Chytré hodinky do max 3000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 8. 11. 2020 08:18

Ahoj,
doufám, že neporuším pravidla této sekce, ale vhodnější místo jsem nenašel.
Snažím se již delší dobu vybrat chytré hodinky pro 16letou dceru. Ale dost se v tom ztrácím, protože mám nulové zkušenosti.
Prosím o radu.
Finanční strop je 3000Kč, ale spíše bych byl za levnější.
Dcera aktuálně má mobil Motorolu s androidem myslím ve verzi 8.
Hodně chodí běhat, takže pro tyto účely především.
Je drobnější postavy, tudíž aby ty hodinky nebyly moc robustní.
Očekávám dobrou výdrž. Nevím jestli je nutno, aby měly hodinky svůj GPS čip, ale asi ano, že?
NFC nepotřebuje.
Dobrá čitelnost na slunci.
A teď hlavně co se týká notifikací, v tom jsem zcela ztracen. Pochopil jsem, že na příchozí hovory a sms jsou hodinky standardně připraveny. Ale jak je to s jinými aplikacemi? Např.Viber, FB Messenger atd. Funguje i toto? případně, lze i z hodinek odepsat?
A poslední věc, jaká je vazba na nějaké sport-aplikace na androidu (Strava, Endomondo či další), nebo má každý výrobce svou vlastní apku?
Děkuji moc za každou pomoc či radu.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 8. 11. 2020 08:38

Amazfit bip, některou z variant. Do třech tisíc nic s možností smysluplně odpovídat na zprávy není, notifikovat bude vše co si vybere. Export je možný do Google fit a tím je vyřešeno. Existuje i řešení přímého exportu do stravy.
Pokud chodí běhat s mobilem (třeba kvůli hudbě), není gps úplně nutná, potom by dobrá volba byla mi band 5.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mas0n 8. 11. 2020 12:03

Hodně chodí běhat, takže pro tyto účely především.

Takže by to měl být sporttester? Bere ten běh vážně?
Pokud ano, tak doporučuji Garmin Forerunner 35 teď na alze za 2599,-

Pokud jde o sportovní funkce, přesnost GPS a podobně, tak jsou v jiné lize než ty Xiaomi.
Jsou malé a lehké, takže na dívčí ruku velmi vhodné. Jen ten vzhled... Ale na sport určitě super. Ovšem ani Bip nejsou zrovna designový kousek.
Odpovídat z nich nejde, ale to nepůjde z žádných v podobné cenovce.
Notifikace umí.
Jdou měnit řemínky, koupit na aliexpressu se dají za pár kaček, spousta barev.

Mají vlastní povedenou aplikaci, ale export je možný do Stravy i Enda (to za měsíc stejně končí).
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 9. 11. 2020 14:20

Ty Garmin Forerunner 35 vypadají už asi opravdu jako kvalitní sportester (I cena je tomu odpovídá.). Nicméně asi se spíš přikloním k univerzálnějším Amazfit bip S, které určitě nemají tak kvalitní sledovací senzory a funkce, ale mají blíže k mobilním funkcím. Dcera je spíš rekreační běžec, ale třeba ji to časem chytne a přejde k něčemu kvalitnějšímu.
Každopádně děkuji moc za tipy.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 11. 2020 18:52

Zkus se podívat i na nové Huawei Watch Fit.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 10. 11. 2020 11:09

Ještě bych se rád zeptal, jestli s výše uvedenými hodinkami, lze v této cenové kategorii típnout či ztlumit příchozí hovor na spárovaném mobilu?
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 10. 11. 2020 16:49

Bip umí oboje.
roy1
Pokročilý