Žádám o radu pro začátečníka: CX65 nebo SX1?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 31. 3. 2005 11:00

Jakožto běžný uživatel odcházjícího ME45 přemýšlím o vhodné náhradě: C65 nebo SX1.

C65 - u Oskara za 4000Kč, pro moje potřeby by zcela stačil.
Nevýhoda - nízká kapacita baterie a pasivní displej.

SX1 - na mobilhouse.cz nebo cybex.cz (Jsou to spolehlivé e-shopy? A který více??) za zhruba 6200Kč.
Nevýhoda - osobně mám přístup na PC s internetem jen velmi zřídka-možnosti Symbianu bych zřejmě moc nevyužil, méně praktická klávesnice, dodává se bez MMC, nepodporuje EMS a nemá stopky.
Výhoda - doslova nabitý funkcemi (po EDGE, PTT či UMTS netoužím).

Jde o to, že jako běžný uživatel bych si SX1 doslova užíval :-) Ale nebude pro mě příliš nabitý funkcemi a možnostmi rozšiřování? Ovšem při porovnání ceny a funkcí s C65 je Céčko jen obyčejný chudý telefonek.

Potřeboval bych tedy odborně poradit od někoho, kdo se Symbianem začínal od píky. Má cenu koupit SX1, když mám jen omezený přístup k PC a internetu?

Děkuji za vaše názory.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 31. 3. 2005 11:17

Nevim jestli stojis o nazor holky, ktera ani nevi co to symbian poradne je. Ja si hlavne myslim ze SX1 je uz hodne stary foun a radeji bych sla do C 65, u SX1 je navic hrozna ta "klavesnice" pro psani SMS si to prakticky nedokazu predstavit. Vyber spravne ahojik :)
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryba 31. 3. 2005 12:05

Symbian bys myslím i využil, jenže výdrž SX1 se pohybuje kolem 1-2 dnů, podle používání. Při hraní her, sledování filmů atd. ho dokážeš vybít i za pár hodin. Tohle je teprve nízká výdrž.

Jinak těžko říct, ale vem si radši C65. Máš ho menší s lepší klávesnicí atd.

Ryba
<*)(((<
Ryba
Junior

Odeslat příspěvekod rk747 31. 3. 2005 12:30

Vtip je v tom, že s SX-1 žádný počítač nepotřebuješ, po instalaci vhodné aplikace, např. NetFront,Opera, Doris, atd., máš přístup na internet i bez počítače včetně možnosti stahování a instalace aplikací z webu. Stopky opět můžeš doinstalovat, u SX-1 nejsi prakticky ničím limitován, takže já bych šel rozhodně do SX-1, i když jej budeš používat jako obyčejný telefon, uživatelský komfort je nesrovnatelně lepší!

Nepoužívejte prosím dlouhé citace. Pro obecnou odpověď je lepší necitovat původní příspěvek. Tvyšujete tím přehlednost fóra. Děkuji Ivo Mareček
SONY CMDX-1000/SONY CMD Z-5/N7650/N7610/N70/N73/N95/iPhone 3G 16 GB/Samsung I8910HD/iPhone 3GS 32 GB Black/iPhone4/SONY Xperia S/SONY Xperia T/SONY Xperia Z/SONY Xperia Z Ultra
rk747
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gangster 31. 3. 2005 12:35

Byt tebou bych se poohledl po nejakem jinem telefonu, protoze SX1 je sice hustej telefon, symbian a blablabla, ale ta klavesnice je fakt na *****. Ja sam vim VSECHNY vyhody symbianu a myslim, ze ta klavesnice ten symbian muze pokryt. Jo a stopky tam jdou lehce doinstalovat. Tot SX1, ale ten druhej je zase uplna sracka ve vsech ohledech.

Ale pokud jde o tyhle 2 telefony, tak jednoznacne SX1 pokud ti nebude vadit jeho ovladani. To vetsinou vadi pri hrani her a sms, zbytek je v poho. Tak raci zkus najit neco jineho.

Nepoužívejte prosím dlouhé citace. Pro obecnou odpověď je lepší necitovat původní příspěvek. Tvyšujete tím přehlednost fóra. Děkuji Ivo M., moderátor
Gangster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rk747 31. 3. 2005 12:45

Gangster píše:Byt tebou bych se poohledl po nejakem jinem telefonu, protoze SX1 je sice hustej telefon, symbian a blablabla, ale ta klavesnice je fakt na *****. Ja sam vim VSECHNY vyhody symbianu a myslim, ze ta klavesnice ten symbian muze pokryt. Jo a stopky tam jdou lehce doinstalovat. Tot SX1, ale ten druhej je zase uplna sracka ve vsech ohledech.

Ale pokud jde o tyhle 2 telefony, tak jednoznacne SX1 pokud ti nebude vadit jeho ovladani. To vetsinou vadi pri hrani her a sms, zbytek je v poho. Tak raci zkus najit neco jineho.

To je sice hezké, ale za jakou cenu!!! Ta klávesnice není nic hrozného, navíc má SX-1 perfektní MP-3 a rádio, cenově nemá konkurenci a funkční výbava je i na dnešní dobu minimálně dostačující! Když jsem přecházel z N7650, nezvolil jsem SX-1, ale N7610, nalákal mě megapixel, perfektní design, oproti SX-1 2x větší uživatelská paměť telefonu, vyšší verze OS (v7 oproti v6 na SX-1), větší paměťová karta ve standartní dodávce, se současnou verzí firmware je N7610 velmi stabilní.
SONY CMDX-1000/SONY CMD Z-5/N7650/N7610/N70/N73/N95/iPhone 3G 16 GB/Samsung I8910HD/iPhone 3GS 32 GB Black/iPhone4/SONY Xperia S/SONY Xperia T/SONY Xperia Z/SONY Xperia Z Ultra
rk747
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 31. 3. 2005 13:04

Sx1 je skvelej foun,ale maximalne nespolehlivej,uz mam druhej,trikrat opravenej a stale zamrza a zamrza a ....,nekupuj ani jeden,dela to totiz kazdej siemens a nikdo nevi co s tim.Grrr.Siemens is total *****!
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod LukAs9 (novy) 31. 3. 2005 13:14

Můj názor je jednoznačný, SX1, sám jej vlastním (ze Cybexu - žádný problém, momentálně myslím, že už je pod 6000 na http://www.deltamobil.cz - myslím, že také seriózní obchod), koupil jsem si do něj hned 1GB paměťovku a jsem spokojen:o) Filmy, rádio, MP3 přehrávač (když si vzpomenu jak jsem kdysi chodil s discmanem... :) ), téměř neomezené možnosti kontaktů (ke každému člověku lze přidat snad jakýkoli údaj..). Občas mě trochu pozlobí, ale už si nedokáži představit, že bych měl mobil bez operačního systému, v tom je budoucnost. O začátky se symbianem bych se nebál, zpočátku jsem o tom také moc nevěděl, ale po čase si člověk tak zvykne, že už "obyčejný" telefon nechce, možná se to bude zdát zpočátku trochu složitější, ale je to jen o zvyku:o))
S klávesnicí je hlavně zpočátku trochu boj, ale nic nepřekonatelného a svou výbavou to mobil bohatě nahrazuje.
LukAs9 (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luba 31. 3. 2005 13:30

Být Tebou, volil bych SX1!! Jak už tu bylo zmíněno, systém je vynikající a na klávesnici si lehce zvykneš!!! Zpočátku je to tak trošku boj, ale jak začneš trošku psát, je to paráda a fakt fofr!!! Určitě se toho neboj a zkus to!!! :D :lol:
Luba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MegaMC(smazano) 31. 3. 2005 13:39

6600 :lol:
It IS gOOd daY tO DiE (c)Red Army Soldier
N3330=>N-Gage=>N6600=>N7610
Nokia RULLLZ
MegaMC(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 31. 3. 2005 13:42

K tem stopkam - SX1 ma symbian (neco jako Windows na PC), tak urcite najdes na netu - nebo v mobilu po instalici napr. Opery - naky symbianovy stopky.
K SX1 - dnes uz je to docela starej foun, ja bejt tebou - jestli chces jenom Siemens - tak si pockam na Wolfa, i kdyz bude podstatne darzsi, nebo zkusim jinou znacku.
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nortonek 31. 3. 2005 14:11

Hans 20 píše:Sx1 je skvelej foun,ale maximalne nespolehlivej,uz mam druhej,trikrat opravenej a stale zamrza a zamrza a ....,nekupuj ani jeden,dela to totiz kazdej siemens a nikdo nevi co s tim.Grrr.Siemens is total *****!


Je pravda,že Siemensy občas zamrznou,ale není to nic hroznýho...náhrání nejnovějšího firmwaru většinou hodně pomůže.

Já mám taky SXko a rozhodně bych ho neměnil.Než jsem si ho koupil tak jsem váhal kvůli tý klavesnici,vypadá skvěle,ale říkal jsem si,že se na ní asi bude blbě psát.Ale je to čistě o zvyku...celkem bez problémů se na ní dá psát i jednou rukou
Siemens C35i -> MT50 -> CX65 -> SX1 -> Nokia N70
Nortonek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido (novy) 31. 3. 2005 15:52

jedine nejaky chytry telefon-at uz SX1,nebo N6600 - ale hlavne ne nejaky obyc-budes litovat promarnenych prachu.

asi neznas tu pohodicku kdyz jedes dlouho v buse a vytahnes si mobil a divas se na filmy...........
Fido (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mu.mi 31. 3. 2005 17:47

C65 nekupuj, teď se ti zdá dostačující a do půl roku se budeš divit sám sobě, žes ho koupil, možná i do měsíce.
Jestli by nebylo vhodné chvíli počkat na novou řadu Siemensů?
Mu.mi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod webman 31. 3. 2005 18:28

neviem preco vsetcia Nokiu 6600 povazuju za telefon, podla mna to je tehla. vaha 122g a rozmery 109x58x24mm. Zo zaciatku som nad nou rozmyslal.... no ale teraz mam Nokiu 6820, na qwerty klavesnici pisem ako drak a na ostatne veci mam PC - to nenahradi aspon dalsich 20 rokov ziaden telefon.

P.S. Nokia 8310 to bol telefon - maly, lahky a s Li-Pol 1100mAH bateriou vydrzal 7 dni plneho provozu.
webman
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků