SamsungU600 x Samsung i600 x SE P1

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Igisek 22. 5. 2007 09:55

Dobry den, jiz delsi dobu si vybiram novy telefon a jsem trochu ztracen. Mozna ze je to zatim dobre, ptz. jsem si nakonec nekoupil ani SE W700, K550, ani Motorolu KRZR(tu uz jsem mel skoro i zaplacenou). Za mobil jsem se rozhodl utratit kolem 8000Kc na studentsky tarif u O2. Puvodne pro me byl dulezity jen vzhled a kvalitni MP3 prehravac, nyni jsem si tech podminek trochu pridal. Zacali se mi zamlouvat i tzv. "chytre" mobily a po precteni recenzi o P1 a Samsungu i600 jsem takrka nadseny. Bohuzel cena P1 bude kolem 16000 a neverim, ze na podzim se tato castka vyrazne snizi. U Samsungu mi vadi predevsim fotak, ktery je skoro stejny jako u me K700i (a tu uz mam 2roky), jinak je to fakt bomba. Nejde mi o zadne datove prenosy, internet bych vubec nepotreboval (vzdyt notas i jine pc ma clovek na kazdem kroku:-), ani zadne zvlastni fukce. Jen pekny vzhled, mp3 prehravac, aspon prumerny fotak a vyborne organizacni funkce. pdf soubory bych bral jako bonus. Vyloucil jsem Nokie, ktere se mi nelibi vzhedove (az na tem kousek za 20000)

Za vase rady a pripominky budu nesmirne vdecny...
Igisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates III 22. 5. 2007 14:20

No,nevím co čekáš,sám sis to rozepsal pěkně,jstli chceš stylový a ''hloupý'(tím myslím bez OS) telefon tak sáhni po Samsung U600(aspoň myslím,že nemá OS).A pokud chceš ''chytrý'' telefon s OS taky bych volil mezi Samsung i600 a SE P1,pak už se stačí rozhodnout mezi Symbianem co má SE nebo WM co má samsung.Bohužel jejich cena je vyšší a pohybuje se nad hranicí 10.oookč.
Osobně bych ti doporučil Samsung i600,protože je to pěkná stylovka,nejde o tuctový telefon a má WMa tím i spoustu dalších funkcí...(a myslím,že i v nouzi docela slušně nahradí NTB)
EDIT:i600:Sunnysoft ho má dokonce za 12 364,00 Kč (včetně DPH).
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igisek 22. 5. 2007 14:52

Nejlepe by bylo stylovy a "chytry", ale ten SE P1 je fakt az moc drahy. Takze si nejspise poridim ten Samsung i600, v prodejne jsem si ho vyzkousel a je fakt vyborny. Jedina velka chybicka je ten fotak, mozna uz by bylo lepsi kdyby nebyl zadny...:-)
Igisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates III 22. 5. 2007 14:59

Já telefon nikdy nevybírám podle foťáku,sám mám v telefonu 2mpix a vyfotil jsem asi 10 fotek za půl roku...Podle mě je foťák v mobilu akorát přítěž...
Myslím,že i600 je naprosto dokonalá volba a jestli se líbil,tak není co řešit...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 14.jirik 22. 5. 2007 15:07

ja bych sel do P1 ale kdyby byl tak za 12000Kc :? Vic bych za telefon asi nedal
M600i 1GB M2
14.jirik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igisek 22. 5. 2007 15:58

diky za nazory. na tu P1 bych si klidne pockal, ale z vlastnich zkusenosti vim, ze ceny u telefonu od SE nijak rapidne neklesaji. takze ve 4Q podle me bude stat porad kolem 16000. ten samsung me vyjde na 8400 a asi do nej opravdu investuji. kdyz jsem ho zapnul, byla to nadhera, krasne barvy, malinke pismo, proste super...sice trochu (mozna az moc) pripomina kalkulacku, ale jinak peckovy mobil. akorat mam docela strach s tech tlacitek, i kdyz jsem si psani vyzkousel, stejne se mi zdaji ponekud malinkate. na druhou stranu jsou si u vsech komunikatoru dosti podobna, jen ja s tim zatim bohuzel nemam zkusenosti...
Igisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YAMATO 22. 5. 2007 16:23

No já bych se odvážil tvrdit, že opak je pravdou a že ceny SE naopak klesají často velmi rychle. U P1i bych čekal totéž, 15000 je dosti nadsazeno...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates III 22. 5. 2007 16:37

No,cena SE klesá dost rychle,téměř u každého SE po půl roce až roce uvedení na trh cena spadne tak o 50%
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igisek 22. 5. 2007 16:54

Aha, ja myslel prave opak. Diky. A da se nejak zjistit jestli O2 tento telefon bude take prodavat? Oba jsou to pekne telefony, takze ted asi budu muset poradne premyslet nebo koupit Samsunga a na SE uz zapomenout:-)
Igisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates III 22. 5. 2007 19:57

2Fíla:No,já bych řekl,že aji víc než 1/3.Když jsem si kupoval k750i,tak sem za ni dal přes 13.oookč a po roce se její cena pohybovala na polovině...To stejný p990i při začátku prodeje cena přes 20.oookč,dnes už něco málo nad hranicí 10.oookč.
To k tomu displeji,že má jen 65.ooo barev vůbec nevadí,téměř na všech pda je 65.ooo a myslím,že to plně dostačuje...No hodně lidí nadává na dotykáče od SE,že nejdou ovládat bez stylusu...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igisek 22. 5. 2007 20:51

Diky za reakce. Po dlouhem vahani jsem se rozhodl co nejdrive si poridit ten Samsung, ten fotak jako kdyby nebyl. Proste si neco nasetrim a prikoupim kvalitni fotacek. Na vylety a akce se hodi, jinak na momentky snad staci i ten 1,3. Udivuje me ovsem, ze Samsung chrli sve novinky neuveritelnym tempem a u vetsiny mobilu je 3Mpx samozrejmosti. Zrejme by to hodnotu mobilu o dost zvetsilo, navic i ja musim priznat ze u sve "staricke" K700 jsem udelal jen par fotek...:-)
Igisek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků