telefon (pevna linka) nejde po burke

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod eugen 21. 8. 2008 18:02

Hello,
nenasiel som sekciu pre pevne linky, hadam to nevadi. Mame doma bezdrotovy telefon na pevnu linku (kupeny od telekomu-teda vlastny, nie prenajaty od nich) a po minulej burke prestal fungovat, vytiahli sme stary dovtedy uz nepouzivany kablovy telefon a ten ide, takze zrejme pocas burky sa dostalo do telefonnych kablov nejake vyssie napatie, ktore odpalilo zakladnovu stanicu bezdrotoveho telefonu (je ale zaujimave, ze tam mame aj tu bielu krabicku - nadprudovu ochranu). Aj zoapr susedom prestali fungovat telefony, ale u nich boli z telekomu, daco tam spravili a im uz idu. U nas bude zjavnejsie poskodeny telefon.

Z telekomu mi odpisali, ze za to nezodpovedaju a mozeme si kupit akurat novy.

"dovolujeme si Vam oznamit vysledok presetrenia Vami oznamenej poruchy,
na zaklade emailu zo dna 15.08.2008.
Po prevereni poruchy, Vam nie je mozne z nasej pozicie pomôct, nakolko
spolocnost Slovak Telekom,a.s. nezodpoveda za skody spôsobene zivelnou
pohromou na sukromnom majetku zakaznika.
Na zaklade vyssie uvedeneho Vam vieme odporucit iba kupu noveho
telefonneho aparatu."

Niekde som ale cital, ze za poskodenie aparatu pripojeneho do ich pevnej siete zodpovedaju.
Nemate o tom niekto nejaku pomocnu informaciu?
Vdaka.
eugen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 22. 8. 2008 08:45

Ak mate poisteny byt, mozno to kryje poistka na byt, skus sa opytat aj tam. Ak by aj Tcom za to zodpovedal, moze byt problem dokazat, ze za to moze prepatie siete.
Zazil som pripad, ked nikolko desiatok metrov od domu udrel blesk a jedine co sa pokazilo bol obvod na CD prehravaci v HiFi vezi...
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 8. 2008 09:31

Nam sa stalo to iste... Blesk trafil niekde blizko domu a v telefone bolo pocut šum. Potom asi 2 tyzdne blbol a rozbehol sa. Takze ak je to ten isty pripad tak zelam telefonu vela sil aby sa rozbehol ;-)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubomir7 23. 8. 2008 16:51

Hm to by muselo buchnúť do ústredne alebo koncových rozvodov a tie sú väščinou aj tak v budovách, mrkni či je dobre všetko pripojené možno základňová stanica odišla alebo telefon nevie nájsť signál s UPC pevnou linkou som zatiaľ problém nemal a tiež je bezdrôtový búrka je blbosť to je skôr zhoda náhod nieje už v záruke?
lubomir7
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků