SE K750i vs. NOKIA 6680

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Benda (novy) 2. 1. 2006 20:14

Tak co myslite, koupili by jste si SE K750i nebo Nokii 6680? Vim o zakladnich vyhodach/nevychodach smartu, s pocitacem si "tykam" a jsem takova hracicka. Na druhou stranu chci rychlej mobil, ktery umi pomerne "kvalitene" prehravat MP3 :mrgreen: . To bohuzel Nokie neni. Jak to vidite vy? :oboze
Benda (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YAMATO 2. 1. 2006 20:17

To už tady snad i bylo? Mimoto je to opět a dokola nesmyslné srovnání dvou odlišných kategorií mobilů...
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 2. 1. 2006 20:24

Kdybych vedel o vyhodach/nevyhodach OS a byl hracicka, tak by to urcite prevazilo nad MP3.
M.
Expert

Odeslat příspěvekod Benda (novy) 2. 1. 2006 20:37

No, srovnavam to hlavne kvuli cenove nabidce, kterou jsem dostal.
Nechci mobil, na kterym si sice prectu word (txt muzu i na K750i), a kdyz si chci ukratit cestu poslechem mp3, tak u toho musim malem brecet (to je 6680-to jsem sam slysel). Na druhou stranu je super, ze 6680 muze "rust" co se ruznych funkci tyce, podle toho, jakou praci budu delat.

Jinak srovnani K750i a6680 jsem nevidel, pokud tu je, tak omlouvam.
Benda (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YAMATO 2. 1. 2006 20:40

Mě přehrávání MP3 na 6680 nepřijde nějak výrazně zvukově odlišné od K750...
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 2. 1. 2006 20:55

Nemohu srovnavat, ale K750 na tom bude zvukove asi trochu lip, ale stejne, kolik lidi tady ma tak dobrej sluch a navic pri cestovani se rozdily smazou.
M.
Expert

Odeslat příspěvekod Benda (novy) 3. 1. 2006 12:24

to M. >To je taky fakt s tim cestovánim, ted jen jestli jsou řešením "lepší" sluchátka s redukcí.

Jinak bych i rád bych šel i do 6680, jen si nejsem jistý, že všechny fce využiju naplno. Jestli se koukam spravně, tak YAMATO ma SE K750i a M. 6681. Jak jste na to vy? Je něco, co by jste na svých mobilech brali "navíc" nebo naopak jsou tam fce, který jen těžko využijete?
Benda (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YAMATO 3. 1. 2006 12:28

Mě chybí snad jen delší poznámky, jinak jsem naprosto spokojený. MP3 s HPM-70 jsou super. Foťák používám hlavně jako náhradu scaneru, taky OK. Internet: Opera Mini, výborné.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wolfov 3. 1. 2006 12:34

Souhlas s Yamato!Jsem spokojeny.Temer vse je dotahnuto do konce,samozrejmne chyby existuji,ale neni to nic velkeho.Navic je to maly a lehky telefon,coz se o Nokii rici neda.
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 1. 2006 12:52

Kde jsi přišel na to, že ta Nokia nepřehrává kvalitně MP3? Resp. to, co jsi napsal, zní tak, jako by je přehrávala mnohem hůř než SE.

Pokud si nejsi jistý, jestli využiješ všechny funkce, toho bych se nebál. Díky různým aplikacím na OS by Ti teoreticky Nokia mohla vydržet mnohem déle a postupem času bys vůbec nemusel litovat :wink: .
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod YAMATO 3. 1. 2006 12:53

Na koho to je?
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 1. 2006 13:11

Na zakladatele samozřejmě.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod YAMATO 3. 1. 2006 13:21

A jo, jasně...no je to nesmysl, 6680 není rozhodně na MP3 španá!
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Benda (novy) 3. 1. 2006 16:01

:) To s tim poslechem MP3 jsem si vyzkoušel na vlasntí uši. Nedá se říct, že bych z toho byl odvázanej. Ale to nechme stranou. Hlavní jsou ty funkce.

Ten fotak jako skener... to je good napad a i muj budouci zamer. Proto bych radsi ten, co to zmakne lip. Jasne, na ofoceni nejakyho papiru mi staci "cokoliv". Jde jen o tu vyslednou kvalitu, pokud bych to pouzil i jako "normalni" fotak.

Jinak napad ohledne rozsirovani fci u OS. Je to fakt. Muzu si to vlastne vylepsovat podle potreby. Jen jestli mi mobil vydrzi tak dlouho, abyc ho i uzil :mrgreen:

Ale je fakt, ze 130g v kapse nepotesi. Mel jsem ho jen chvilku na pujceni, super ovladani pres "kolecko"-jistej stisk. Ale je tezsi. A co krytka na fotak? S tim pry mely problemy oba mobily. Mate nekdo zpravy, jak to vypada ted? Mam na mysli hlavne postupne "vyčochtavani".

Jak to vypada s češtinou u obou mobilů? Pomuže pouze přehrání novýho FW? Mobil by totiž byl asi z ciziny. Angličtina mi v nevadí, ale předpokládám, že bych asi nemohl číst český znaky např v dokumentech a ani psát cz sms, že? Ohledně SMS-jde pomocí nějakýho programu (tušim např. naSMS) vypnout diakrtitiku tak, aby mi pak 6680 nezkracovala?
Benda (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 1. 2006 16:47

Tak na "skenování" je rozhodně lepší K750i, ten foťák na papíru zaznamená všechny detaily. Taťka fotil na třídních schůzkách segře písemku (je jí 9, kdyby to někoho zajímalo :D ) a po 16-násobném přiblížení (samozřejmě v telefonu) to bylo, jak bych ten papír měl přímo před sebou, nic rozmazaného.

Mně by 130g vůbec nevadilo. Neopak do jisté hmotnosti (asi 150g) mám rád, když je telefon těžší. Navíc by bylo trochu divné držet v ruce relativně masivní telefon, jako je 6680 a nic v ruce necítit :) . Navíc pak máš větší jistotu, že něco je v kapse.
ConPower
VIP uživatel

Další stránka