Nahrada za iPhone 7 za rozumny peniz- priorita foto

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod jarda.7 4. 11. 2020 20:35

Dobry den, vlastnim iPhone 7 a chtel bych zmenu, hlavne ve zlepseni fotoaparatu kvuli foceni potomka :-). Telefon chci koupit kolem 7-8 tis. Moje otazka zni, polepsim si ve fotaku s nasledujicim?
- Huawei Nova 5t- cena 6999,- Kc. Asi momentalne jeden z nejlepsich ve foto vzhledem k cene? Nebude problem s podporou, neni “stary”? Jinak ho chvali.
- Huawei p30- mam moznost koupit rok stary za stejnou cenu. Bojim se opet podpory. Prosim, je rozdil mezi fotaky podstatny? Pokud ne, vzal bych novou Novu 5t. Nevim, v jakem stavu muze byt po roce baterie a treba amoled?
- poco x3 je na me opravdu obri- vyradil jsem jej.
Budou zminene telefony oproti iPhone 7 zlepsenim?
-premyslel jsem i o iPhonu SE, daji se koupit “rozbalene” kolem 11 tis., ale to uz je mimo rozpocet- musel bych se spontane rozhodnout a rychle ho koupit :-D. Myslite, ze jeho fotak bude brutalne jinde oproti dvoum zminenym?

Dekuji moc za info. Hezky den.
jarda.7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2020 20:53

Huawei P30 bude fotit o dost lépe než Nova 5T, v této cenové kategorii jde o nejlépe fotící menší smartphone spolu se Samsungem S10e
Google služby zůstanou, navíc dostane aktualizaci, která přidá Harmony OS systém vyvíjený Huawei jako náhrada za Google
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 5. 11. 2020 02:33

Myslíš si, že zvládneš přechod z iOS na Android? Moc lidí to většinou nerozdýchá.. Aby něco fotilo jako iPhone, tak to musí být alespoň vyšší střední nebo high-end, což splňuje ta P30, ale rozluč se pak s podporou, přejdou v příštím roce na HarmonyOS...
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod lukodlak 5. 11. 2020 10:27

iPhone 11 Pro za 20 tisíc od Vodafone
Vydrží Ti minimálně 5 let
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2020 10:54

lukodlak píše:iPhone 11 Pro za 20 tisíc od Vodafone
cenový limit je 7-8tis.
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukodlak 5. 11. 2020 11:28

Právě a tenhle vyjde jen na 4000 za rok
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2020 11:35

za 20tis. lze koupit 2 telefony s androidem, které mu v pohodě vydrží také těch 5 let i déle
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jarda.7 5. 11. 2020 13:17

Dekuji za reakce. IPhone 7 je muj treti, take vaham ale android uz pry take neni co byval a plynulost a pouzitelnost jiz neni jako pred lety ( myslim pokrok kupredu). Ted jsem s behem systemu spokojen, ale preci jen je jiz doba zacatku prodeje iPhonu 7 znat. Stale tel. beru jako spotrebni vec, ktera se muze uzivanim treba poskodit ( obaly nenosim a jeste se to nastesti nestalo), takze za tel opravdu vice nez v “zadani” neutratim. Napada me jeste Motorola Fusion +, ale take vypada jiz “vetsi”. Napada me objednat , zkusit a pripadne ho vratit. Ale to lze pouze u noveho- tim padem by musela padnout volba na Novu 5T. Jen nevim, zda to opravdu bude posun kupredu :-/.
jarda.7
Junior

Odeslat příspěvekod lukodlak 5. 11. 2020 13:18

Určitě ne. Používal jsem androidy a ty dva roky jsou strop. Pak už nepřichází žádné bezpečnostní aktualizace, natož nový systém.

V květnu jsem asi týden používal stařičký 4S a běžel výborně, dokonce jsem na něj dal i nové aplikace (samozřejmě osekané). Tak starý android by byl nepoužitelný

-- 5. 11. 2020 13:21 --

jarda.7 píše:Dekuji za reakce. IPhone 7 je muj treti, take vaham ale android uz pry take neni co byval a plynulost a pouzitelnost jiz neni jako pred lety ( myslim pokrok kupredu). Ted jsem s behem systemu spokojen, ale preci jen je jiz doba zacatku prodeje iPhonu 7 znat. Stale tel. beru jako spotrebni vec, ktera se muze uzivanim treba poskodit ( obaly nenosim a jeste se to nastesti nestalo), takze za tel opravdu vice nez v “zadani” neutratim. Napada me jeste Motorola Fusion +, ale take vypada jiz “vetsi”. Napada me objednat , zkusit a pripadne ho vratit. Ale to lze pouze u noveho- tim padem by musela padnout volba na Novu 5T. Jen nevim, zda to opravdu bude posun kupredu :-/.

Pokud tedy trváte na svém, tak určitě vemte nějakou Motorolu. Čistý android je nejlepší.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2020 13:39

jarda.7 píše:Dekuji za reakce. IPhone 7 je muj treti, take vaham ale android uz pry take neni co byval a plynulost a pouzitelnost jiz neni jako pred lety ( myslim pokrok kupredu). Ted jsem s behem systemu spokojen, ale preci jen je jiz doba zacatku prodeje iPhonu 7 znat. Stale tel. beru jako spotrebni vec, ktera se muze uzivanim treba poskodit ( obaly nenosim a jeste se to nastesti nestalo), takze za tel opravdu vice nez v “zadani” neutratim. Napada me jeste Motorola Fusion +, ale take vypada jiz “vetsi”. Napada me objednat , zkusit a pripadne ho vratit. Ale to lze pouze u noveho- tim padem by musela padnout volba na Novu 5T. Jen nevim, zda to opravdu bude posun kupredu :-/.

naopak, android telefony jsou s každým majoritním update na nový Android lepší a přinášejí spoustu nových funkcí, použitelnost záleží na každém, jak se o telefon stará, u levných okolo 3-4 tisíc to může být skutečně 2 až 2,5 roku ale v cenové kategorii do 10tis. a výše lze fungovat delší dobu, např. Samsungy mají garantovanou podporu 3 roky a potom ještě čtvrtletní aktualizace
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mas0n 5. 11. 2020 14:12

Pokud ti jinak ve vsem vyhovovala sedmicka, tak vem SE. Pres den foti srovnatelne treba s iPhone 11, video na vyrazne lepsi urovni nez oba zminene Huawei, o Motorce nemluve. Pozor, nema nocni rezim. Takze v noci urcite o dost lepsi Huawei. Navic u SE dostanes suverenne nejdelsi podporu. Baterie zase hraje vyrazne ve prospech Huawei.

Rozdil mezi P30 a 5T je, ale nejsem si uplne jisty, jestli by mi stal za to, brat rok stary... Ani jeden z nich nema OIS, trochu rozdilne barevne podani, jiny snimac, makro u 5T je nepouzitelne, takze zbytecne. Nocni fotky o chlup lepsi P30. P30 se lip drzi (aspon u me to tak bylo), je kompaktnejsi, ma libivejsi oled displej. Lip nez iPhone 7 foti oba. Novy je novy, ale P30 je opravdu povedeny. Kdyby mel Huawei lip vyreseny RAM management, tak bych si ho mozna nechal delsi dobu. Na to pozor, pokud pouzivas wearables, urcite nepocitej s bezproblemovym pripojenim jako u iOS.

Ano, i levne Androidy lze pouzivat delsi dobu nez dva roky, stejne jako lze stale jezdit Skodou 120, prat v Tatramatce, a chodit v sustakovce koupene u Conga na trznici v devadesatym osmym. Ano, i levne Androidy dostavaji (vetsinou) major updaty, ano, vzdy prinaseji spoustu novych funkci, a ano, nekdy jsou po tomto updatu lepsi.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jarda.7 5. 11. 2020 14:22

Dekuji za perfektni odpoved �
jarda.7
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 5. 11. 2020 14:22

@jarda.7

Souhlasím s Nick Cave, nové telefony s Androidem vydrží v pohodě určitě déle než 2 roky. Sám jsem měl Honor 8 přes 3 roky a vydržel bych s ním i dál, ale odešla baterie, takže jsem pořídil Honor 20 Pro 8/256.

K vánocům jsem teď koupil přítelkyni Huawei Nova 5T právě s ohledem na poměr cena / výkon. Těch 6.999 považuji za rozumnou investici. A ten HW má dostatečný výkon na běžné používání. Ne každý si telefon kupuje na hry.

V současné situaci asi těžko někde na prodejně vyzkoušíš, ale na netu je spousta videí, kde je možné si prohlédnout,nějak ten telefon funguje.

Pokud ten telefon člověk používá s rozumem, tak mi ani po třech letech nebude vadit, že nebude už dostávat bezpečnostní aktualizace. A samozřejmě porovnávat 3 roky starý telefon se současnými je nesmysl vzhledem k tomu, že v tomto segmentu je každý rok technologicky hodně znát.

Power managment u Huawei je známý, není ovšem problém vybrané aplikace nastavit, aby je systém neukončoval.
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 5. 11. 2020 14:46

OT: To je sice mozne, ale nikdy to nefungovalo perfektne, tak abych s tim byl spokojeny. Vic nez rok jsem mel Honor 10, taky P30, Honor 20, vse stejne. A treba od Samsungu vim, ze i Androidy to zvladaji bezproblemove.
Je teda mozny, ze u hodinek Huawei je to jinak. Ja pouzivam Mi Band a Garmin Fenix.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 7. 11. 2020 10:50

Určitě vem P30. Má nadprůměrnou výdrž baterie, výborný fotky a je to loňská vlajka. O vlajky se Huawei stará dobře. Nedávno ještě přišla aktualizace i na moji P10. Nova je podstatně horší. Byt tebou bych neváhal. S tou Novou taky neuděláš chybu, ale pokud máš možnost mít za stejné peníze P30, tak prostě bych vzal P30.
Sirzachy
Junior

Další stránka