Hovor z Anglicka na Slovensko

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alla66 19. 4. 2009 15:01

Má niekto konkrétne skúsenosti, s ktorým operátorom sa dá najlacnejšie telefonovať z Anglicka na Slovensko?
Poprípade, je lacnejšie cez : SMS ? MMS ? net ?

T-Mobile? Orange? o2?
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod steve 23. 4. 2009 19:50

Samozrejme cez net. Ja pouzivam od Betamaxu Justvoip, hovory na slov.pevne cisla gratis a mobilne za 0,11€/min.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 09:11

Dík za odpoveď :-) ....Už som si pohľadala na nete inú variantu....
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 26. 4. 2009 11:33

co by sa ti stalo, keby si tu variantu sem napisala? ;) ked si uz zalozila temu, mozno pomoze aj dalsim
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 14:29

nitram 47 : :pozor a mne kto pomohol? Jediný steve sa zľutoval. :oboze ...nie je ťažké na nete preklikať pár stránok a si v obraze...moje riešenie je klasické volanie zo Slovenska, mám bezvedomie = zadara a platí iba ten, kto prijíma hovor 0,262€/min. a samozrejme musí mať Easy kartu, ktorá sa dobije kupónmi, ktoré som si vymenila za body v T-Mobile. (takže i prijímam hovory zadarmo) 8-) ;-)
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 26. 4. 2009 15:27

Kdyz je moznost internetu, tak je ze zahranici samozrejme nejlepsi pouzit napr. Skype na obou stranach. Ujde taky VOIP (v CR to vychazi na cca 0,60Kc/min na pevnou linku nebo 3,49Kc/min na mobil).
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 15:41

Ak nemáš možnosť pripojenia na net, najlacnejšie je volať do zahraničia , lebo hovory zo zahraničia na Slovensko vychádzajú skoro raz toľko.
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 26. 4. 2009 17:42

alla66 píše:nitram 47 : :pozor a mne kto pomohol? Jediný steve sa zľutoval. :oboze

poviem ti to za seba, ja som taketo nikdy neriesil, takze info som ani nezhanal, teda nevedel.
alla66 píše:...nie je ťažké na nete preklikať pár stránok a si v obraze...

tak teda preco si sa pytala? :hm
neber to v zlom, ale ide o princip, keby to niekto pred tebou preklikal, nemusela by si ty. a takto to funguje aj opacne
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 26. 4. 2009 18:04

alla66 píše:Má niekto konkrétne skúsenosti, s ktorým operátorom sa dá najlacnejšie telefonovať z Anglicka na Slovensko?
Poprípade, je lacnejšie cez : SMS ? MMS ? net ?

T-Mobile? Orange? o2?

Zatiaľ konrétne nikto nepísal, lebo nemá skúsenosť s volaniami z Anglicka alebo sa ponúkli riešenia cez internet :roll:
Alla66 sama našla riešenie, síce bude asi volať zo Slovenska do Anglicka (prezváňanie ako avízo), čo ju vyjde "zadarmo" :hm aspoň sa využije nevyužívaná Easy karta, ale v konečnom dôsledku nič nie je zadarmo, aj paušál niečo stojí, aj body klubu sa dajú speňažiť inak :potichu
Od 1.7.- myslím - budú platiť nové roamingové ceny, hádam to platí aj pre Anglicko.
Zostáva ale nádej, že predsa niekto napíše nejakú skúsenosť z pobytu v Anglicku (ak nie je ale príliš nahnevaný, že sa musel kvôli kríze vrátiť na Slovensko) :shock:
Kto teda vie, nech povie :oboze
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 18:31

nitram47 píše:
alla66 píše:nitram 47 : :pozor a mne kto pomohol? Jediný steve sa zľutoval. :oboze

poviem ti to za seba, ja som taketo nikdy neriesil, takze info som ani nezhanal, teda nevedel.
alla66 píše:...nie je ťažké na nete preklikať pár stránok a si v obraze...

tak teda preco si sa pytala? :hm
neber to v zlom, ale ide o princip, keby to niekto pred tebou preklikal, nemusela by si ty. a takto to funguje aj opacne


:arrow: Mne vôbec nešlo o preklikanie, chcela som vlastnú skúsenosť..... cestovanie do zahraničia je normálna vec, nešlo konkrétne o Anglicko...sme EÚ...ceny sú rovnaké, ak o tom nevieš :shock:
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 26. 4. 2009 19:57

Zdá sa mi, že odpovede súvisia aj s menšou pozornosťou fóra MM, kedysi bola viditeľnosť na čerstvé diskusie hneď sa bleskovými správami, teraz sú odsunuté nižšie a tak sa tým dosahuje nižšia upútavka na diskusie :idea:
K cene roamingu v EÚ: nemusia byť všade rovnaké, regulujú sa len hranice max. cien :pozor
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 20:27

Cena hovorov, sms, v EÚ je rovnaká vo všetkých štátoch :pozor
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 26. 4. 2009 20:55

To by som nepovedal, pochybujem, že by na takú diktatúru cien bola EÚ zrelá :shock:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod alla66 26. 4. 2009 20:58

Hmm...pozri si cenník a daj dôkaz.... :-)
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků