Komunikátor jako náhrada psionu revo

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod qaaak 24. 11. 2007 17:05

Už nějaký čas využívám psiona revo k vytváření zápisků ve škole.
Bohužel je již hodně starý a začíná být nespolehlivý. Hledám proto vhodnou náhradu. Jako nejlepší se mi zdá nokia 9500 nebo 9300i. Zkušenosti s těmito telefony mě moc nezajímají, o tom si můžu přečíst dost jinde. Hledám něco na čem budu moct psát poznámky (místo notebooku). Důležitá je tedy dobrá klávesnice a zařízení musí mít "notebookovou" koncepci (rozevření=displej+klávesnice). A nechci žádné přídavné klávesnice.

Hlavně mě ale zajímají alternativní možnosti náhrady psiona revo. Ono to ani nemusí být telefon. Třeba nějaký linuxový pseudonotebook nebo něco takového. Ne ale asus eee. Jde mi totiž o výdrž a notebooky ji prostě nemají (ty v mých finančních možnostech). Může to tedy být pda s klávesnicí, komunikátor, nebo nějaké málo známé zařízení. Třeba ideální by byl palm foleo (kdyby ovšem byl...)

Jestli někdo něco takového používá ke stejným účelům, budu rád za nějaké rady.

Takže cena by měla být do 10 000. Klidně i bazarová.

Doufám, že jste mě pochopili a někdo mi pomůže...

//Radek E.: přesunuto ze sekce Nokia, oznámeno soukromou zprávou.
qaaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ConPower 24. 11. 2007 18:15

Nokie jsou fajn, na takové psaní ideální. Píšeš o NB koncepci. Takový HTC Kaiser ji má mírně jinou, ale v koncovém efektu je v podstatě taky takový notebookový. :) Klávesnice se vysouvá z boku, displej na překlopí na šířku, pak ho můžeš nakonit a máš to podobně jako u těchhle Nokií. Cenově ale nový rozhodně do 10k nevychází, v bazaru nevím, ale pravděpodobně taky ne. Takže jednu z Nokií. 9500 je větší, takže bude mít i více místa na klávesnici.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vizitix 24. 11. 2007 18:18

Takový zajímavý kloub byl také u QTEKu S2000 myslím. Ten by se možná do těch 10 000,- sehnat dal..
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qaaak 24. 11. 2007 19:08

Jo já vím, kaiser má konstrukci taky dobrou (protože se na něm dá psát pohodlně na stole). Ale je už moc drahý no...

Jinak mě fakt se*e, že se už nedělají psiony ani nic podobného. Právě proto jsem se těšil na palm foleo a oni to těsně před vydáním zruší...
qaaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qaaak 24. 11. 2007 21:21

Ještě by mě zajímalo, jestli se dá k nokiím série 80 připojit bluetoothová klávesnice. Teoreticky by měla jít, ale třeba ta od nokie prý nejde, proto se ptám.
qaaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates III 26. 11. 2007 16:01

No,zkusil bych se podívat po Qtek 9000 aka Universal,jde o poměrně povedené zařízení s WM,má notebookovou konstrukci a jde na něm psát "všemi deseti",jedinou nevýhodou je velikost,ale to tebe myslím moc netíží.A dá se sehnat do 1o.ooo kč v dost zachovalém stavu.
Tady recenze na MM
http://www.mobilmania.cz/Windows-Mobile/HTC-Universal-Qtek-9000-s-notebookem-v-kapse-zkusenosti/sc-59-sr-1-a-1113894/default.aspx
A nebo již zmíněná nokie 9500 nebo 9300i,ale 9300i se mi moc na psaní nezdá,mně teda neseděly jednotvárné klávesy...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior