BenQ EL71 vs. SE K750i

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ytong 14. 9. 2006 11:21

TA přehlednost menu je stejně relativní jako ten vzhled a já když jdu na net tak u toho, v dnešní době, nechci usnout s GPRS a to že někdy nějaký siemens mrznul neznamená že mrzne každej...
A s tou rychlostí taky dáváš najevo že si moc jiných mobilů v ruce nedržel..
I ťong staví z Ytongu
Ytong
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 14. 9. 2006 14:36

finlandia píše:Mě by prostě vadil věčně zamrznutý siemens.......
A zvláště když bych šel na net.............
K 750i je nejrychlejší vůbec ze všech mobilů a proti siemensu jak ferrari proti trabantu. :lol:
Kdo ho měl v ruce včerveném kabátku, nechce jiný :tleskani"/quote]


K750i nejrychlejší mobil? :lol: :lol: :lol: možná v době představení K750i a to jen v javě. I S55 je rychlejší než Káčko a to je z osobních zkušeností (teď nemyslím Javu ale celkově telefon), tak tady nemel pitomosti. Javu mělo Káčko nejrychlejší když se začalo prodávat. ELko má navíc stejně jako S/SL 75 chip od ATI a to asi nebude teda trabant :twisted: (teda pokud víš co to je). Zkus proletět komplet menu Simensu a SE. Vsaď se, že za tu dobu než ho projedeš ty, projedu ho já třikrát!!! A to nepřeháním! Navíc má Siemens mnohem více položek v menu, protože si můžeš kdeco podrobně nastavit... To mrznutí Softu se sice vyskytuje, ale zase aby byl telefon pořád zaseknutý, tomu nevěřím. Většinou se Siemensy sekají lidem co mu vůbec nerozumí. Člověk může narazit na vadný kousek, ale u kterého výrobce ne??? Navíc soft u ELka už je celkem stabilní...A osobně bych si raději nechal zadax přehrát soft než po dvou měsících intenzivního používání SE měnil celou desku za hrozné prachy jen kvůli vyklohňanému Joysticku :tleskani
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 14. 9. 2006 15:05

J,j.....Joysticky se SE snad nikdy nenauci vyrabet poradne,neslysel jsem ze by meli uzivatele jinych znacek,s JOYem takovy problemy jako tito.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 9. 2006 16:50

Wir-jin píše:Zkus proletět komplet menu Simensu a SE. Vsaď se, že za tu dobu než ho projedeš ty, projedu ho já třikrát!!! A to nepřehánímp/quote]

Ne že bych se tu chtěl hádat, ale tohle mi přijde opravdu poněkud nadsazené. Aspoň má K750 reaguje na stisk klávesy okamžitě, ale myslím, že nebudu majitel nějakého zázračného kousku... :hm Sice má menu animované přechody, ale ty lze při rychlém procházení zcela ignorovat, není třeba na ně čekat.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Martas06 14. 9. 2006 16:51

Animace menu u SE je fakt otravna a nejde trvale vypnout(Proc?)
Co vim tak je z uvodni obrazovky nejaka kombinace klaves ale je to jen docasny.....l

\\ Majkl vP.: Stačí mít na displeji zadané jakékoliv číslo a poté vstoupit do hlavní nabídky přes kontextové menu nebo menu činností.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod McZerro 14. 9. 2006 17:19

no vidim že se tu strhla docela zajímavá diskuze :) jako majitel EL71 uvedu pár věcí na jistou míru. Takže to s tím sekáním je asi taková pravda jako to že SE samy vyskakujou z ruky na beton protože maj nožičky. Mě se nezasek ještě ani jednou !! A to ho mám týden a dělal sem s ním všechno co se jen dá s mobilem dělat. Ano párkrát se mi vypl když jsem hned po zapnutí lezl na paměťovku (to sem si ale vysvětlil tím že ji ještě zcela nenačet, mám 1GB a jinak běhá naprosto svižně a spolehlivě). K té rychlosti v menu a tak celkově... JE RYCHLÝ. I obrázky se vykreslují rychle. Kámoš má K750 takže mám s čím srovnávat... Java je sice trochu pomalejší, ale když vezmete rozlišení displeje tak se zase neni čemu divit. K tomu displeji. Když jsem viděl displej K750 byl jsem uchvácen. (v té době jsem měl CX65). Kdo má K750 a uvidí displej EL71 je uchvácen naprosto stejně. Ten displej je nesrovnatelně lepší než K750, a to si nevymýšlím, je to bráno z ohlasů lidí kolem. K té baterce ... tady nezbývá než sklopit hlavu a říct, ano je slabá a výdrž je opravdu malá. K tomu foťáku. Tady EL hodně zaostává, asi jako displej K750 za displejem EL. Ale kupovat mobil kvůli fotek je ptákovina (ani K800 se neumí vyrovnat levným digitálům...) a na momentky, jízdní řády a programy kin stačí EL bohatě. Reprák ELka hraje na výbornou, líp než K750. Má však jeden háček. U toho EL je ten reprák umístěn hodně blbě. Hraje totiž do zadního kritu baterky který nedrží úplně pevně a při vyšší hlasitosti a určité frekvenci rezonuje. Není to nic strašného a přidáním něčeho tenkého a měkého mezi kryt a baterii (ne papír, ale nějaký teňoulinký molitan např) problém naprosto vyřeší, ale stejně mi to příde trošku nedomyšlené. No toť asi vše, jestli sem na něco zapoměl nebo máte ještě nějaký jakýkoli dotaz tak jen pište, rád odpovím :wink:

no ale já mám taky jeden dotaz, jak poslat z Elka hry? Nějak sem to zatím nevykoumal, u CX65 sem to uměl, ale ted nevim, help please :oops:
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2006 18:33

Naprostý souhlas s McZerro, se vším.
Ohledně toho trabantu bych dodal (když jsme u těch německých aut, i když teď spíš tchajwan) že to je nejmíň VW.
To posílání her jsem v mobilu nenašel, jenom posílání přes MMS.
anonymni

Odeslat příspěvekod Wolfov 14. 9. 2006 23:23

Ja jsem byl majitelem K750i nekolik mesicu a ackoli jsem nemel tak "luxusni"kabatek v cervene,tak se mi designove docela libil.Nicmene,po asi dvou tydnech me me nadseni preslo a bral jsem ho jako normalni telefon,ktery ma dost omezenou moznost nastaveni,je pro me nudny a probudil se ve me tizivy pocit ze ktereho to preslo na touhu ho vymenit.A k tomu menu,netvrdim,ze je pomaly,ale dostkrat se mi stalo,ze jsem byl nekde hloubeji v menu a kdyz jsem odtamtud chtel vyjet seredne se sekal...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ytong 15. 9. 2006 09:59

Shrnul bych to tak že pokud si myslíš že je pro tebe foťák na mobilu nějak moc důležitý tak si kup SE ale v opačném případě si kup B-S který ho v ostatních funkcích předčí nebo se mu alespoň vyrovná.
I ťong staví z Ytongu
Ytong
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YAMATO 15. 9. 2006 10:41

Při vší úctě...připadá mi, že zastánci Siemensu zde dost přehánějí.

Třeba ten joystick: "po dvou měsících intenzivního používání SE měnil celou desku za hrozné prachy jen kvůli vyklohňanému Joysticku"...proč desku, joy jde vyměnit samostatně za pár stovek v servisu. Mimoto ta poruchovost se fakt brutálně přehání, třeba já mám K750 už dost přes rok a joystick je stále OK. A prakticky každý, koho znám a má ho (a jeho klony), je na tom stejně. Jo, u K700 to bylo špatné, ale hodně to zlepšili.

No a další věc: "většinou se Siemensy sekají lidem co mu vůbec nerozumí." No ale to přeci je velká chyba! Protože, co si budeme povídat, většina kupců nejsou odborníci na mobily, prostě je chtějí používat a ne zkoumat co a jak.

Prostě aby nás pánbu při rozumu zachovat ráčil a střízlivostí nás obdařil.
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 15. 9. 2006 11:23

Majkl vP. píše:
Wir-jin píše:Zkus proletět komplet menu Simensu a SE. Vsaď se, že za tu dobu než ho projedeš ty, projedu ho já třikrát!!! A to nepřehánímp/quote]
Ne že bych se tu chtěl hádat, ale tohle mi přijde opravdu poněkud nadsazené. Aspoň má K750 reaguje na stisk klávesy okamžitě, ale myslím, že nebudu majitel nějakého zázračného kousku... :hm Sice má menu animované přechody, ale ty lze při rychlém procházení zcela ignorovat, není třeba na ně čekat.,/quote]


Jasné nahodil jsem to vsoko, ale asi jako ten na koho jsem reagoval když napsal že K750i je nejrychlejší mobil vůbec :wink:

2 YAMATO: K tomu Joyi no to je jedna z mých aktuálních zkušeností, sice jen jedna, ale v rodině mám jen jednoho člověka s SE K750i. S ostatními známými co ho mají se moc nevídám a tak nevím jestli byli v servisu. Co se mění při pokaženém Joyi nevím, ale u K700i nebo 500i to byla myslím celá deska.

Jo k těm nerozumícím uživatelům siemensu, to byla taky zkušenost. Prostě lidi v mém okolí si pokupovali Siemensy a po čtyřech dnech nadávali jak sviňa na ovládání a na padání systému atd. Stačilo trošku vysvětlit ovládání, některé funkce a většina (ne teda všichni) dnes Siemens používají bez problému ;) - asi jsem to předtím špatně napsal, měl jsem tam napsat že je to můj osobní názor a zkušenost, ale byl jsem tak trochu mimo z přispěvku na který jsem reagoval (každý může občas vybouchnout ne? :oops: )

K tomu posílání her: Takže mělo by to fungovat tak, že hru kterou máte nainstalovanou (nebo i nenainstalovanou) přesunete do složky různé nebo někam na kartu. Objeví se jako složka ve které budou soubory JAD a JAR. Do této složky se hrou nakopírujeme normálně posílatelný soubor, třeba obrázek. Pak už jen stačí najet do složky, najet na obrázek a dát označit. Spolu s obrázkem označíme i ty dva soubory (JAD,JAR) a dáme poslat... a vybereme spojení (BT, IrDA...) ;) jediná nevýhoda je v tom že po odeslání musíme hru znovu instalovat ze složky kam jsme ji nakopírovali a většinou se smažou uložená data ze hry (výsledky, uložené pozice....).
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků