O2 SK Volnosť-do všetkých sietí 0.1€ za hovor v celej EU

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 22. 6. 2020 17:22

Davidbenis píše:Mám kolegu s O2 volnost asi 3 roky ve Španělsku a udělá tak 3-4 hovory do měsíce a příplatek mu za celou dobu nezavedli. SIM je ale vypnutá používá se jen při volání.

To je zajímavá věc. Bylo by zajímavé vědět jak dlouhé ty hovory má, jestli 2 minuty nebo 3/4 hodiny. Taky je otázka, jestli je to pravidlo nebo výjimka potvrzující pravidlo.

-- 22. 6. 2020 18:47 --

zivan píše:On to asi myslel tak, ze kdyz mu zacnou pocitat poplatek na jedne SIM, tak ji zrusi/hodi do supliku, vytahne jinou a tu bude pouzivat.


Ano, tak zhruba šla moje úvaha, když mi teoreticky po 4 měsících pošlou smsku o účtování příplatků, tak sim kartu vyhodit a aktivovat novou.
To je právě otázka, jestli u mého jména budou mít tu poznámku a začnou účtovat příplatky i na nové sim karte, o to beží.

Já jsem vlastně taky tu sim kartu používal jen pri volani, jinak byla vypnutá, až když jsem potom používal bonusová data, tak telefon zůstal zapnutý.
Ovšem teď po konci června ta bonusová data v ČR už asi stejně nebudou, takže telefon bude možné vypnout.

Zajímavé je, že tady někteří psali v tom smyslu, že od účtování příplatků by si člověk mohl pomoci právě pravidelným vypínáním telefonu. Takhle jsem teda cíleně neuvažoval, ale je to taky otázka, jestli to může hrát roli
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 23. 6. 2020 05:22

Asi to mají spočítané, ale stejně mi to přijde jako zbytečná akce od O2 ( zřejmě je štvalo, že pár tisíc čechů serfuje na netu za "levnější/zadarmo" data od O2 SK, místo aby platili těžké love za data O2 ČR ). Ovšem jestli přijde příští rok do ČR 4tý operátor ( čemuž poslední podmínky aukce napovídají ) tak mohli mít zajímavou výhodu proti jiným. Takhle si myslím, že ceny za data budou příští rok v ČR už zajímavější, než jaké mají naši bratia na Slovensku. A O2 ČR bude muset vymýšlet, čím by v roce 2021 zákazníky zaujalo, aby mu neutíkali k novému operátorovi. 8-) Patrně tuto akci nachystal nějaký manažírek v O2 ČR v momentě, kdy se podle podmínek aukce zdálo, že 4tý operátor v ČR nebude. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 23. 6. 2020 22:08

No jo bylo by to hezky, ale nevím jestli si můžeme být tak jisti že ten 4. operátor skutečně přijde...a jestli už příští rok, to už vůbec nevím, i když by se mi to líbilo...
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 27. 6. 2020 10:57

Sygic kódy stále platí, dnes aktivováno 10 GB za kód - Bezpečná jazda co měl platit do konce května/mája. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 29. 6. 2020 05:09

Tak co, už má někdo nějaké reálné poznatky ? :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokudos 29. 6. 2020 08:47

Ano, mám reálné poznatky. Ráno mi přišla SMS s textem:
„Prave ste sa pripojili na internet v medzinarodnom roamingu. Přenos dat v krajinach EU je spoplatnovany 0,0042 EUR/MB, mimo EU 9 EUR/MB.“

Už se mi i nějaké peníze strhly.

Takže můj názor, že O2 SK začne zpoplatňovat mobilní data v ČR okamžitě od 29. 6. anebo krátce po tomto datu, byl správný. Hovory se podle mě začnou zpoplatňovat až tak od října.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 29. 6. 2020 14:58

Njn a to mi ještě včera tvrdila O2 SK Guru, že bude možné použít 250 MB z balíčku 10 GB ( i když jsem opakovaně říkal, že to je balíček zadarmo / za kód Bezpečná jazda ) a hovory nebudou mít příplatky vůbec. Raději už jsem to sem ani nepsal. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokudos 29. 6. 2020 17:31

Prostě doba levných slovenských dat skončila. Teď je částka max 3,5 EUR + DPH za 1 GB, což sice není úplně děsné, ale hitparáda to už také není. Slovenská SIM se prostě použije do konce a to bude vše. Jednu si ale asi nechám na hovory do EU.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 29. 6. 2020 20:07

Data na léto má momentálně asi nejlepší Blesk za 249 15GB na měsíc. Lze až 3 měsíce za tuto cenu. Víc ve vláknu Bleskmobil.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 29. 6. 2020 21:51

No mě ta SMS taky přišla, sice jsem většinu času na WiFi, ale nějaký MB jsem mimo stáhnul a kredit mi zatím neubyl. Ale ještě nemám vyčerpáno ani těch 250MB, tak na tom možná něco bude.
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 6. 2020 04:33

Ředitel ČTÚ píše:Njn a to mi ještě včera tvrdila O2 SK Guru, že bude možné použít 250 MB z balíčku 10 GB ( i když jsem opakovaně říkal, že to je balíček zadarmo / za kód Bezpečná jazda ) a hovory nebudou mít příplatky vůbec. Raději už jsem to sem ani nepsal. :D

Mluvite o O2SK Guru na online chatu? Rikala, ze hovory v CR nebudou mit priplatky ani v budoucnu jo? to je dobry..
Jinak ten chat to je taky neco, mozna jsem naivni, ale nechapu, ze vyvojari nejsou schopni tu aplikacin naprogramovat tak, aby to nemizelo. Ja cekam pres deset minut na prilhaseni operatora, takze napisu otazky a odejdu od toho. Kdyz se po case vratim k pocitaci, tak pokud vubec nekdo odpovedel, tak je vsechno pryc a k tomu okno chatu zavrene, to teda nastve. Normalne v prohlizeci, mozna je to v appce lepsi, nevim. Mozna to bylo kvuli zaviracce zakaz. linky, ale to nejsou ajtaci to schopni domyslet, at ty odpovedi klientovi na jeho zarizeni zustanou? to nejak nepobiram...
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod MIL88 30. 6. 2020 07:31

Nemáte někdo kód z bezbecné jazdy, dnes by měl jít ještě aktivovat.V Čr to asi nemá smysl, pojedu na pár dní na Slovensko a hodil by se. Měl jsem ještě dva v aplikaci,ale zmizeli.Neopsal jsem si je. Díky.
MIL88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 6. 2020 07:36

https://dobredata.o2.sk/#info

Kód si vyrob, stačí udělat screenshot s fake hovorem Babičce a zítra ho máš. 8-) A aktivovat půjde do konce srpna. :D

**********************

Persbrandt - jo hovor na chatu v prohlížeči na PC. 8-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 2. 7. 2020 08:24

zivan píše:No mě ta SMS taky přišla, sice jsem většinu času na WiFi, ale nějaký MB jsem mimo stáhnul a kredit mi zatím neubyl. Ale ještě nemám vyčerpáno ani těch 250MB, tak na tom možná něco bude.

Tak ne, 250MB to taky nebude. Dalsi den mi prisla stejna SMS a par drobnych se odecetlo. A to mam vycerpano jen nejakych 200MB.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 4. 7. 2020 22:56

Tak už se ukázalo, jestli u bonus dat v Česku účtují ty příplatky 0,0042 Eur za MB nebo jejich systém v CR ignoruje bonus data a rovnou strhne 0,5Eur za Denní internet? Předpokládám že úplně zadarmo to už nebude. Sice jsem taky dostal tu zmiňovanou smsku, ale to je jenom smska. Nechce se mi to zkoušet a riskovat potenciální ztrátu kreditu.

Ještě technický dotaz: taky Vám jde chat jen na počítači, ne na mobilu, a to ani v počítačovém zobrazení? Pěkný vopruz.
Jde teda asi v appce, ale abych to spustil, tak musím appce poskytnout přístup k hovorům, fotkám a souborům v mobilu - WTF? To mi přijde až jako svinstvo.
Kromě toho v appce asi musím být pořád přihlášený, nejde se zeptat anonymně, což ne vždy musí být žádoucí.

Jako nechápu proč blokují jednoduchý chat na mobilu, člověk se potřebuje na něco rychle zeptat, a když nechci volat a čekat na telefonní lince, tak musím čekat na večer doma na počítač. Jenom proto že notebook nenosim v kapse? Co je to za nesmysl?
Persbrandt
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků