Jaké véčko pro přítelkyni? Samsung E530 nebo SE Z520i

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 9. 12. 2005 11:03

Zdravím.

Chtěl bych přítelkyni koupit k vánocům nové véčko a nemůžu se rozhodnout. Aktuálně má Samsung X450, na kterém se jí špatně píšou sms, T9 nepoužívá a proto ji musí při každé sms vypínat, nemá vnější display a celkově stojí za prd. Vybral jsem dvě následující véčka, ať srovnávám, tak si nevim rady. Poraďte prosím, který by byl lepší?

Samsung E-530 nebo Sony Ericsson Z520i

Díky za jakkoukoliv radu.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worwo 9. 12. 2005 11:32

Rozhodně bych nekupoval Samsung, je-li s ním přítelkyně jednou nespokojena. Doporučuji Nokii 6101, případně nějaké LG. SE je velmi ošklivý.
worwo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod YAMATO 9. 12. 2005 12:26

Z520i že je ošklivý? Vždyť právě design je jedna z věcí u něj velmi chválených! Rozhodně bych nebral LG. Ostatně otázka zní jasně a moje odpověď: SE Z 520i je výborný telefon!
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakubrezler 9. 12. 2005 12:29

taky doporučuji 6101, krásnej design, SE je oprvadu velmi ošklivý, a halvně jsou na 6101 perfektně vyřešený SMS, a volání. nemá to chybu tenhle telefon, doporučuji, mám ho už nějakou dobu, je super.......technoidům nevěřte
jakubrezler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duky 9. 12. 2005 13:08

no ja mozem porovnat samsung x450, N6101 a SE z520i.
ak sa jej zle pisu sms na samsungu, tak by som dlasi nebral. navyse do samsungu nedas tak lahko javu ako som pocul. inak sa mi dizajnovo samsung paci, aj menu aj displej

n6101...mna dizajnovo neslovila, menu klasika nokia, dobra vydrz baterie, dobra klavesnica, akurat mi tie smerove klavesy (neciselne) tazko ovladaju, su nezvyklo tuhe a po chvilke skusania mobili som mal neprijemny pocit v ruke, to iste aj stredove tlacidlo.

z520i mam ja, dizajnovo sa mi teda paci, fakt skvela klavesnica, presna, sT9 je radost pisat sms ale da sa trvalo vypnut. ovladacie klavesy nie su take tuhe ako pri nokii. bateria ma tiez dobru vydrz.

ak u frajerky rozhoduje hlavne dizajn, nech si vybere medzi tou nokiou a SE...ak parametre, tak SE ma navyse BT a pamat 16MB, nokia ma tusim iba 4MB.

ja som si vybral z520 lebo sa mi paci, ma funkcie ktore pozadujem a mne dostacujucu pamat. a cenovo bola prijatelna.

frajerka ma n6101 lebo sa jej paci viac, na funkciach jej nezalezi a vyhrala aj cena, lebo kupovala dotovany fon.
duky
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 12. 2005 16:39

Na X450 se jí píšou SMS špatně kvůli čemu? Kvůli kvalitě klávesnice? Na E530 vypadá klávesnice dost pohodlně, chválili ji i v recenzi. Však se sám podívej :wink: .

Mezi tímto Samsungem a SE je největší rozdíl v paměti (82 oproti 16 MB) a celkem i v displeji (oba jsou aktivní, což je prakticky nejdůležitější, ale SE ho má na dnešní dobu již relativně hrubý). T9 na SE je dost dobrá, musí se na ni ale zvyknout :wink: .

Myslím, že radost bys jí udělal asi z obou (u Samsungu by jí možná chvilku kazilo radost to, že by si možná myslela, že zas bude poořád muset vypínat T9, nicméně ten jde u E530 natrvalo vypnout :wink: ), Sam je ale více "babštější" a Z520i takový pro pány. Aspoň tak to přijde mi :wink: . Vzal bych jí Samsunga.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod YAMATO 9. 12. 2005 16:45

Ovšem je tam dost velký rozdíl v ceně. Kup ji SE a ušetříš...a to se vyplatí :wink:
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 9. 12. 2005 16:46

Taky jsem pro SE... design nádhera, výbava slušná ;)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 9. 12. 2005 16:58

Dcera se rozhodovala mezi SE z520 a Siemens CL75. Zajdi si do obchodu, ošahej, zeptej se pár kámošek, co se jim víc líbí. E530 je taky super, ale citelně dražší, nemá infra (to nejspíš neva) a má znatelně slabší výdrž baterky. Má zas ale lepčí foťák. Chceš úplně nový? Vím, kde se dá koupit měsíc použitý za 5500 Kč komplet se vším vč. záruky.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 9. 12. 2005 17:18

Omlouvám se, špatně jsem to napsal. Myšleno "špatně se jí na X450 píšou sms" je míněno, že musela pokaždé T9 vypnout a po ukončení věty tečkou a následnou novou větou to automaticky neudělalo velké písmeno, takže musela přepínat na velké.

Jako další nedostatky, které ji vadí, že nemá vnější display, který oba modely mají, ale u Z520i je prý hůře čitelný, zato Samsung má technologii OLED. Dále menu X450 jí moc nevyhovuje. Oba nové modely mají ikony tabulkově, to se jí zamlouvá.

Radim: rozhodně nový

Díky za Vaše názory, další rád uvítám.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golman 9. 12. 2005 17:44

Neznám lepší firmu, která umí "véčka" lépe než Samsung. Ano, u mobilů 450 a 460 se nedá vypnout T9, ale u nových ano. Co se týká ovládání, konstrukce tak dle mého nemá konkurenci. A Nokii mám osobně, ale véčko bych si od ní nikdy nevzal.
Golman
Junior

Odeslat příspěvekod NicolasB 9. 12. 2005 17:51

Já bych jí koupil 6101, je to jednoduchý a velmi hezký telefon. Klávesnice je taky velmi příjemná a cena taky. SE Z520 bych nekupoval není to špatnej telefon ale podle mě se pro holku moc nehodí.
NicolasB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 9. 12. 2005 18:00

Četl jsem v recenzi, že u nových Samsung jde už T9 vypnout. To je paráda a jak je to, když píše novou větu, skočí tam první písmeno automaticky velké?

Nokia 6101 se mi celkem líbí, ale to hlavní menu je příšerný, jako kdyby to malovali z nouze.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a123b 9. 12. 2005 18:18

Jo. Skočí tam velké. A co Motorola V360? Ta se Ti nelíbí?
a123b
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 12. 2005 18:41

Petr.Sybol píše:Četl jsem v recenzi, že u nových Samsung jde už T9 vypnout.o/quote]


Vždyť to jsem Ti do příspěvku napsal :) .
ConPower
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků