Android - 7k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Jury7 15. 11. 2020 19:19

Ahoj,
přítelkyni se rozbil Xiaomi Mi 9t, přemýšlím o výměně displeje kterou bych udělal klidně sám nebo servis, hledal jsem nějaké displeje, rád bych asi originální.
Nebo nový mobil.
Nabízí se Poco x3, ale zaráží mě jeho rychlost, když ho srovnám s mým nynějším Huawei Nova 5t https://www.youtube.com/watch?v=l9rghwt78so&t=47s
Jako ve finále se každá aplikace samozřejmě načte :D Ale já můžu řict, že s Novou 5T jsem mega moc spokojenej, zapnu klidně desátou aplikaci a furt to jede dobře a načte se to prakticky instantně..
Navíc mě mrzí v Poco x3 předinstalované reklamy, které sice půjdou vypnout, ale škoda. A navíc https://c.mi.com/thread-3435203-1-0.html četl jsem to ještě na jednou foru a na GSMareně.
Neříkám, že by se mi to mělo stát.
Takže jedině koupit Huawei Nova 5t s kterým jsem spokojenej, ale moc se jí nelíbí nebo spravit nynější, ale třeba jestli se mu nestalo ještě něco a oprava by celkově stála stejně tak 3-5k, mohu dát na diagnostiku nebo ho otevřít a mrknout se, ale asi bych koupil raději novej.
Nebo se jí teď zalíbil Xiaomi Redmi Note 9 Pro LTE,, kterej si asi stejně vezme :D

Chápu, že by hodně lidí řeklo kup Poco x3 protože je novější a za těch 7K dostanu to nejlepší v tuto chvíli, ale ve finále kdyby se jí nerozbil Xiaomi mi 9t, tak by ho měla další třeba 2 roky :D

Takže myslíte si, že ten Xiaomi Redmi Note 9 Pro je dobrá volba?
Co myslíte vy? Díky
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KiruCZ 15. 11. 2020 19:42

Xiaomi Mi 9T Redmi Note 9 Pro
Android 9 Android 10

rozměry 42 % 53 %
displej 61 % 47 %
sítě a data 75 % 75 %
konektivita 88 % 88 %
paměť 40 % 55 %
výkon 62 % 63 %
výdrž 62 % 51 %
jiný hardware 79 % 75 %
fotoaparát 63 % 66 %

Celková technická vybavenost

66 % 66 %

Tady máš srovnání je tak cca fifty fifty.
KiruCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Jury7 15. 11. 2020 20:01

Jasný no , koukal jsem na cena výkon , videa atd. Zatím jsem nekoukal na recenze reálných uživatelů.
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod descenter 16. 11. 2020 08:56

Mám POCO X3 už druhý měsíc, s prachem problém nemám, reklam jsem si také nevšiml, kromě reklamy po nainstalování aplikace. Ale i to by se podle návodu dalo odstranit. Telefon působí docela mohutně, takže není pro každého. Rychlost je bezproblémová i při focení, ale na Nova 5t to rozhodně nemá. Pro běžné použití potěší odolnost proti postřiku vody, 120 Hz velký displej, rychlé nabíjení, silná baterka - hry si však něco dokážou vzít. Taky je fajn přibalené pouzdro, nalepená folie. Telefon jsem koupil první týden za 5500 Kč, za 7000 Kč už bych hodně přemýšlel nad Nova 5T vzhledem k výkonu a foťáku. Nova 5T je však už starší model, takže jak to bude s podporou... Ze zajímavých mobilů mě ještě napadá Realme 6s - zde by se dalo ušetřit. Pokud by nebyl problém něco přidat, tak bych zvážil Poco F2 Pro. Zajímavě vypadá i Mi10t lite - 5g síť, o něco rychlejší procesor než u Poco X3, jinak skoro stejný telefon.
descenter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jury7 16. 11. 2020 23:57

Objednal jsem Redmi note 9 pro :D je skladem a stačit bude dva tři roky třeba. Bude stačit 64gb paměť? Nebude třeba vadit když se zabere 50gb a zhruba těch 10gb zbyde? Zpomalí se? Prikoupim i SDkartu. Nikdy jsem o tomto nečetl.
Díky :)
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hons 17. 11. 2020 13:30

Ja jsem ted rn9pro poridil po rn7.Za me spokojenost.foto ok,displej ok,vcera jsem testoval navigaci-po 5h porvozu spotreba ani ne polovina baterie.64gb staci,ale to je dle kazdeho potrebe.Dale se pouzit sd karta a vyhodou je i moznost 2x sim+sd karta
Jo a:ted je v akci za 5999kc :-)
hons
Junior