Senior telefon

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rescator 15. 8. 2005 12:17

Může někdo poradit typ telefonu pro seniora?Co největší displej, snadné ovládání a.p.Děkuji.
rescator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickaelb 15. 8. 2005 12:25

Snad Jablotron?? Jinak je to tezke, tel. s velikym displayem uz nejsou lehke na ovladani (symbian napr.). Ale treba staricka 3310 nebo i 5140 ma u mych babicek uspech ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vratu 15. 8. 2005 12:27

co třeba 1100... u té je dobrý, že má málo funkčních kláves, stejně jako u 3310 ;)
Obrázek

anebo 2600 ;)
Obrázek

u starších docela i vídám véčkový Philipse... záleží pro koho to je :) třeba P910i má velký displej :)
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 15. 8. 2005 12:45

3310 a pdoobný nebo z těch novějších s barevnym displejem 2600...ale tu P910i bych nedoporučoval :)
Zelik
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 15. 8. 2005 13:24

Jo, taky se přikláním k tý 2600 ;)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 16. 8. 2005 19:41

Já jsem zrovna řešil podobný problém tzn. hledal jsem mobil který má:

- jednoduché ovládání
- měl dobře čitelný displej
- měl dostatečně velká a silná písmena, poř. nastavitelnou velikost textu
- dobře podsvícenou a ergonomickou klávesnici (výhoda "véček")
- měl dostatečně hlasité vyzvánění


Strávil jsem s tím dost času a x návštěv Oskara, T-Mobile a Eurotelu a nakonec jsem výběr zúžil na dva kandidáty:


NOKIA 6101 a NOKIA 6020/6021

popřípadě pokud vyžadujete jen to nezbytné minimum funkcí tak
NOKIA 3410 je ideální volba - zejména zvonění by vzbudilo i mrtvého :lol:

Pro úplnost dodávám, že nejsem žádny slepý fanatik do Nokii - sám mám Siemens. :pozor2 Bohužel, jednoduchost a logika menu a NaviKey jsou u Nokie nepřekonatelné a ostatní výrobci podle mne žijí ve světě kde je všem 17 a chtějí jen výměnné kryty, obden jiné zvonění a hry. Přitom generace seniorů je jediná a poslední "díra na trhu", kde právě miniaturizace a "hračičkizace" brání většímu rozšíření mobilů. Škoda, že nikoho z výrobců "outsiderů" jako jsou např. Sendo nebo Benefon nenapadlo udělat mobil s jednoduchostí 3310, velikostí a ergonomii R320 a hlasitostí 3410


jiné zvažované mobily a důvod "diskvalifikace" z užšího výběru:

2600 - má slabě podsvícenou klávesnici
3100 - špatný potisk kláves - řada seniorů neumí psát SMS "poslepu" tzn. nepamatuje si že klávesa 2 = abc
Samsung X460 + E330 - skvělá ergonomie ale zmatené a příliš efektní ale nejednoznačné pojetí grafiky a logiky menu
Naposledy upravil Magistr Kelly dne 16. 8. 2005 21:24, celkově upraveno 1
Magistr Kelly
Junior

Odeslat příspěvekod Apophis.k 16. 8. 2005 19:48

a co některej z alcatelu!!! třeba 756, 535 a 735!! display docela velkej s možností velkého písma a za velmi slušnou cenu!!! a hrajou i dostatečně nahlas!!!!
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.A.Toy 16. 8. 2005 21:14

Nokia 5110. Obdivuhodný držák a vaše babičky a dědečkové budou nadmíru spokojeni - velký telefon.Horší je to však z velikostí popisek atd.
Jsem přímo u zdroje.....
L.A.Toy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 16. 8. 2005 21:19

ja by som doporucil M75 :D co ak babicke alebo dedkovi spadne mobil do polievky? alebo do poharika na zuby??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L.A.Toy 16. 8. 2005 21:23

MotorolaE398 píše:ja by som doporucil M75 :D co ak babicke alebo dedkovi spadne mobil do polievky? alebo do poharika na zuby??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Senioři si povětšinou hlídají mobilu takže pád do čehosi bych řekl,že nehrozí. Moj stryko a tetka mají 3310 stále v obíváku a uloženo v krabičce - ten telefon nikdy neopustil místnost pokoje :lol:
Jsem přímo u zdroje.....
L.A.Toy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 16. 8. 2005 21:26

L.A.Toy píše:
MotorolaE398 píše:ja by som doporucil M75 :D co ak babicke alebo dedkovi spadne mobil do polievky? alebo do poharika na zuby??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Senioři si povětšinou hlídají mobilu takže pád do čehosi bych řekl,že nehrozí. Moj stryko a tetka mají 3310 stále v obíváku a uloženo v krabičce - ten telefon nikdy neopustil místnost pokoje :lol: /quote]


ved hej ale ja som to myslel ironicky :)
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 16. 8. 2005 21:29

MotorolaE398 píše:ja by som doporucil M75 :D co ak babicke alebo dedkovi spadne mobil do polievky? alebo do poharika na zuby??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Siemensy mají hubená písmenka u doručovaných zpráv, tudíž jsou mimo hru, alespoň pokud se seniorů týče. :cry:
Magistr Kelly
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 16. 8. 2005 21:32

Magistr Kelly píše:
MotorolaE398 píše:ja by som doporucil M75 :D co ak babicke alebo dedkovi spadne mobil do polievky? alebo do poharika na zuby??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


[color=blue]Siemensy mají hubená písmenka u doručovaných zpráv, tudíž jsou mimo hru, alespoň pokud se seniorů týče.o/color] :cry:


tak a cesky mobilny operatory neposkytuju taku vec ako Orange-SK? priama pevna linka alebo take nieco......kupi sa prenosna pevna linka...vyzera to ako normalny telefon co je doma ale mozes na tom poslat smsky a mozes to zobrat hocikde....do restiky ale bude to trapne ked to tam vytiehnes take hebedo :lol: :lol:
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kodl 16. 8. 2005 22:13

Jestli mohu doporučit, tak dbejte, ať má telefon klasicky červené a zelené sluchátko. Žádná NaviKey nebo něco podobného. Z vlastní zkušenosti vím, že je pak vysvětlování mnohem snažší. Zrovna tak joystik není to pravé ořechové.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 16. 8. 2005 22:29

MotorolaE398 píše:
tak a cesky mobilny operatory neposkytuju taku vec ako Orange-SK? priama pevna linka alebo take nieco......kupi sa prenosna pevna linka...vyzera to ako normalny telefon co je doma ale mozes na tom poslat smsky a mozes to zobrat hocikde....do restiky ale bude to trapne ked to tam vytiehnes take hebedo :lol: :lol:


To jako myslíš tohle???

http://www.jablotron.cz/index.php?pid=products/gdp-02
Magistr Kelly
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků