Oplatí sa mi vymenit Orange za O2?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jimmyx 29. 10. 2009 21:52

Zdravím Vás,potreboval by som aby mudre hlavy poradili v tejto otázke.Nevolám moc,spravy skoro nepíšem a momentálne mám simku od Orange,žiadny paušál nič,len free a kupujem si kredit a hlavne využívam len pár mesiacov z roku ked som na SK.
Kartu u Orange som kupil bez nejakeho vyberania až potom som zistil,že si ale fakt nevyhovuje a to hlavne toto.....a)po 30dnoch mi zrušili CLIP(jeho aktivácia stojí 7,90€,ale bolo to 2x tolko)to je asi ta najvačšia zlodejina čo som zažil,mal som už asi 6sim kariet,ani jednu na SK(Irsko O2,ČR T-Mobile,O2,Eurotel) a pri žiadnom operatorovi som to nezažil,aby človek za toto platil.
b)ak si nedobijem aspon raz za 3mesiace kradit karta ,,zdechne,,(ale bolo aj horšie,Orange si proste tento kredit čo tam ostával nechal,lepšie povedané ukradol) a zase ožije až ked sa dobijem.No a ja prave potrebujem vybrat nejakeho operatora u ktoreho možem byt moc ,,neaktívny,, čo najdalej bez toho aby ma obmedzoval,aj ked mám strach že sú všetci tam dohodnuty,proste jedna mafia.
A tak som si pozrel podmienky u O2,konkrétne kupit simku O2 Fér za nejaké kilo(3,49€) a tam som zatial našiel že CLIP je zadara,plus ta cena volania a SMS v pohode(mohol by niekto potvrdit,či to tak skutočne je ale zatial som nenašiel niečo o podmienke dobíjania,ako často a čo ak nie.Tak toto by mi niekto mohol poradit ako je to a či pre mna v mojej situacii najvyhodnejšie,plus ako je to s prenesením čísla z Orange a ten bonus,čo sa vyplaca a rovnaké info aj z T-MOBILE aby som to mal komplet.
Sorry je to dlhé ale je to vlastne len pár otázok,tak dufam že niekto poradí...........THX

EDIT:
Ok tak sorry ten kredit u O2 Fer som našiel,pri najnižšej sume 6€ su to rovnako ako u Orange 3mesiace a rovnako tak to vratia....takže ako som písal jedna mafia.Tak z O2 ešte platnost simky bez nabitia alebo uskutočnenia hovoru,to nemám a potom ten bonus a rovnako všetko toto u T-Mobile

p.s a ešte jedna oprava,tá aktivácia CLIP je za 11,62(tá za 7,90€ je pri nejakom balíku)takže krása
Naposledy upravil nitram47 dne 30. 10. 2009 10:16, celkově upraveno 1
Důvod: edituj
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 29. 10. 2009 22:22

Moja mama ma o2 fer. Ked nedobije po 3 mesiacoch nic sa nedeje. jej volat mozu. Po dobiti kredit vratia.
Ten clip ma zadarmo len o2 natrvalo.
V cenach je o2 najlepsi. Teda kedy a podla toho kam volas a smskujes.
Ak velmi malo, a aj cez den a do inych sieti. tak by som o2 doporucoval.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jimmyx 29. 10. 2009 22:37

akože len on to dáva zadara,T-Mobile a ,,samozrejme,, Orange tým okráda ludí?tak si to myslel?Sorry,len som najprv myslel že O2 má nejaký tarif čo sa volá ,,O2 natrvalo,,..... 8-D

no ceny ORANGE a O2 som ti teraz porovnával a skoro som zomrel ked som videl ten rozdiel....Orange jak ten može byt naj na SK(akože ceny ako volanie do T-Mobile alebo O2 za 0,464€(skoro 20) a podobne...no to sa nedivím že v reklame vyhlasujú že ich klienti si volajú len navzájom v sieti Orange,no proste sila.Tak už som aj zistil že platnost karty je 13mesiacov(takže rovnako ako u ostatných predpokladám) a ten T-Mobile asi riešit nebudem,tak ešte potrebujem zistit ako je to s tým prenesením čísla,ak mám u Orange Primu kartu a mám tam kredit,ten asi prepadne?čo? a možem dostat ten bonus 550,- aj ak idem z Orange Prima karty na O3 Fer?Poradí niekto?
Naposledy upravil nitram47 dne 30. 10. 2009 10:17, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 29. 10. 2009 22:57

prenasa sa len cislo kredit prepadne.
Orange ma najviac ludi, lebo oni potrebuju volat. v o2 by som sa nedoplatil. tie "neobmedzene" volania, 3g
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jimmyx 29. 10. 2009 23:03

jasné ako chápem zobrat tam paušal,matka má už druhú zmluvu...prve 2roky to bolo neobmedzene a teraz nová zmluva je to 2000minut mesačne,čo nemá šancu normál človek aj tak prevolat,ale aj tak....cena sms alebo fakt to volanie do iných sieti...masaker
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod alla66 30. 10. 2009 01:11

Kniter píše:prenasa sa len cislo kredit prepadne. kredit vrátia ;-)
Orange ma najviac ludi, lebo oni potrebuju volat. v o2 by som sa nedoplatil. tie "neobmedzene" volania, 3g

http://www.sk.o2.com/ludia/forum.html?forum_page=comments_tree&cat_id=66&forum_topic_id=2140&comment_id=28066
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 30. 10. 2009 10:58

co sa tyka prenosu cisla do O2, treba sa stavit v predajni O2 a oni sa o vsetko postaraju
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jimmyx 30. 10. 2009 11:19

to alla66,THX za link,som to preštudoval ale nechce sa mi tam vypisovat tu registraciu,chcu aj číslo a zaskočila ma tam tá podmienka že pri prenose čísla z Orange prima na O2 Fer si musím ,,dobrovolne nasilu,, kupit 2sim karty....tá správa je tam už pár mesiacov tak by ma zaujímalo či je to stále tak a či proste človek nemože odmietnut,proste kupit len jednu simku za 3,49€ (su to 2tyždne čo som vyhadzoval takto jednu simku T-Mobile ČR,pretože som ju 13mesiacov nenabil) a proste fakt nevidím zmysel zaplatit za niečo dalších 3,49€ čo nevyužijem....konkrétne. odkaz tu http://www.sk.o2.com/ludia/forum.html?f ... t_id=16161
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod dalid2 30. 10. 2009 11:25

Ked sa ti nechce tak prenasat cislo a absolvovat cirkus u pomarancovych, tak si proste kup O2 SIMku a zacni ju pouzivat. Poposielaj im zo staraho cisla smm, ze si zmenil cislo a mas vybavene. Neboj sa, ludia si za chvilu zvyknu ze mas ine cislo.... Nie je to az take strasne..
dalid2
Junior

Odeslat příspěvekod jimmyx 30. 10. 2009 11:42

ja ale prenos čísla chcem,pretože ako som písal na začiatku,firma Orange je podla mna firma zlodejská(napr. cena CLIP, cena hovoru k iným operátorom a podobne)Plus ked som sa rozhodol že si konečne kupit nejakú SK simku tak som klasika zamieril do novinového stánku,že si proste Simku kupim tam a to bol prvy SK šok,vraj simku kupim len v značkovej predajni a tam som musel predložit myslím aj občanku a dalšie krásne prekvapenie bola cena(v Prahe si simku kupiš v blbom Tescu pri pokladni so žuvačkami,cena 50KČ a je tam kredit 50KČ,v Irsku si kupiš simku za 10€ a máš tam kredit 10€,plus ak si vyplníš registráciu na nete dostaneš dalších 5€),tá bola myslím niečo akolo 500,- a kredit bol max. 300,-....pre mna skutočne nespotrebovatelný,takže po 3mesiacoch prepadol a simka bola zdechlá........takže ja chcem zmenit na O2 a chcem teto prachy dostat od POMARANČA spat.
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod dalid2 30. 10. 2009 11:51

ID kartu na Slovensku pytaju po tebe preto, lebo v SK legislative je uvedene, ze operator musi na vyziadanie policie vediet identifikovat komu dana SIM patri. Neber to ako citaciu zakona (uz neviem akeho) ale ako volny vyklad. Ma to docinenia s nejakymi opatreniami proti terorizmu a boju proti organizovanemu zlocinu.
Inak proces prenosu tel cisla medzi operatormi od Septembra ti musia zrealizovat do 5 dni. http://spravy.pravda.sk/prenos-cisla-mu ... nomika_p01
Ale urcite sa nevyhnes navsteve tvojho noveho operatora a buzeracii od oranzovych. Zelam pevne nervi
dalid2
Junior

Odeslat příspěvekod jimmyx 30. 10. 2009 12:02

určite?na tej O2 diskusii sa píše že to problém neni,podáš žiadost,kludne aj cez net a potom len dojdu sms od Orange a O2,prestane fungovat tá Orange simka a šlape už len tá O2....rieši sa tam to vracanie kreditu,ale to ja už neriešim,mám tam nejakých 4€,plus 3mesačná lehota pre použitie tohto kreditu vyprší za 5týždnov a presne vtedy by som prešiel k O2,takže u Orange by som nič nenechal..........len tá podmienka zakupenia 2sim kariet,to ma celkom vytočilo,pretože táto podmienka nikde neni,ani malými písmenami a to O2 vyhlasujú že O2 Fér je jasný,bez žiadnych dalších podmienok malými písmenami.

Správa: , Žiadne chytáky napísané malými písmenkami, žiadne nemilé prekvapenia, ktoré odhalíte časom. U nás už nemusí platiť za to, čo v skutočnosti vôbec nepotrebujete,,
Dobry den,zaujímalo by ma ,či je pravda,že pri prechode z Orange Prima na O2 fér existuje skutočne podmienka zakúpenia 2sim kariet,t.j že dostanem a zaplatím aj za dalšiu sim kartu,ktorú ale vobec nepotrebujem.Dakujem

...napísal som O2 email v tomto znení,tak som zvedavý ako sa k tomu postavia
jimmyx
Junior

Odeslat příspěvekod dalid2 30. 10. 2009 13:01

Daj vediet, co ti odpisu. Prenos cisla do O2 sme asi pred rokom riesili, prenasalo sa mamine cislo. Pomarancovy po nej ale chceli nejakych cca 500Sk (uz sa ale presne nepamatam), tak si tam museda dobit kredit aby jej umoznili odchod od nich.. Neviem ci sa toto zmenilo, obavam sa ze skor nie :( . Od O2 dostala (nezda sa mi ze by kupovala, ale mozem sa mylit, bolo pred rokom) nieco ako "docasnu" SIM-ku, kym sa jej nepreniesko cislo.
O2 jej potom tych 500 Sk vracala, ked si dobijala kredit, tak jej tusim pripisovali po 100Sk.
dalid2
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 30. 10. 2009 19:58

nie je lepsie si dat O2 na fakturu? Nemusis riesit dobijanie a prepadnutie kreditu (aj ked viem, ze ti ho vratia pri dobiti), len si nechas k nejakej rodine na slovensku posielat nulovu fakturu...
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior

Odeslat příspěvekod jimmyx 30. 10. 2009 21:59

....tak to som vobec neriešil,to je zase zistovanie novým smerom,všetko čo som si zatial zistoval je k dobíjaniu(CLIP,cena za simku a ten bonus).To by si mi mohol napísal ako to je pri platbe na fakturu,všetko je rovnaké?a ten kredit neprepadáva po 3mesiacoch?a čo bonus pri prechode,vstahuje sa tiež?Proste ak náš tieto info,mám ešte stále 5tyždnov na premýšlanie,tak možem a chcem zvážit všetko....

tak som len tak preletel FAQ a hned som našiel toto...
,Keď nebudem dlhší čas telefonovať ani esemeskovať, čo sa stane s mojou SIM kartou?

Vaša SIM karta je pri dobíjaní kreditu platná 13 mesiacov. Ak budete využívať platbu na faktúru a za 3 po sebe idúce zúčtovacie obdobia bude Vaša faktúra nižšia ako 3,32 € (100 SK), vyhradzujeme si právo zmeniť Váš spôsob úhrady na dobíjanie kreditu.
....takže na fakturu asi žiadna výhra,plus na začiatku poplatok 20€
jimmyx
Junior

Další stránka