Satron - mobilky.cz

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod LUC.key 19. 8. 2006 13:11

no zarucni lit byt neoriginalnu by ti mohl dat jakousi vyhodu/zaruku ale to bys ten telefon nesmel kupovat u Satronu ;)
ten soud zni nadejne viz. muj prvni prispevek o par stranek zpatky
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krhút 26. 8. 2006 10:56

Jak to tak čtu tak jsem rád , že mi můj Siemens M65 i po roce a čtvrt pořád šlape i přes to ,že je ze Satronu. Mimochodem - byl původně určen pro rakouský trh.
Krhút
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:02

Ahoj lidi, chtěla bych se s váma podělit o zkušenosti s firmou Satron a není to nic moc. Mám s nimi problémy jak blázen a zvažujeme už i soud. Objednala jsem si u nich telefon(Nokia 6111), poslali, všechno v poho. Po rozbalení jsem zjistila, že mi prostě nevyhovuje konstrukce telefonu (byla taková rozviklaná, po Samsungu E800 rozdíl jak něco). Tak sem se rozhodla, že jim ho pošlu zpátky a chci peníze, tak jak je to v Občanském zákoníku při použití prostředků na dálku. Telefon jsem vracela hned druhý den poté co mi byl doručen, takže s 14ti denní lhůtou žádný problém. 14 dní se nic nedělo, volala sem tam, nikdo nic nevěděl, na reklamačním oddělení kde jsou mimochodem 2 hodky denně ani nikdo neměl zájem se se mnou o čemkoli bavit, prý žádný takový telefon nemají, že si mám jít na poštu. Ta mi potvrdila, že telefon byl doručený. Asi po 16 dnech mi telefon poslali zpátky, že jde o neoprávněnou reklamaci, telefon byl používán, příslušenství je rozbalené atd. Tak jsem volala na reklamační oddělení.Pracovník reklamačního oddělení přes řvoucí rádio, kdy mu nebylo téměř rozumět mi řekl, že není oprávněn rozhodnout o kladném vyřízení reklamace a předal telefon na pana Bártka. Ten mi řekl, že je na dovolené, že nemá přístup k netu a bude to řešit až začátkem září( s cílem aby vypršela 14ti denní lhůta na vrácení mobilu). A pak se asi zapomněl, protože další den mi ze zaměstnání poslal mail, že vedení firmy vrácení peněz zamítlo. A druhý den další mail "O co se jedná" a postupně další maily, že mi nemůže pomoci a takové kecy.
Po poradě s právníkem jsem mu mobil poslala zpět do firmy se žádostí na vrácení s tím že trvám na vrácení peněz podle Občanského zákoníku §53 odst. 6, s tím že jestli mi ty peníze nepošle předávám to právníkovi. V současnosti je připravena žaloba k soudu v sídle firmy s návrhem na exekuci. Jsem ochotna mu celou kauzu rozmáznout v Občanském judu případně v Černých ovcích. I po tomto má pan Bártek pocit že si dělám srandu a jen planě vyhrožuju, ale opak je pravdou. Sem mu napsala ať si spočítá co ho vyjde levněj, jestli mi vrátit těch 6000 Kč nebo prohrát soud a platit veškeré výdaje, pokuty atd. za nedodržení zákonů. Mi na to odepsal že si to mám spočítat já a jestli tohle všechno není zbytečné. Opravdu seriozní jednání. Tak kdybyste měli někdo podobnou zkušenost nebo něco s nima co by mi pomohlo vyhrát soud, i když ani tak nemá šanci budu moc ráda.
Berunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 8. 2006 23:12

Škoda, že jste před tím slovo Satron nezadala do nějakého vyhledávače. Ať je to Google, Seznam nebo cokoli jiného, anebo i tady ve fóru. Tolik špatných zkušeností s jednou firmou jsem nikdy neviděl, ani v žádném jiném oboru.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod 0x 29. 8. 2006 23:17

Barunko, preju hodne stesti u soudu! Dej to tem parchantum vyzrat!
0x
Junior

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:19

Vidíte to mě nenapadlo, je fakt že od známých sem slyšela dobré zkušenosti. Asi je to tím, že ten telefon nechtěli reklamovat nebo ho podle zákona vracet. Dík, půjdu si přečíst, důkazy jsou důkazy:)
Berunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:28

Ty jo, taky mě napadlo rozmáznout je v telce, ale zatím čekám co s nima udělá dopis od právníka, ale bojím se že nic:)
Berunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 29. 8. 2006 23:34

Berunka píše:Ty jo, taky mě napadlo rozmáznout je v telce, ale zatím čekám co s nima udělá dopis od právníka, ale bojím se že nic:)e/quote]

hlavně Barunko pozor na vyhrožování... dobrý právník by ti z toho udělal celkem problém..
iwigirl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod YAMATO 29. 8. 2006 23:39

Nevím, co vás vede k myšlence, že zrovna na vás čekají v televizi...kdyby to nejhorší, co v naší zemi je, byl Satron, tak je zde opravdový ráj!
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:41

Vyhrožuju jen v rámci zákona a ten dopis co sem jim poslala s telefonem právník četl tak si myslím že je vše ok. Já jim nevyhrožuju, jen se odvolávám na občanský zákoník apod. A myslím si, že když je v tom dopise napsané, že jestli ty peníze nepošlou do určitého data, že po tomto datu je můj právník zplnomocněn podat na ně žalobu tak to taky není vyhrožování. Kdybych vám sem přeposlala ty maily co mi píše Mr. Satron tak se tady počůráte smíchy:)
Berunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 8. 2006 23:47

Berunka: Tak sem něco pust, ať se poučíme a pobavíme.
Slonik
Junior

Odeslat příspěvekod iwigirl 29. 8. 2006 23:49

to bych nedělala...
iwigirl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wracker 29. 8. 2006 23:50

držim palce u soudu, ale obaval bych se toho jak u nás fungují soudy...znám případy ( z vlasního oklolí) kdy se dotyční soudí již pěknou řádku let..není to zrovna reklamace telefonu u které se rozhodne asi hned u 1. instance, ale stojí to zato...a dnešní mladí/nezkušení soudci taky v nějakých případech stojí zato....
Wracker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:52

Jeden den mi napíše, že vedení firmy vrácení peněz zamítlo (mimochodem byl na dovolené a neměl přístup k netu), druhý den napsal o co jde??? A tak podobně, pak tam bylo něco že pokud byl telefon používán tak peníze samozřejmě vrátit nemůžou (at si jde přečíst občanský zákoník), peníze jsou povinní vrátit i za zboží které už je částečně opotřebované:) Potom něco v tom smyslu že mi nemůže nijak pomoct a ve výsledku že si mám spočítat koho to vyjde dráž a jestli mi to stojí za to.
Berunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Berunka 29. 8. 2006 23:54

Já myslím, že tady je předem jasný kdo vyhraje, říkal to i právník tak si myslím že by mohlo být napoprvé rozhodnuto. Kruci, já nestuduju práva ale asi začnu, nějak se těma zákonama poslední dobou zabývám:)
Berunka
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka