Výhoda verného zákazníka Orange alebo oplatí sa prejsť k O2?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nitram47 30. 7. 2009 09:25

Nie faktami, ale ak si precitas posledne 3-4 stranky zistis, ze nie len O2, ale aj Orangeisti silou mocou pretlacali to svoje. Mnohe som uz premazal, takze uz tu toho nie je az tak vela. Ja spravujem toto forum, tak tu chcem mat poriadok. Ziadne forum na O2, ani na mm ma nezaujima, pretoze tam to nespravujem.
Co sa tyka O2, scasti by mohol mat pravdu, ak neprevola mnoho, ale napisal to sprostym sposobom.
Aj ja som kedysi sa nutil prevolat co som mal, ale uz ma to omrzelo a z 55 minut mi raz prepadne 20, inokedy aj 40 minut, takze v podstate aj mne je to zbytocne. Ale mam ine akcie (net, zlava na pausal), tak sa mi to oplati.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomino.ke 30. 7. 2009 09:50

nitram47
1. sťažoval sa na nefunkčnú kontrolu spotreby a jej cenu.
Dal som mu screenshoty aktuálnej spotreby na 2 čísla: paušál i kredit, napísal cenu kontroly v O2 a Orange (žiadnych 33€c ako písal on). Upozornil ho - v O2 nemá bezplatnú kontrolu spotreby pre paušál žiadnu.
2. nevolá veľa, ale platí nad 40€ mesačne
Dal som screen čo môže mať do 40€ mesačne v Orange. Nechce. Chce O2.
3. vysvitlo - má paušal 100+XXL (podľa mňa vydarený paušál - 100 minút všade, ale večer, víkend 2000minút čerpatelných pred predplatenými) a nevolá veľa nad (len cez 19€ mesačne). Chce už platiť do 15€ mesačne (strop, maximum - najradšej menej).
k tomu spomenul aj net (určo chce DN za 6€).

Takže ak nechce minúť viac ako 15€ mesačne, mať 6€ net, na hovory, sms mu zostáva max. 9€ = 69minút po 13centov.

Potom ako je možné, že platí nad 40€ mesačne (že platí nejaký OW balík, MOI nenapísal, 21,50€ za 100+2000minút + 19€ na minúty mimo), keď má 100minútový paušál ale bude mu už zrazu stačiť od cca 60 do max. cca 116minút (15€ /0,13 príp.balík)?

Na všetky jeho výtky som mu dal screenshot. Reagoval faktami (cenovou ponukou) len k tomu čo napísal. Nevyjadroval sa okrem urážok na Orange k ničomu konkrétne. Len že má Orange a TM dosť a určo chce O2, nechce sa viazať i keď neviazaný môže byť všade.
Nepísal som - nedávaj si O2.

:oboze
Neviem čo viac k tomu. Každý kto má rozum, vie o čo mu šlo a o čo nie. Ani raz nespomenul - paušál neprevolám (volám nasilu)!
Vždy len - neprevolám nad moc (nad 100 minút + 2000 v paušále), platím veľa (nad 40€, min. 19€ nad paušál)...
:grr:
tomino.ke
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 30. 7. 2009 10:12

Ale ja som nereagoval iba konkretne na teba, proste na vsetky prispevky, ktore tu v poslednom case pribudaju. Ak si objektivny-nestranny, urcite mi das za pravdu, ze sa to tu uz niekedy schyluje k hadkam.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomino.ke 30. 7. 2009 10:22

nitram47, viem. Viem aj o tom, že dobre robíš svoju prácu a urážlivé, samoúčelné zbytočnosti mažeš .
Teraz to však bola diskusia o výhodách a nevýhodách Orange vs. O2. Min. 2ja sa dozvedeli - spotrebu je možné zistiť cez hlavnu stránku Orange (ja - aj cez orangeportal), do 40€ orange ponúka 800minút všade. Niet tu nič k uzamykaniu. Bol to len príklad ako sa nemá tu diskutovať (urážky, veľkohubé prázdne heslá, rozprávky) a ako má (fakty, prečo to a to). Podľa mňa, fajn lekcia :-)

problémom možno len je - kým nebudú novinky, niet viac o čom "ohnivo" diskutovať, karty sú rozdané, väčšina k O2 i Orange už napísaná bola :-)
tomino.ke
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 30. 7. 2009 15:39

Composite píše:VoIP a O2 EDGE, to sa nedá, tá odozva a úbohý datový tok, to nemusí nikto ani skúšať.

Nemal som moznost skusit, ale uz zopar ludi som osobne pocul (prip. cital na webe), ze sa nedalo vobec, zopar ludi co vraveli, ze ako tak to islo, aj ludi co vraveli, ze to islo dobre. Ti spominali Fring, co sa necudujem, lebo ma asi 7 nasobne nizsiu spotrebu dat ako Nimbuzz.
Vytvoril som na to aj samostatnu temu, lebo ma zaujimalo, ze v akych lokalitach tyto ludia su a v akych casoch volaju (ci je niekedy pretazena siet alebo tak), ale moc sa to nechytilo. Odpoved teda nie je jednoznacna, podla mna vela zalezi od lokality a casu, aspon co sa tyka Fringu, verim ze Skype cez Nimbuzz by nestihal.
Ale neboj, o tebe viem, ze ti to nejde... tebe tusim nejde nic co sa tyka O2.
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepo_82 30. 7. 2009 15:56

... JA LEN CHCEM PODOKNUT, ZE NAOZAJ TREBA ZVAZIT PRESKOK OD ORANGEU K O2...NETREBA SA UPONAHLAT A TREBA VSETKO ZVAZIT, NIEKEDY NAOZAJ USETRENYCH PAR CENTOV CI EUR NESTOJI ZA HLBOKY PREPAD NA KVALITE......V PRIPADE PROBLEMOV U O2 SA PRAVDY NEDOVOLATE, PRAVDU MAJU LEN ONI ( vid napriklad O2 forum - kazdy nech si urobi vlastny nazor).....ja vravim z vlastnej skusenosti, pokial islo o prestup resp. presun cisel k O2 vsetko bolo super boli az neuveritelne ochotni, teraz ked sa mi jedna o presun cisel naspat k orangeu ( u O2 som vydrzal AZ 2 mesiace !!!!!!!!!!!!! ) tak ide len a len o zbytocne natahovanie casu z ich strany.....ide jednoznacne len a len o alternativneho operatora na tomto trhu, darmo kvalita je kvalita a s inymi operatormi sa O2 nemoze porovnavat ani z daleka, moje faktury u orangeu boli cca 60-80 eur mesacne a u O2 som pocitil pokles cca o pat percent, ale ta kvalita je neporovnatelna na strane orangeu a hlavne ak volate ci smskujete do zahranicia......donedavna pouzivali sms centrum v CR, dnes pouzivaju to svoje ktore stoji za .... proste sa setri na ukor kvality a preferuje sa nakladna reklamna kampan na ktoru mnoho ludi naleti......

odporucam do pozornosti tento link : www.sk.o2.com/ludia/novinky/575_telefon ... nikov.html
pepo_82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 30. 7. 2009 16:50

nitram47 píše:Keby ste sa tu prestali hadat a utocit na operatorov? Tato tema bola vytvorena pre nieco ine, a to pre konkretne nevyhody, s ktorymi sa uzivatelia stretli u svojho operatora. Ked sa chcete hadat, vytvorte si temu na Smetisku, ale nie tu. Pretoze nerad by som koli par neprisposobivym uzivatelom zamkynal temu, ale nutite ma do toho.


a čo som ako napísal?

VoIP a O2 EDGE, to sa nedá, tá odozva a úbohý datový tok, to nemusí nikto ani skúšať.


skúšal som to, nešlo to.

čiže pre takúto vec sa neoplatí, nikde na nikoho neútočim ;-)

pepo:
tá spokojnosť, to je také neskutočné klamanie, až strach, to robila nejaká firma, neviem či nie aj CZ, ... ale keby boli spokojní, tak prečo začínajú odchádzať.

Proste normálna fluktuácia, zákazníci prechádzajú, ale z moje okolia odchádzajú z O2 a vrcajú sa spať k pôvodným.

ak viac voláš, O2 je drahé. Nehovorím, ak voláš do zahraničia, to je už predražené,... každý nech si spraví obraz, ale potom vyplakávajú, prečo sa nemôžem dovolať tam a hentam, prečo nedoručilo sms, prečo ...

program, kt,. teraz využívam u OR je 11 - krát lacnejší (nie, nie je to len 100 minút)
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepo_82 31. 7. 2009 08:04

...samozrejme, orange je pre zakaznikov ktori telefonuju viac az neskutocne lacnejsi v porovnani s modrym operatorom......o kvalite sluzieb ani radsej nehovorim.....ja som sa nechal zlakat reklamami a bludmi typu, neviazte sa a podobne.....no teraz ked sa vraciam naspat k orangeu tak som si na recencnom oddeleni vydupal neviazanost a usili mi ponuku na mieru, takze som viac nez len spokojny.......najviac ma mrzi ze na moju nerozvaznost doplatili aj moji priatelia z clenskych krajin EU od ktorych mi neboli dorucovane smsky a zaroven ja som ich nemohol obcas potesit hoc len primitivnou sms..........
pepo_82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 31. 7. 2009 09:04

ja mám všetko viazané v dobrých akciach na 1-2 roky a málo kedy sa stalo, že to bolo časom nevýhodnejšie.

Ja som O2 mal ako druhú kartu, pokiaľ bolo sms centrum v CZ, pokiaľ bol TM roamin, bol som spokojný a ak sa OR nezobudí, by som prešiel k O2, len potom to začalo sms centrum na SK, O2 sieť,... a už to išlo dole vodou. Prestali sa doručovať sms do zahraničia, musel som sa opakovať a prosiť o zopakovanie.
DMS nešli, platenie služieb, cez SMS,...

s kamošom som si teraz porovnal faktúru za menej platí 4 - krát viac :-D a pritom má 80% čísel OR a 15% čísel TM a pár O2, pokiaľ volal 100 minút, tak OK, ale teraz začal viac volať, zahraničie, príjmať v zahraničí,... sms,... data,... a začalo sa to predražovať, požiadal o prenos späť k OR.

neviem prečo tu nepíše, žiadny zákazník O2, ale fakta, porovnanie,...

Okrem 100 minút za 10€, asi nie je čo porovnávať bez mobilu.
u OR bez mobilu stojí 100 minút síce 15,9, ale na to 25%, je 11,9 €c, je to drahšie. Alebo dvonásobný počet minút, čiže 200 minút za 15,9€ už to je 7,9 €c, ak neberie niekto mobil. alebo 50 minút za 7,9 € bez mobilu dám 2násobný počet a už to je 100 minút za 7,9€, čiže O2 je drahý ako sviňa
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepo_82 31. 7. 2009 10:56

COMPOSITE
.... ja mam rad slobodu, dnes som tu a zajtra tu byt nemusim a tak si usetrim dost starosti....
no teraz sa mi konecne tej slobody dostalo aj u orangeu za velmi vyhodnych podmienok, velmi si vazim ich ponuku ako aj fakt fer pristup a promptne riesenie poziadaviek, teraz ma len mrzi ze O2 len zbytocne natahuje cas s prenosom mojich dvoch cisiel, ja cakam uz 15ty pracovny den na vyjadrenie zo strany O2 na suhlas s prenosom, stale nic a na 949 mi povedali ze ziadost nie je zamietnuta ale ani odsuhlasena, tak neviem co do pekla sa tam deje...zvazuje podanie staznosti na TU......uz ma to amaterske O2 fakt riadne nasie..a ......

....no a co sa tyka toho, aby tu niekto napisal napisal nejake fakta o O2, ved sa ani nemaju cim chvalit.....podla mojho nazoru su tam spokojni iba ti co maju predplatenky a pretelefonuju tak max 10 eur mesacne.....
pepo_82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitram47 31. 7. 2009 12:44

najspokojnejsi su tí, ktorí si zmlyvy riesia cez Vianoce, lebo zial bohu vtedy operatori myslia aj na ludi (resp. aby im neusli), inokedy daju zakaznikom nejake odrobinky a ak chces ber, ine ti nedame. ja osobne som cakal 3 mesiace bez viazanosti po skonceni zmluvy, len aby som mohol mat poriadnu akciu hodnu slov ;)
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomino.ke 31. 7. 2009 12:55

ani to už tak veľmi neplatí.
Tento rok to možno tak bude, ale minulý, predminulý - známa na jar vzala Paušál 499Sk (deň) za 499Sk mesačne. Na Vianoce (cez rok) to premenovali na deň a cena tiež 499Sk, bez DPH. Počkať 3 mesiace, platila by 19% viac.

Opovia si všimli - každý čaká na Vianoce. Keď sú Vianoce, ľudia kúpia bársčo. Miesto zľiav len fiktívne zľavy, možnosť vyhrať auto, kupóny.. Väčšina už má koniec viazanosti na Vianočné obdobie - kým sa plne nerozbehne prenášanie čísel - opovia nemusia mať strach. Každý či chce alebo nechce, podpíše nový dodatok. Na jar pravidelne zdvihnú ceny a do nových Vianoc sa neoplatí čakať... Aspoň doteraz to tak bolo - inak si nezískal flat volania.

Ak O2 nebude agresívne, opäť budú mobilné Vianoce o všetkom inom, len nie o lepších a lacnejších službách. (tie autá ]:-< )

Bezvedomie - kedysi za 500Sk mesačne 5000minút, 3000sms do vlastnej + akciový mobil.
Teraz 35€ len za minúty...

snáď nebude vadiť iného skúsenosť, čerstvá:

Fakturacne praktiky O2
Rada by som sa podelila s Vami o moju nemilu skusenost s O2. Presla som k O2 z Orange, lebo som sa domievala, ze ma v O2 budu cakat naozaj profesionalne a ferove sluzby (mala som s O2 dobre skusenosti z Nemecka).
Namiesto toho som sa stretla hned prvy mesiac s " preventivnym odpojenim" az kym nezaplatim fakturu, ktora mi este ani nebola vystavena. Samozrejme odo mna ziadali aj depozit (70 euro). Vsetko som nacas uhradila a nastastie ma znovu zapojili este ten den - stalo ma to ale nervy a niekolko telefonatov.
Napriek uhrade faktur som sa s tym istym stretla dalsi mesiac, to som bola na sluzobnej ceste v Nemecku. Rano ma budi telefonat z Ciech, pyta si moje rodne cislo a oznamuje mi, ze ma odpajaju kym nezaplatim depizit 400 euro. Vyziadala som si okamzite vsetky platobne udaje a detaily a tak ma nastastie neodpojili, no za 2-3 dni mi vystavili fakturu na asi 380 Euro (kde depozit nebol zohladneny).
Samozrejme, ze som hned ziadala o vratenie depozitu - O2 ma ten mesiac stalo viac ako Orange za 3 mesiace. Vratenie depozitu mi bolo zamietnute s tym, ze mi to budu rozpustat do dalsich faktur. Samozrekme, ze tento mesiac som depozit neprevolala a O2 mi este dlzi peniaze. Depozit sa vo fakture neuvadza. Kedze mobil pouzivam na sluzobne ucely, ktory navyse plati zahranicna firma, tento sposob fakturacie mi sposobuje nemale komplikacie. Nepaci sa mi ze O2 takto zo mna vydrankalo pod natlakom zbytocnych 400 euro, ktore nechce riadne vratit. Vlastne si takto umelo vytvorili z depozitu pausal.
S O2 koncim a pri najblizsej prilezitosti idem spat k povodnemu operatorovi. V sluzbach O2 poskytovanych na Slovensku nevidim ziadny bemefit. Faktury mam tie iste ako u predchadzajuceho oeratora a este sa musim triast kedy ma zasa "preventivne" odpoja.
Elena, dnes 14:10
http://www.sk.o2.com/ludia/forum.html?f ... t_id=23511
tomino.ke
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 31. 7. 2009 14:54

Composite píše:Okrem 100 minút za 10€, asi nie je čo porovnávať bez mobilu.
u OR bez mobilu stojí 100 minút síce 15,9, ale na to 25%, je 11,9 €c, je to drahšie. Alebo dvonásobný počet minút, čiže 200 minút za 15,9€ už to je 7,9 €c, ak neberie niekto mobil. alebo 50 minút za 7,9 € bez mobilu dám 2násobný počet a už to je 100 minút za 7,9€, čiže O2 je drahý ako sviňa

len mala pripomienka... 50 minut v Orange-i stoji 10,90 EUR, bez mobilu s 25% zlovou alebo 100 minut za 10,90. Porovnavajme porovnatelne... (7,90 je cena ak si zoberies aj volania do vlastnej siete minimalne za 7,90)
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků