Nokia 6600

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod TOMBY 29. 5. 2005 21:37

Řekl bych, že X700 na tom nemusí být zle.
Když jde o koupi nového, tak bych zkusil vybrat něco novějšího. Žel přechod z 6600 an něco nového se mi zatím nevyplatí.
Mp3 jsou nic extra, ale máš telefon a ne mp3 přehrávač, který je děsný na většině mobilů ( nebo an každém?). Není nad klasický mp3 přehrávač, či foťák jestli někoho bere.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior

Odeslat příspěvekod ddroyd 29. 5. 2005 22:06

Jasne je kveten 2005, dnes uz je n6600 opravdu stary telefon, ale uprimne jaky je zasadni rozdil oproti treba n6681 coz je naprosta novinka. tak ok beru, ze ma hustey fotak to je opravdu rozdil, display je porad stejnej, na surfovani to porad neni. Ok ma mp3, ale je to opravdu pozitelny, dyt je tam porad stejna baterka, co vydrzi 2 dny s mp3 tak max 1 den. To zasadni totiz symbian s60 porad zustava a to je nejvetsi vyhoda uz dnes zastarale n6600.
Otazkou ovsem je, jestli nejit do mobilu na jine platforme, treba mda compact (pocket pc) a nebo SE P900 (symbian UIQ)uz dnes taky moc nestoji, ale je to otazka priorit. Ja si n6600 koupil celkem nedavno- listopad 2004, mel jsem uz mp3 prehravac s radiem a byl jsem zvykli ho tahat vsude a libila se mi vydrz 15hod s kossama :))), kdybych ho nemel tak si koupim SX1.....
ddroyd
Junior

Odeslat příspěvekod hattori_hanzo 29. 5. 2005 23:05

Mno já plánuju přechod z WM na Symbian,ne že by byla nějaká nespokojenost,naopak je to skvělej systém,ale chci taky zkusit něco jinýho...V megarecenzi jsem se dočetl že je na tom X700 špatně s multimediálníma funkcema,chci se teda zeptat jestli i zde platí to co se říká o Symbianu že na něj jde sehnat všechno co nemá telefon z základu!Zajímá mě ještě jestli máte někdo kabel,jestli se telefon chová jako Mass storage nebo jestli je nutno použít...teď nevím jestli je to správně,kdyžtak mě opravte - PC Suite?...Jak je to s těma fotkama na vnějším displeji,objeví se mi když mi někdo bude volat?Jo a ještě jsem si vzpomněl - Symbian(prý obecně)má v záznamníku omezenou dobu nahrávání na jednu minutu,jde i to upravit nějakou externí aplikací?A nakonec poslední,moc se mi pro Symbian líbí program IR Remote,jak je na tom X700?Funguje?Na jakou vzdálenost?Předem děkuju někomu komu se bude chtít odpovídat na moje otravný dotazy...:P
K750i + 1GB MS Duo + HPM-70
Kyocera M410R + 2GB SD + Velbon
hattori_hanzo
Junior

Odeslat příspěvekod TOMBY 30. 5. 2005 07:32

Na komunikaci 6600 musíš mít PC suite. Není to jako MassStorage, ale jde dat do Total Commanderu plag in, který ti umožní vidět telefon jako další disk po připojení.
Aplikací na S60 je hodně, záleží které potřebuješ.
Když ti bude někdo volat, zobrazí se ti v rohu malá fotka. Přes celý diplej zase nějakou aplikací. Nevím, zda to umí novější fw.
Záznamník je omezený, ale externí alikací, např. PowerDictaphone je to vyřešeno.
IR Remote funguje, ale záleží na zařízení s kterým jej používíš. Někdy je to několik cm a někdy to jde i na metry. Individuální.
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 5. 2005 10:26

TOMBY píše:Telefon mi vydrží 5 dní a využívám jej celkem dost. /quote]
6600 mi nikdy nevydržela déle než 2 dny, ten telefon používám, k práci, internet, bluetooth (sada v autě), atd. Pokud ho využíváš dost a vydrží ti 5 dní, tak máme asi jiné představy o pojmu "dost". Kamarád má taky 6600 a vydrží mu oněh +/- 5 dní a jeho využití? Do 5min hovoru za den a tak max. 5 SMS denně, to je panečku využití chtrého telefonu.

quote="TOMBY"]GPRS 6 je horší, ale řekni mi k čemu využiješ EDGE ? Pokud se připojuješ k internetu prostřednictvím telefonu, tak ano. Jinak je to k ničemu. /quote]
6600 má taky něco jako email klient a MMS. A je sakra rozdíl posílat 100kB rychlostí 4kB/s a nebo 5x tolik. Nehledě na to, že sem se přes 6600 připojoval k netu.

kquote="TOMBY"]Předpokládám,l že fotoaparát v telefonu je jakou nouzovka.o/quote]

Na konci května 2005 je 640x480 hrůza. Megapixel je "standard" co je vejš je jen dobře. Neřekl bych, že snímky z K750i či N série od Nokie jsou nouzovky.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TOMBY 31. 5. 2005 16:49

@ dejvidek:
Jestli čteš co píši, tak jsem výše uváděl, že např. u přehrávání filmů a dle aplikací na pozadí se výdrž zmenšuje(o míře používání není tčřeba se zmiňovat).
O tom, že má 6600 email klient, můžeš poučovat opravdu někoho jiného. Nikdy se mi nestalo, že bych posílal tak pomalu. Že by operátor?
O připojování k netu jsem psal, že je to na připojení pomalé. Stačí opět jen číst.
Fotky jsou to opravdu nouzovky. Za plnohodnotné považuji fotky z plnohodnotných fotoaparátů. Že bych se zbavil svého foťáku a měl jen mobil? No to nevim. To bude ještě nějakej rok trvat. O mp3 si myslím to samé.
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior

Předchozí stránka