Nokia 6300 vs Sony Ericsson K810 - vyplatí se připlatit?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chucky.w 6. 8. 2007 11:53

Rozhoduji se mezi koupí Nokia 6300 a Sony Ericsson K810, telefony ač cenově rozdílné splňují moje požadavky:
Kvalitní displej, BT, MP3 přehrávač(paměťové karty), foťák(aspoň 1MPx, čím lepší tím lépe), propracováná správa času
a hlavně kvalitní zpracování a pohodlné ovládání(jsem člověk, který používá jeden telefon nejméně 3 roky, rád bych, aby to vydržel:-)
Uvažoval jsem i o K800 ale neoslovil mne svým zpracováním ani designem.
Na K810 oceňuji design, bohužel si nejsem úplně jistý zpracováním.
N6300 je pevný a solidní telefon, jenže mi příliš nevyhovuje její klávesnice(píšu hodně) a i filozofií ovládání je mi celkově bližší SE.

Myslíte, že se vyplatí připlatit na SE, přičemž pro mě jde v podstatě o příplatek za design a ovládání(lepší foťák beru jako třešničku na dortu), protože ničím dalším Nokii nepřevyšuje. Případně poradíte jiný telefon, který by mohl splňovat mé požadavky?
Díky
chucky.w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod InfoLevi 6. 8. 2007 12:50

Po skusenostiach s SE a N6300 by som bral SE K810. Mne sa dizajnom paci skor Nokia, ale tragicka vydrz baterie a vela Java aplykacii, ktore bud nejdu, alebo sa chybne zobrazuju na displeji hovoria proti. SE mi vo vsetkom vyhovuje viac: Lepsie original nadstavene profili, rychlejsie prepinadie T9 pri SMS, mnozstvo tem, viac budikov, Java ide na 100%, lepsie menu, bezproblemove video, vydrz baterie (2x oproti N6300) ...
InfoLevi
Junior

Odeslat příspěvekod the undertaker 6. 8. 2007 12:52

NOKIA-menší rozměry(hlavně tenší), bez joysticku, levnější paměťová karta a podle mě celkově lépe zpracovaná

SE-o dost lepší 3mpx foťák, rychlejší JAVA, 3G (zase nemá EDGE) a podle mě o něco vychytanější přehrávač mp3 ale to je detail...

záleží to na tobě nokia je podlě mě hezčí a kvalitnější jestli ti de o to aby vydržel, ber právě nokii (avíc ušetříš :wink: )
ale jestli ti de o foto a videohovory ber SE

já bych si asi vzal tu nokii :) ... k810i SE se mi ani nelíbí :lol:
the undertaker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 6. 8. 2007 13:21

6300 je taková šedá myš mezi mobily, ačkoliv svým zpracováním a bytelností je na tom díky kovovým krytům velice slušně. K810 na mě svým neotřelým zpracováním designu působí značně stylově - i přes větší rozměry. Nejen kvůli tomu, ale i díky zajímavější funkční výbavě v oblasti multimédií bych si za ni připlatil.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Kahn31 6. 8. 2007 13:23

A co N6233 nabídne to co N6300, kromě 16mil. barev, ale za to lepší klávesnici + a to hlavně VGA video.....N6233 a K810i jsou vyrovnaní soupeři.K810i boduje o dost lepším foťákem, N6233 zase o dost lepším videem+ cenou.Jako tip bych ti doporučil N6234, která stojí u Vodafonu pod 5000Kč a nabízí to co N6233.Mě se ovšem nelíbila, atak jsem si připlatil za N6233
Hodně štestí při výběru
Philips Fizz- Siemens A50-Siemens A60-Siemens C65- Nokia 6233 operátor:kislýk
Každé řešení,které je správné je správné
Kahn31
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 7. 8. 2007 00:09

Podle mě je o hodně lepší 6234.

6300 sice skvěle vypadá, má hudební konektor a diody, miniusb, ale spíš převažují negativa

- často vrzající čtyřsměrná klávesa
- výdrž na jedno nabití žalostná
- absence 3G
- absence stereo reproduktorů s 3D efektem
- fotoaparát fotí příšerně
- video jen 144x176 QCIF
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 7. 8. 2007 08:10

Z tehle dvou asi K810i.Lepsi fotak a vzhled je taky slusny....jen se rychleji "usmudla" ale jinak o.k.
6300 je designove trochu fadni.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Head 7. 8. 2007 08:33

Záleží co všechno s telefonem děláš ... já jsem chtěl vždy telefon s co nejvíce funkcemi, ale stejně jsem neměl čas je využívat ... teď mám 6300 kvůli designu, velikosti, rychlosti ... ostatní věci neřeším a jsem spokojený ...
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky.w 7. 8. 2007 10:52

Chci prostě telefon, který fotí, přehrává mp3, má obstojnou javu a dobře se na něm píše, jenže tohle umí každý druhý. Hodně důležité pro mě ale je aby měl pevnou konstrukci (čímž si nejsem u K810 uplně jistý)a pokud možno i trochu neobvyklý design.
Pokud jde o "pocit bezpečí" při práci s telefonem, prijde mi N6234/6233 mnohem víc rozvrzaná než N6300.
A jak je to s konstrukcí jinch SE, třeba nových walkmanů(W610)?
chucky.w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 7. 8. 2007 11:12

S W610? Nikterak ideálně - zadní kryt při silnějším promáčknutí zaskřípe. I když všeobecně to moc nestojí za zmínku (většina dnešních mobilů takovými neduhy běžně trpí), ale má-li jít o nějaký opravdu bytelný mobil, na nové Walkmany i Cyber-shoty bych radši zapomněl.
Asi by nebylo od věci si oba telefony (K810 a 6300) zkusit ohmatat v obchodě a na základě vlastních dojmů se rozhodnout.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Martas06 7. 8. 2007 14:05

Podle clanku ma K800i i N6300 pevnost konstrukce naprosoto O.K.
Jestli ti nesejde na fotaku kterym se oba odlisuji,vyzkousej si v prodejne kazdy zvlast...ktere ovladani ti lepe"sedne".Co se tyka funkcni vybavy jsou na tom oba stejne=Perfektne.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kahn31 7. 8. 2007 16:17

No w610i bych moc nedoporučoval kvůli té klávesnici.
Philips Fizz- Siemens A50-Siemens A60-Siemens C65- Nokia 6233 operátor:kislýk
Každé řešení,které je správné je správné
Kahn31
Junior

Odeslat příspěvekod Mademan 8. 8. 2007 09:14

Ja osobne mam radsej ovladanie Nokii, ale ked pises ze mas radsej sony ericssony tak je to na tebe.
V displejoch su rovnake, vlastne aj vo vsetkych funkciach, multimedia ma SE trochu lepsie.
Ale inac vyzera podla mna SE lepsie.
Minusom je ta cena
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 8. 8. 2007 10:42

Jsou hodně funkčně podobné. Vzhled a lepší foťák u K810 by mi za příplatek stál.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 8. 8. 2007 11:53

Vlastním Nokii 6300 ale pokud bych mohl tak bych si připlatil a koupil K810i. Jinak na klávesnici 6300 se píše více než luxusně ale podle obrázků na tom bude K810 taky dobře.
eRiper
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků