ukrdnuta E51 - ist na policiu?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ignis66 1. 1. 2009 16:28

Dobry den,

pomoze mi ak pojdem na policiu nahlasit ze mi ukradli mobil (Nokia E51)? Dokazu ho zablokovat (podla IMEI) ci lokalizovat alebo sa na to mam vykaslat? Viem ze technicky to ide... aka je ale prax? Poznam vela ludi co im ukradli telefon a na policii ich zrusili ze s tym nemozu nic robit. Zmenilo sa na tom nieco?

Nieco som si precital... v CR funguje blacklist, na Slovensku tusim nie. Nenasiel som ziadne aktuálne informácie o tom ako ukradnuty mobil riesi policia.

O2 (SR) kartu co je v nom som uz zablokoval.

Dik za info, Miro
Ignis66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitram47 1. 1. 2009 16:45

hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ignis66 1. 1. 2009 17:02

Hladal, to uz mam davno precitane... takmer vsetko su to informacie z rokov 2006-2007 alebo starsie. Ale dik ;)

Zacul som nieco v spravach ze po novom opertori maju povinnost na ziadost policie mobil lokalizovat. Neviem ale ako "zavazny" musi byt pripad... ci to plati aj pre kradez mobilu. Skoro 2 roky uz nie som na Slovensku tak nemam prehlad. Ako to je?

Otvorene... som lenivy a nechce sa mi na policiu chodit ked to nema zmysel. A mam silny pocit ze nema.
Ignis66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palidzi 1. 1. 2009 17:04

http://www.sme.sk/c/4028951/policia-bud ... hodin.html

citat sa mi to ale nechcelo, necham nieco aj na teba :)

nieco dalsie, aj ked trosku starsie...kazdopadne si myslim, ze za navstevu policie nedas skoro nic (mozno tak prevezeny benzin), takze pokial ti ten mobil nie je lahostajny...
Naposledy upravil Palidzi dne 1. 1. 2009 17:07, celkově upraveno 1
E51 Black Steel | fw 220.34.37 | microSD 2GB A-data

les cloveku predchadza, pust ho nasleduje.
Palidzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ignis66 1. 1. 2009 17:06

este mi napadlo... efektivnejsie asi bude obehnut o par dni par bazarov v okoli :D :D

EDIT: pozeram ten clanok sme.sk... skoda ze mi s mobilom neukradli aj auto 8-S
Ignis66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikosuo 1. 1. 2009 17:24

chod na policiu mozno najdu.
mojej mame ukradli mobil no asi 2roky dozadu Nokia 3100 :-D a polroka po tom ako sa to nahlasilo sa mobil skutocne nasiel. To sme nanho vsetci dovtedy aj zabudli ale pouziva sa dodnes :-)
-
mikosuo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 1. 1. 2009 17:45

Netreba rozmýšľať, nahlásiť polícií :idea: A nech konajú aj oni v spolupráci s operátormi, netreba dávať šance nečestným ľuďom ]:-<
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod Ignis66 1. 1. 2009 19:30

Ok, tak som to nahlasil. Nechcelo sa mi tam ist ale tak predsa su v tom peniaze (kontakty mam zalohovane takze o to nejde). Tiez nastve ze ten telefon som mal asi tyzden.

EDIT: Inak ak by niekoho zaujimalo... policajt co so mnou spisoval papiere mi povedal ze telefon sa zablokovat neda a tiez ze ho nemozu lokalizovat bez povolenia od sudcu. Takze spominana lokalizacia bez ucasti sudcu je mozna asi len ak ide fakt o zavaznu trestnu cinnost ako je to ukradnutie auta alebo unos. Skoda :(
Ignis66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.mania 1. 1. 2009 19:40

Ale vedeli rýchlo lokalizovať ukradnutý mobil jednej zo Super Star. Ak sa chce, dá sa :hm
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 1. 1. 2009 20:44

stano.mania:Heh to vies ine zaujmy su v tom...:)))Ale netreba zabudat ze nema vyznam ist na policiu nahlasit kradez telefonu ak jeho kupna cena je nizsia ako zitovne minimum..co ale v tomto pripade je irelevantne zrejme...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Lubčo 3. 1. 2009 16:49

Polícia ho nikdy nenájde..... sudca samozrejme nedá žiadne povolenie na nejaká mobil za pár tisíc korún-pár sto eur....úplne zbytočné, proste máš smolu....
Keď ho niekto našiel, tak v pohode ho môže používať naďalej....
Proste tak to u nás funguje....
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callop 3. 1. 2009 17:58

ale najde... vlastna skusenost... u vysetrovatela na stole som dokonca videl obsiahle vypisy od (vtedy) oboch operatorov s cislami sim kariet, na koho su registrovane, najcastejsie volane cisla znovu s majitelmi atd atd... pachatel sa priznal ale mal som smolu - nemal ani 15. "ale asi bol predtym na dovolenke pri mori na slnku". :/
Callop
Junior

Odeslat příspěvekod pepo85 4. 1. 2009 18:56

Aj ja by som to s tym pesimizmom velmi neprehanal... dnes uz policajti nemaju zaujem na "obchodoch pomimo", ako to bolo kedysi. Bohuzial ale aktivita vacsiny pachatelov vreckovych kradezi mobilov je dnes uz na vysokej urovni a je tazke mobil v najblizsom tyzdni vystopovat, kedze za ten cas smeruje najskor mimo republiku, kde aj nase zakony su na to kratke. Predpokladom je to tak u sestdesiatich percentach kradezi, ktore maju na svedomi organizovane skupinky podnikuchtivych pachatelov (nic proti nasim spoluobcanom, ale colna policia v 100% pripadov nalezov kradnutych telefonoch pri namatkovych kontrolach na hraniciach zadrzala pachatelov nasho najvacsieho etnika, ktori si takto popri praci v zahranici privyrabali.

Aby som sa ale vratil k tym policajtom, "navratnost" mobilov sa po malej prestavke opat zvysuje, a spominana novela OSP a policajneho zakona, ktorou su povinni policajti konat lokalizaciou mobilneho telefonu, tomu ci chceme verit aebo nie napomaha. Druha vec ze zakon takymto sposobom nemoze chranit majetok, ktory je naozaj v zanedbatelnej hodnote oproti nakladom, ktore na takuto lokalizaciu budu vynalozene, pricom kradez mobilu pod 5700, resp. 8000 korun (neviem, kolko to je teraz v eurach), sa nevysetruje ako trestny cin, ale ako priestupok (Nie je to podla Trestneho zakona ani mala skoda)

Do tretice sa vratim este k tym sudom a sudcom... Nech je verejna mienka taka aka je, kto sa nepohyboval v tej oblasti, nema sajnu, o com tu pise... Na jednej strane obcasna lenivost a hlupost nasich policajtov (nastastie s klesajucou tendenciou), na druhej strane pretazenost sudov hlupymi pripadmi alebo nedoslednym pristupom jednotlivych ucastnikov, a nakoniec viac-menej bezmocny poskodeny, ktory doplaca na predosle dva faktory... V tomto lokalizacia mobilneho telefonu, ktoreho hodnota je viac-menej zanedbatelna, bola dalsou velmi krasnou prekazkou, a preto je lokalizacia zamerana hlavne na pomahanie pri pachani kriminalnej TRESTNEJ cinnosti, a teda pri napomahani najdenia hodnotneho majetku, zadrzania skryvajucej sa osoby a pod.

Ospravedlnujem sa za rozsiahle intremezzo, ale nejako som sa rozpisal.

Rozhodne drzim pri hladani telefonu palce! S tou policiou to bol najlepsi krok, bazary a zalozne obchadzat nebude potrebne si myslim :)
Ericsson g628 :: Siemens c35 :: Nokia 3410 :: Nokia 6320 :: SE T68i+CommuniCam T330 :: SE T610 :: SE T630 :: SE K800i :: BB Bold
Asus F5R-L+ Lacie MD 160GB :: Palm m505
Nikon D80 + Nikkor AF VR 70-300, Sigma DG 28-70 f2.8 a Sigma DG 28-300
pepo85
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato650 7. 1. 2009 09:00

uz som to niekde tu pisal....mne tiez po pol roku nasli policajti ukradnute MDA Vario....
to ci ho najdu uz zavisi od viacerych faktorov....ten co mi to ukradol to predal na ulici dalsiemu...ten to par mesiacov pouzival na svojom pausale....takze tak ho nasli :)
mato650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 15. 1. 2009 13:27

Jednoznacne nahlasit!
Uz davnejsie myslim ze 3 roky spat si chlapec kupil fon v bazari
a po 2 mesiacoch uzivania mu zaklopala policia na dvere. Fon mu zobrali
dali nejake potvrdenie ktore vzal do bazaru a bazar mu vratil prachy.

Osobna skusenost:
Pozical som fon 15r. bratrancovi (nemal ziadny a chcel) po case som si
vsimol ze ho nema tak som sa ho vypytoval asi tyzden / zatlkal ze ho ma
v skole a pod. Nasilu mu ho 1 spoluziak vzal a sa mu vyhrazal ze ak cekne dostane.
Bol koniec skolskeho roka tak som siel do skoly,zistil si meno - bydlisko
skocil na policiu k znamemu nech to vyriesi - na 2 den bol fon spat a pritom
chlapec tvrdil policii ze on to nebol - ruka zakona pomaha ale len ak ju poznate
v opacnom pripade pripad uzavrety a pachatel neznami :( za skusku nic nedas ;-)
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků