
Sparky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matho83 16. 1. 2006 08:48

Tiez sa mi zda,ale 20v by nemal byt problem
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matho83 16. 1. 2006 09:00

Berem spat , v cenniku je 20+20v
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 16. 1. 2006 09:14

uz iba 20+20 praveze 20 viac sa uz neda
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablos 16. 1. 2006 09:28

A IDEAL si nezvažoval? Len som chcel podotknuť, že aj niečo take existuje. Ja ho napriklad využivam a som spokojny. A keď prevolaš to, čo maš vybrane, tak máš všetko lacnejšie ako u EASY. ??? A keby si chcel niekedy zvyšiť počet voľnych minut, SMS alebo MMS, máš možnosť každý mesiac. Nie ako u inych paušalov. A napriklad na narazove mesiace, napr. December (Vianoce, Novy rok) sa to veľmi hodi. :hm
pablos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duky 16. 1. 2006 09:43

Sh4dow píše:1. 20 volnych minut mas do vsetkych sieti po ich prevolani mas 20 volnych minut na pevne linky ST

tak som to dobre pochopil, neslo mi to do hlavy :)

2. iba do siete t-mobile
tak toto je velka slabina,
3. myslim ze ostane (cislo ti ostane), takze asi ho znova kupovat nemusis :)

podla mna by som si ho uz tiez nema kupovat, kamos siel z primy na pausal a tiez neplatil za clip.


vdaka
duky
Junior

Odeslat příspěvekod duky 16. 1. 2006 09:45

globalplayer píše:vyhoda,,no jedina vyhoda okrem tych co si spomenul je sice totalne banalna,ale niekedy je ju potreba,,mozes zavolat kedykolvek,nestane sa ti ze ti dojde kredit a ty potrebujes surne volat a nablizku neni nic cez co by si kredit dobil... nevyhoda jep odla mna ta ze dost vela ludi ked prejde na pausal,strati trosku pojem o prevolanych minutach,kedze ich nebrzui vyska kreditu


to je pravda, niekde v podvedomi mas, ved mam volne minuty a mozem kecat a vypraskas ich za 2-3 dni a vsetko dalsie ide nad pausal :)
duky
Junior

Odeslat příspěvekod toxx 16. 1. 2006 09:56

Ked hlavne telefonujes, prechod sa velmi neoplati - ceny do vlastnej siete su vyssie ako pri easy (okrem vikendu), zakladny balik minut je tiez dost drahy... oplati sa to ked chces novy telefon, posielas vela sms do TM, alebo volas do inych sieti.
Je to aj trchu o psychyke - predsa len, po 5 minutovom hovore do OR na Easy pride "prijemna" sprava ze cena hovoru bola 72 Sk, kdezto pri pausale sa proste prevolali nejake volne minuty :)
toxx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 16. 1. 2006 09:56

IDEAL no hej ale aky minimalny pausal myslim finance musis mat na ideal?? lebo nece sa mi to kuknut a z hlawy to nefjem :D
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod toxx 16. 1. 2006 10:03

globalplayer píše:IDEAL no hej ale aky minimalny pausal myslim finance musis mat na ideal?? lebo nece sa mi to kuknut a z hlawy to nefjem :D


100 Sk bez dph za 10 minut do TM. Tie pausaly ideal ni su zle, ale ceny po prevolani volnych minut su dost vysoke, takze sa to oplati len ked mas dobry odhad o svojich potrebach :)
toxx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duky 16. 1. 2006 10:06

pablos píše:A IDEAL si nezvažoval? Len som chcel podotknuť, že aj niečo take existuje. Ja ho napriklad využivam a som spokojny. A keď prevolaš to, čo maš vybrane, tak máš všetko lacnejšie ako u EASY. ??? A keby si chcel niekedy zvyšiť počet voľnych minut, SMS alebo MMS, máš možnosť každý mesiac. Nie ako u inych paušalov. A napriklad na narazove mesiace, napr. December (Vianoce, Novy rok) sa to veľmi hodi. :hme/quote]

no praveze som na to kukal, super to musim mat, ale ked som si kukol blizsie tak sa mi to nezdalo az tak vyhodne. kedze by som chcel 20-30 minut v pausaly.
20 min volnych za 130sk-minuty volne len do vlastnej siete
30min =30vlstna a 10 cudzia siet za 260sk - toto by bolo este celkom fajn
povedzme ze sms by som si zobral ten najmensi balik za 60, mms nie
po vycerpani pausalu mam vo vlastnej sieti minutu za 11,781 oproti easy za 9,5 teraz ceny s DPH - to je viac ako 2sk drahsie ako easy
zase cudzia siet je o 2,7 sk lacnejsia.
mimo spicky su tiez ceny velmi podobne easy, vikendy nie su za 1sk ako pri 20+20 (to mi az tak zili netrha)
ideal by bol asi vyhodnejsi ako 20+20 ale balik by ma vysiel nieco ku 400sk a to uz kukam :)
duky
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků