Dilema... Co po SL55?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod dabel 4. 8. 2005 11:45

Moj Sie SL55 pomaly ale isto dosluhuje a tak sa pozeram, ktory mobil by sa mal stat jeho nastupcom. Tu su kriteria, ktore od mobilu pozadujem:
- Mobil pouzivam hlavne na telefonovanie a SMS, spravu kontaktov (preto co najvacsi tel. zoznam s viacpolozkovymi zaznamami), ktore synchronizujem/zalohujem s notebookom.
- Moj notebook nema IrDA, iba Bluetooth, preto by mal novy mobil prave BT mat.
- Fotak ani MP3 nie su nutnostou, hoci by asi potesili (obzvlast zvonenie MP3).
- Telefon by mal vediet zvonit a vibrovat naraz, tuto ficurku mam velmi rad.
- Takisto by mal byt rychly a stabilny.
- Za samozrejmost povazujem kalendar a spravu terminov
- Zaroven kladiem doraz na rozmery, telefon nosim stale vo vrecku rifli a nerad vyzeram ako uchylak s permanentnou erekciou :lol: , preto by mal byt novy fen co najmensi (podmienkou je aj integrovana antena). Ruky ako lopaty nemam, preto mozu byt aj klavesy male
- Co najlepsi prijem signalu (casto som na miestach so slabsim signalom, prave SL55 tam chvilami signal straca)

Som zvyknuty na ovladanie Siemensu, doteraz som vzdy Siemensy mal (C25, C35, S35, S45i, SL55) a vcelku v pohode. Vysuvaci mechanizmus sa mi velmi paci, zda sa mi prakticky a dost som si nanho zvykol.

Momentalne mam nasledujcucich kandidatov:
- SE K750i
- SE W800i
- Samsung D500/D600
- pockat na este neuvedeny Siemens SL75
- Nokia 6230i (? - asi prilis velka!)

Co myslite, ktory mobil najlepsie splni moje poziadavky? Za odpovede dakujem a poprosim vynechat dogmaticke nazory v style "nokia/SE je najlepsi/a, jedine ju/ho!"
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 4. 8. 2005 11:51

Ač šťastný majitel Samsunga D500 bych ti radil, abys Samsunga ze svého seznamu vyřadil. Neumí zvonit a vibrovat najednou. Jen u speciálních melodií..a odesílání SMSek také není vyřešeno zrovna nejpohodlněji. Jinak je to ale dobrý mobilek.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 4. 8. 2005 12:16

Rozdil mezi temi dvema SE neni zas tak veliky a jak rikas, ze potrebujes hlavne volat a psat sms, zprava kontaktu. Takze spis k750i, taky je levnejsi. Nevim jestli by se vyplatilo cekat na SL75, nez vychytaji vsechny chyby FW. Nevim proc se ti zda 6230i velika, je skoro totozna s k750i/w800i, na to co ty pises by ti myslim postacovala (pokud nepises s T9, v tom pripade na ni rovnou zapomen), ale vzhledem k tomu, ze jsi zvykly na Siemensy, tak by jsi se s ni asi chvili trapil. Takze podle me je volba mezi k750i a 6230i. Zajdi si do obchodu, oba odzkousej a rozhodni se ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 8. 2005 12:43

Po Mercedesu SL55 bych šel do něčeho dražšího a silnějšího, že by CL65 AMG?
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 4. 8. 2005 13:01, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 8. 2005 12:56

Teď vážně, je to těžké, co umí SL75 ještě není tak úplně jasné, když je srovnáš. SL75 podle toho co tu je nemá paměťovky, má v základu větší paměť. Jak si řikal že chceš velký seznam, tak to ti u SE přiliš nesplní, u Siemensu můžeš čekat neomezený (podle paměti). Ještě bych počkal s výběrem až bude SL75 uveden na trh a bude toho o něm známo více. Momentálně bych volil W800, ale radši bych Siemens, protože mám rád Siemens, W800 byh volil proto že mi nabídne hodně paměti a hudební funkce. 6230i bych nechtěl, má ji skoro každý.
mickaelb: S těmi chybami FW bych zase tak moc nepřeháněl. Siemens má program kde běžní uživatelé dostanou telefon na testování a chyby které tam jsou teď by měli být ve finální verzi vychatané (především ty zásadní), kdyby ne, tak se FW dá přehrát doma.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mickaelb 4. 8. 2005 12:59

Co ti vadi na tom, ze ji ma kazdy (a neni to zas takova pravda)?? Teda nicmoc argument pro nekoupeni telefonu.
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 8. 2005 13:01

Možná ji nemá každý, ale v mém okolí ji už pár lidí má a nechtěl bych nic co už má 10 lidí okolo mě ;-) to je pro mě.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mickaelb 4. 8. 2005 13:02

Aha tak to te chapu, ja bych zas nechtel k700i, tu ma taky v mem blizkem okoli asi 10 lidi ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 8. 2005 13:03

Tak to chápeš jak to myslim, ale řešíme tu co by chtěl on ;-)
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas26 4. 8. 2005 13:21

v říjnu ti výjde SL75 asi tak za 13 litrů...
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dabel 4. 8. 2005 13:30

Dakujem za vsetky postrehy. Nokia... hm... neviem, trosku ma odradzuje to, ze je to prave Nokia (nic v zlom, evokuje to vo mne pocity, ktore mam pri striebornej Octavii TDI - vsak ma chapete...). Navyse mam par negativnych referencii na 6230 (kamaratova sa po mesiaci pokazila, dalsi kamosi nic moc spokojni)

Prehratie firmwaru atd. u mna nie je problem, celkom by som aj tuto mozno privital. Myslim, ze to poskytuje ale uz aj SE.

A co ine telefony? Alebo je moj doterajsi vyber asi to naj, co sa momentalne da kupit?
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dabel 4. 8. 2005 13:31

lukas26 píše:v říjnu ti výjde SL75 asi tak za 13 litrů...
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickaelb 4. 8. 2005 13:32

Pokud chces TELEFON a ne smarthphoun, tak nic lepsiho nejak nebude. ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 8. 2005 14:50

Všechna kritéria splňují nové Siemensy CX75 nebo M75. Jsou sice drobet větší, ale rozdíl 6 mm není poznat a kapsu taky neurvou. Nebo pak jedině S75 (ze Siemensů).
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dabel 23. 8. 2005 16:17

Tak je rozhodnute... po precitani dalsich x recenzii som po piatich Siemensoch opustil "koncern" a objednal SE w800i. Hadam si nanho skoro zvyknem :lol:
dabel
Kolemjdoucí