Android do 9000 Kč.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Claire11 11. 11. 2020 13:49

Ahoj, vybírám nový android mobil do 9000 Kč.
Náhrada za 4 roky starý Honor s kterým byla spokojenost, jen už má malou paměť a malý výkon.
Chci aby mi telefon opět vydržel alespoň 4 roky, klidně i déle.

Na velikosti nezáleží, požadavky jsou, ale netipické: Vím jaké požaduji parametry, ale raději bych chtěla poradit, jaké značky mají jakou spolehlivost, které značky mají jaké bugy v software, jakou má která značka podporu. Kdo má reklamy přímo v software (to bych rozhodně nechtěla). Prostě sbírám spíše negativa té, které značky a podobné téma na to co komu na jakém telefonu vadí jsem nikde nenašla.
Děkuji všem za postřehy.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrak123456789 11. 11. 2020 14:21

Co já vím tak
Apple: ti dává k nejnovějším iphonům 5 let podporu ale zase tam ti cena začíná na 20k když nebudu počítat iphone SE
Samsung:Dáva 2 roky aktualizací a u vlajkových lodí dáva 3 a nemá zase tak špatné mobily a má i dobrou nadstavbu (oneUI) která je prej skvělá.
Xiaomi: má zase skvělí poměr cena výkon ale má hodně předinstalovaných aplikací a např poco X3 má i reklamy v systému
Huawei A HONOR: bych v tohle doby asi už nebral tyto mobily nemají google služby a je s tím strašně pak starostí atd.
Realme: je celkem nová značka která tu je asi rok a je dost dobrá má podobnej poměr cena výkon jako xiaomi ale ne už tak moc předinstalovaných aplikacích v mým Realme 5 pro nebyly zkoro žádne jenom takové jako jejich nějaký email a něco k systému ale tam bych se nebál a u těch nových realme taky asi nebudou skoro žádne předinstalované aplikace a reklamy v systému nejsou tuhle značky bych ti za sebe doporučil ale má jako xiaomi podporuje aktualizací jen 2 roky ale věřím že ti vydrží nějaký ty 3-5 let.
Oneplus: má skvělý hardware a asi nejlepší software , nejčistější asi i nejlépo optimalizovaný a aktualizace např na novej androind chodí pár dní po vydání toho androidu a oneplusy majíi 3 roky podpory asi bych ti tam doporučil oneplus Nord za nějaký 12-13K.
Pixely: taky mají skvělí systém a taky podporu 3 let aktualizací ale tam zase připadá že se google nezaměřuje moc na hardware u realme nebo oneplus či xiaomi budeš mít lepšů poměr cena výkon
Motorola: tam jsi nejsem moc jistej jak to má motorola podle mě to je taková kombinace mezi dobrým hardwarem ale i softwarem ale jak říkám na motoroly jsem moc nekoukal takže se u nich moc nevyznám a tady by měla být taky podpora aktualizací 2 roky.
Pak už ti zbívají ostatní značky jako Asus ten má taky skvělí mobily , LG, HTC, a ještě ostatní ale do nich bych za sebe moc radši bych jsi vzal značku která je hodně "známá" populární" atd.
Jaké značky mají buggy to nevím vetšina těch dobrých značek je opravuje celkem rychle.
většina značek dává tu podporu na 2roky některý jako google či oneplus davají i 3 a Apple dává u nejnovějších iphonů 5 let. ale když máznačka podporu "jen 2 roky tak klidně se ti mobil i po třeba 5 letech nebude sekat jen nedostaneš novej android atd.
Za sebe bych šel buď do toho realme nebo bych zkusil nějakou tu motorolu či oneplus
Naposledy upravil guiz dne 11. 11. 2020 15:09, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
petrak123456789
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 11. 11. 2020 14:49

petrak123456789, moc díky za vyčerpávající odpověď.
Ano Huawei a Honor z těch mám obavy kvůli googlu. Aplikace googlu používám a instalovat je pokoutně nemíním.
HTC mi připadá jako mrtvá značka. Taktéž Sony mi momentálně připadají
nic moc, předražené a neodpovídající kvalita.
Samsung jsem kdysi měla a vydržel jen rok a kámoška ho též reklamovala. Samsungy mi připadají dost poruchové. U LG a ASUS lidé kritizují špatný software. Doufám, že se ještě někdo s postřehy připojí.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 11. 2020 14:59

Motorola G 5G Plus, odladěný a rychlý systém bez zbytečných aplikací s minimální nadstavbou, žádné pády aplikací nebo zpomalení systému, spolehlivost
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 11. 11. 2020 15:06

Pořídil jsem přítelkyni Huawei Nova 5T za 6.990,-
Ten má ještě služby Google.
Zkus si vyhledat recenzí na YouTube.

Myslím, že 3 roky ji bohatě vydrží.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamayaan 11. 11. 2020 15:12

Také si myslím, že dobré jsou Motoroly. Docela spolehlivé, příjemné prostředí. Jen mají horší
displaye oproti třeba Xiaomi a Huawei-honorům.

-- 11. 11. 2020 15:22 --

Sentry píše:Pořídil jsem přítelkyni Huawei Nova 5T za 6.990,-
Ten má ještě služby Google.
Zkus si vyhledat recenzí na YouTube.

Myslím, že 3 roky ji bohatě vydrží.



Ale přeci jen už je to rok starý telefon. Tazatelka by chtěla aby vydržel ještě 4 roky + :-)
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 11. 11. 2020 17:18

Chtělo by to přidat požadavky uživatele. ;-)
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastIkarus 11. 11. 2020 19:31

Po té, co mi přes 4 roky vydržel Google Nexus 5X jsem nedávno koupil Google Pixel 4a, co se týče software, aktualizace jsou garantované do srpna 2023 ( https://support.google.com/pixelphone/a ... 7705?hl=en ).

Nevýhodou je nutnost nechat si ho poslat odjinud, v Německu je za 340 Eur, čili těch 9000 korun.
FastIkarus
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 14. 11. 2020 23:15

Nery píše:Chtělo by to přidat požadavky uživatele. ;-)

Děkuji za postřehy. Schválně jsem neudávala parametry, chtěla jsem se dozvědět něco o kladech a záporech té které značky všeobecně. Honor, který jsem měla byl super. Měl kvalitní display i kvalitní foto na tu dobu a prostředí mi vyhovovalo.
Tak tedy upřesním i parametry:

- 6/128 GB, + paměťová karta
- Amoled display
- baterie 4000 + mAh
- dobrý foťák ve své třídě
- dobrý výkon a tedy odladěnost (můj honor měl funkci optimalizace systému, mají to i jiné značky?)
na rozměrech nezáleží
- nechci reklamy softwaru
Takže by mě zajímalo jaký je ,,čistý android" oproti nadstavbě emui? Jaké nadstavby na Android mají Xaomi a jiné a jak nadstavby fungují? Mají Realme opravdu většinou horší foťák.
Mají doporučené telefony potenciál vydržet 4 roky či víc?
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 11. 2020 01:58

Motorola One Fusion+ Motorola One Zoom mají čistý android a přidané funkce Moto displej a Moto gesta, výborný fotoaparát a baterie 4000 a 5000mAh

Xiaomi má nadstavbu MIUI která obsahuje spoustu různých features ale i zbytečných aplikací, které uživatel nepotřebuje

4 roky sice smartphone vydrží, ale už bude morálně zastaralý a na hranici použitelnosti, baterie bude k výměně, což se asi už nevyplatí, tak maximálně 3 roky a pak koupit jiný
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claire11 15. 11. 2020 09:02

Děkuji za reakci ,, Nick Cave" Motorola One Zoom už je rok starý model a má jen 4GB RAM. Motorola One Fusion nemá Amoled, nebo Oled display. Můj současný telefon by mi stále stačil. Pořád je svižný, nezasekává se a i baterka vydrží stejně dlouho jako na počátku. Pouze vnitřní paměť je pro mě již edostatečná. Jaký je rozdíl ve vnitřním prostředí Motorol od emui u Huawei?
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iviko666 15. 11. 2020 10:17

Najlepší kup tohto roku Xiaomi Pocophone F2 Pro 9990 Kč.
https://www.huramobil.cz/xiaomi-pocopho ... dp-128598/
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-D15,Gigabyte X570S AORUS ELITE AX, Kingston 32GB DDR4 3600MHz,Kingston KC3000 512GB,SAPPHIRE NITRO+ 6800XT,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,XTRFY MZ1,MSI MAG274QRX,Fostex HP-A4,AKG K712 PRO
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod Claire11 15. 11. 2020 12:12

Iviko666, Xiaomi Pocophone nepodporuje paměťové karty. A je Hura mobil důvěryhodný obchod? Není to nějaká šedivka? Ani tady na Mobilmanii není o tom telefonu ani zmínka.
Claire11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 15. 11. 2020 13:48

roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2020 14:36

Kupovat mobil na 4 roky nemá moc smysl, jedině že by už podporoval 5G. Po rozšíření 5G budeme všichni mobily měnit.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků