Orange Pevna linka - problemy s audiom

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MaTTo S 18. 10. 2008 14:27

V poslednej dobe cca. posledne 2 mesiace si vsimam rapidne znizenie kvality hovoru z pevnej linky.
Problem je hlavne s hovormi do pevnych sieti TCOM kedy ja pocujem bezproblemov druhu stranu ale mna druha strana pocuje trhane a s hroznym oneskorenim pocas ktoreho sa strati aj polka slova a taktiez ked ja nieco poviem tak z toho este tak o 1-2 sekundy pocujem ozvenu v sluchatku .
Skusal som uz vymenit telefon ale tym to spôsobene nieje, ked volam z tej pevnej linky na mobilne siete tak som ziadne taketo problemy nezaznamenal, ale medzimestske hovory na pevne linky T-COM su uz premna nepouzitelne lebo jednu vetu opakovat 3x to za minutu hovoru poviem tolko co by som napisal do jednej SMS spravy .
Neviem ci si aj niekdo iny vsimol podobne problemy konkretne som volal vo stvrtok 19:00 do nitry na pevnu linku T-COM a ja som pocul bezchybne a mna druha strana pocula len trhane a strasne spomalene a navyse som este aj ja pocul echo svojich slov avsak len take trhane kusky ....
Budem rad aj za vase postrehy ci sa vam nestazuju ludia na druhej strane ze zle pocuju ked volate\prijimate hovory z TCOMu na pevnej linke od orange ?
V com myslite ze mam este hladat chybu ?Jedine co som este neskusal vymenit je telefonny kabel bo iny nemam ale to nepredpokladam ze moze robit takyto problem .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 18. 10. 2008 15:53

Preco hladas pb v hw, ked Ti funguju volania na ine cisla bez problemov? Ries to cez 939, nie cez forum.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 18. 10. 2008 17:47

Ja som volal vo stvrtok okolo 15tej na predvolbu 0850 a bolo to neskutocne trhane. Musel som casto ziadat druhu stranu, aby opakovala. A 10 minut predtym na pevnu a pohodicka. Tak neviem, ci to ma suvis. Mam t-mobile
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 18. 10. 2008 19:23

rhett píše:Preco hladas pb v hw, ked Ti funguju volania na ine cisla bez problemov? Ries to cez 939, nie cez forum.

No tak som to nahlasil na 939 ale tak som chcel vediet ci sa stym nestretol aj niekdo iny ved snad niesom jediny kto ma pripojenu pevnu linku od orange .
Co som volal s technikom na 939 tak z hlasu som vycitil ze nieje moc nadseny a este im taky problem nikdo nehlasil tak aby ma neposlali do Pecka stym ze je problem umna mno to potom neviem kde by som ho este mal najst mozno ten opticky terminal hmm ... len to zase im ho odniest na reklamaciu a byt neviem kolko bez internetu telky aj telefonu neni lakava predstava :hm
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 18. 10. 2008 21:20

Servisne zasahy sa riesia uplne inak, nez odnesenim konvertora na predajnu. V kazdom pripade je velmi mala sanca, ze ostanes odpojeny kvoli jeho fyzickemu prevereniu.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 19. 10. 2008 22:54

Aha, tak to si ma potesil lebo ked mi ho doniesli tak mi knemu normalne vyplnili zarucak tak som vobec nevedel ze ako sa servis riesi lebo sak ked to odpojim tak nebude fungovat ani tv ani internet nielen pevna linka ktora nejde ani teraz uz ...
no uvidim snad sa mi ozvu s riesenim, mimochodom som to teraz skusal s kamaratom ktory byva o par ulic dalej som mu zavolal na pevnu linku tcom a tiez mi hovoril ze pocul kazde druhe slovo suvisle :hm
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod votrelec 20. 10. 2008 20:17

ludia, mozete napisat ake mate telefony a ci vam funguje clip? na orange pevnej linke totiz nefunguje clip napriklad na topcom telefonoch
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pendo 20. 10. 2008 20:29

Osobne sice sluzbu nepouzivam, ale snad CLIP funguje na ich dodavanych telefonoch:
Grundig Calios A1 za 1990,-
Siemens Gigaset A160 alebo AS150 za 890,-
Pendo
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 21. 10. 2008 10:48

ja mam SIEMENS gigaset C470, CLIP funguje OK .
este keby aj hovory boli bezchybne co dufam ze budu tak budem rad .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod votrelec 27. 10. 2008 08:29

ja by som chcel len upozornit, ze nefunguju volania medzi ORANGEom a UPC. Hovor sa vzdy po par sekundach prerusi (potvrdene od viacerych ludi)
Dufam, ze upc spolu s orangom na odstraneni problemu pracuju :)
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod votrelec 31. 10. 2008 10:42

taka info, ze bezdrotovy telfon doro arc3 za 99sk :)) funguje s orange v pohde, aj clip ide...
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků