D900i vs U600 vs Shine vs ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suah 3. 10. 2007 19:47

Skoncila mi viazanost v orangi a potrebujem vybrat novy telefon. Doteraz som mal k750i. Aj by som si ju nechal nebyt dvoch neznesitelnych veci - joystick a pripojenie datoveho kablu. Joystick je zrejme obohrana pesnicka a po pripojeni telefonu s pc sa prilis casto nenadviaze kontakt. Telefon bol aj reklamovany, ale kedze je uz po zarucnej dobe, tak je to momentalne jedno...

Takze v novom telefone by som rad:
- fotak aspon rovnakej kvality ako doteraz (cize zrejme potrebny aj autofocus)
- nejaky prehravac hudby (nemusi mat playlist, staci ked zobrazi skladby podla albumov alebo aspon podla toho, ako som ich tam kopiroval - aby boli albumy pokope)
- s tym sa viaze aj podpora 2GB kariet a celkom by ma potesila aj redukcia na klasicky jack (nie je vsak podmienka)

Urcite nechcem joystick, kedze mam s nim zle skusenosti :)
Telefon by nemusel byt prehnane drahy...kedze ine vymozenosti su mi prakticky zbytocne...

Takze mi to zatial vychadza na jeden z tych troch telefonov z nadpisu...mozte mi to nejako zhodnotit pripadne poradit nieco lepsie z ponuky?
Kazda skusenost je vitana ;)

Vopred dik...
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 10. 2007 20:08

Raději bych vybral Samsung než LG. A teď záleží, jestli D900i, nebo U600. D900i je lépe ovladatelná, protože má klasická tlačítka, kdežto U600 senzorová, s kterými mají někteří lidé docela problémy. D900i bez problému. Ale foto zas má lepší U-čko. D900i totiž třeba nedovede zaostřit a upravit expozici, jak to je u telefonů s AF běžné. Takhle jen "zamíříš", stiskneš spoušť, telefon si během asi vteřiny až dvou zaostří a hned fotne. Pokud fotíš něco, co nechceš mít ostré uprostřed, může to být docela problém.

S hudbou na tom budou podobně, koukni do recenzí, je to tam popsané a doplněné screenshoty.

V současné době by telefony podporovat 2 GB karty měly, ale u těchto konkrétních případů bych za to ruku do ohně nedal, i když se to jeví jako velmi pravděpodobné. Redukce se dá koupit třeba tady, ale je to český obchod a nevím, jestli by fungovala i s U600 (nevím, jaký má konektor).
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mademan 3. 10. 2007 20:09

Ja by som ti odporucil Samsung U600. Vyborny fotak, prehravac hudby tiez dobry. Stylovka je to urcite. Len aby si nenatrafil na chybu, ktora sa u tohoto mobilu casto vyskytuje a tou je death pixel(s). Ale inac paradny telefon. Tvoju K750i to nahradi na 150% :)

Ani LG Shine nie je zly, priblizne na funkcnej urvoni rovnaky ako U600+ma v baleni dialkove ovladanie ukoncene 3.5 jackom. Lenze ovladanie je ze vraj trosku cudne a mozno pre niekoho zle. Fotak takisto dobry, ale predsa len uz len parametrami horsi ako U600.

Samsung D900i by som neodporucal, pretoze je uz takmer rok stary, a robi asi najhorsie fotky z tejto trojice.
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 3. 10. 2007 20:34

Recenzie este popozeram hlbsie, zatial som ich len tak preletel, aby som sa vobec zorientoval :)
Len tak btw, aka je predpokladana zivotnost tych senzorov u U600? Aby to nedopadlo ako s mojim terajsim joystickom...
Mrtvy pixel uz nie je dovod na reklamaciu? Lebo kedysi mi to uznane bolo...neviem presne u ktoreho vyrobcu, ale Samsung to isto nebol, to je pravda...
Inak, D900i podla mna nie je rok stary, to je skor D900 ;)
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 10. 2007 22:09

Pokud zmiňuješ foťák aspoň na takové úrovni, jako K750i, tak LG asi vypadává ze hry, ten je mizerný, navzdory slavnému jménu. No a ty dva Samsungy jsou si funkčně natolik podobné, že bych spíš volil podle vzhledu. U mě by to vyhrál U600. A ještě bacha na dotyková tlačítka u U600, předem raději vyzkoušej, nemusí ti sednout.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 5. 10. 2007 18:53

Skoda, ze je moj vyber tak slaby, ze sa rozhodujem medzi dvomi telefonmi od vyrobcu chladniciek :)
OK, takze dost bolo humoru a trosku si to zhrnme...ak sa mi budu pacit dotykove tlacitka, tak U600, inak D900i...naozaj nic lepsie pre mna nebude?
suah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 10. 2007 19:02

Z nabídky Orangeu je asi jediný telefon, který by se kvalitou fotek byl schopen vyrovnat dvojici Samsungu, SE K810i. Ale ten má joystick. N95 nepočítám, navíc mě kvalita jejich fotek moc neoslovila.

suah píše:ak sa mi budu pacit dotykove tlacitka, tak U600, inak D900i

Dalo by se to tak říct. :)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hobitt 6. 10. 2007 20:27

vzal bych D900i. Shine určo ne-ten váleček je slušně řečeno na nic.
U U600 mi nesedí polosenzorové ovládání
A D900i se mi vždy líbila :wink:
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 7. 10. 2007 21:03

Tak som nakoniec zobral tu D900i. Dotykove tlacitka sa mi nepacili. Je to sympaticky telefonik....ale dokonaly rozhodne nie je. Asi mam moc velke naroky :)
suah
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků