Poradte mobil specielne pro me

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2007 14:27

Zdravim vsechny, rozhodl jsem se upgradovat svuj stary ale spolehlivy siemens S55. Bohuzel vsechny mobily o kterych jsem zatim cetl maji nejakou podstatnou vadu, tak bych rad pozadal o nazor odborniky, moje predstavy:

Pozadavky:

GPRS a BT pro pripojeni PDA Palm k internetu, ceska T9 bez zkracovani, cena max. kolem 4000 Kc s DPH, bazar mi nevadi, synchronizace adresare s PC - kabel a soft musi byt v zakladnim baleni, funkcnost ICQ pres Jimm a e-mailu, bez radia, klasicka konstrukce - zadne vecko nebo cokoliv vysuvneho, klasicky kurzor - ne joystick, kvalitni klavesnice, budik s moznosti nastavit kazdy vsedni den v 7,00, bez OS!!!

Dalsi udaje budu prubezne doplnovat, pokud si jeste na neco vzpomenu. Libi se mi zatim nejvic SE W810i, ale te je drazsi (6000 Kc s DPH) a ma radio.

:hm Pokud poradite i e-shop s dobrym pristupekm k reklamacim, budu rad.
Naposledy upravil Noxik dne 23. 7. 2007 15:08, celkově upraveno 1
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 23. 7. 2007 14:52

Nokia 3109 Classic - Alza.cz (4 164,- Kč), Cybex.cz (4.100,- Kč). Kábel v balení síce nie je, ale má štandardný konektor Mini USB - kúpite ho za <100 Kč alebo použijete kábel z fotoaparátu/tlačiarne. Nemá rádio, bohužiaľ ani fotoaparát, no ten vo vašich požiadavkach nevidím.
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2007 15:03

Fotak nevadi, ale nokie byvali (nevim jak dnes) silne problematicke: neprijimali a neodesilaly data pres irda/BT a nesly nastavit abych se prez ne pripojil k internetu s palmem, jak to vypada dnes? Ja mam k nokiim stale odpor, ale argumenty se necham presvedcit.

A dost by me zajimalo, jak dobre se ovlada ted d-pad. Jinak to pry ma Series 40 - to je symbian? Nechci zadnej OS, s tim jsem si uz uzil dost, chci hloupej foun!!!
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 23. 7. 2007 17:31

Nemyslím si, že bude problém s odosielaním dát - ešte som sa stým pri S40 3rd nestretol. Kombinácia Palm-Nokia by tiež mala byť funkčná, nevidím dôvod, prečo by to nemalo ísť. Ale skúste sa ešte popýtať v sekcii (alebo v nejakom špeciálnom fóre) pre Palm.

Series 40 nie je Symbian, je to štandardné prostredie Nokie pre telefóny bez OS. Myslím si, že veľmi podarené.
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 23. 7. 2007 19:30

No neco jsem si o tom precetl a USB mini a mass storage by byl fajn, ale porad mam vrozenou neduveru k nokiim, uz me jich par zklamalo. ak je to vlastne se syncenim kontaktu u teto znacky? Musim mit outlook, nebo staci jeho expres varianta nebo na to ma nokie samostatny soft?
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 23. 7. 2007 19:50

Priamo z help-u:
Kompatibilný telefón Nokia môžete synchronizovať s nasledujúcimi aplikáciami PIM :
  • Microsoft Outlook 2000/2002/2003/2007
  • Microsoft Outlook Express / Adresár systému Windows
    s/*:m]
  • Microsoft Windows Vista Contacts
  • Lotus Notes 5.x/6.x/7.0
  • Lotus Organizer 5.x/6.x
#ledžendery
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 24. 7. 2007 10:54

Diky, jeste uvidim jake dalsi telefony mi tu kdo doporuci, aby bylo z ceho vybirat.
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 24. 7. 2007 11:26

Doporučuji 6230i -zvládá vše co požaduješ (+má EDGE)a je naprosto spolehlivá
nebo 6233/4
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 24. 7. 2007 12:36

mates III píše:Doporučuji 6230i -zvládá vše co požaduješ (+má EDGE)a je naprosto spolehlivá
nebo 6233/4o/quote]


Jsou drazsi a me osobne prijdou hnusny, ackoliv mi byva jinak vzhled ukradenej.

Jinak se mi nepodarilo zjistit jak je tezka flashovat novejsi firmware u nokii.
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 24. 7. 2007 13:28

2Noxik:6230i se dá sehnat za pár korun...
Jinak "flashovat" nokii nelze,jde pouze u novějších aktualizovat firmware telefonu
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 24. 7. 2007 15:23

MOzna jde sehnat levne, ale porad je podle me hnusna. No flashem myslim update firmwaru, co jineho? Libi se mi pristup SE, kde si to muze udelat kazdy doma a sam.
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 25. 7. 2007 09:14

Dalsi postreh:

Proc nokia 3109 neni v databazi, kdyz uz je hotova recenze? A skoda ze v te recenzi neni nic podrobneni o e-mailech.
Noxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků