iPad

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod snowfrost767 29. 10. 2020 21:16

Ahoj lidi. Ve vedlejším vláknu jsem potřeboval poradit s výběrem mobilu a jelikož jsem toto již vyřešil (objednáním iPhonu 12 Pro), tak snad nevadí, že zde zakládám nové vlákno, nyní tedy na iPad.

Zaprvé musím říct, že nemám s iphony žádnou zkušenost, protože vlastnictví iPonu 3 se snad už ani nepočítá. Proto budu začínat na této platformě takříkajíc od znova.

Proto bych chtěl ještě požádat o rady s nákupem iPadu, který chci primárně využívat na úpravu fotek v různých aplikacích jako adobe ligthroom, snapseed a podobně. K tomu budu určitě potřebovat a využívat Pencil.

Nový iPad kupovat nechci. Chci si koupit starší. Cena? Vůbec nevím, v jaké kvalitě a za kolik se dá něco slušného pořídit, takže hodím jen hrubý nástřel, řekněme 8.000 Kč?

Chtěl bych znát vaše rady, zdali se dá za tuto cenu něco solidního pořídit a pokud ano, tak co? Budu rád za všechny rady, které mi rozšíří obzor v tomto segmentu.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 10. 2020 23:14

mne prave vcera dorazil iPad Air 3 (2019), nasiel som na bazosi kusok za 9999 Kc, je uplne ako novy (neni na nom jedina znamka pouzivania, nalepena folia, 2 obaly), v zaruke do 06/2022 ... ak sa ti podari najst podobny deal, tak je to myslim to naj, co sa da v tej cene kupit

novy iPad v tejto cene by bol akurat tak iPad 10.2 (2020), ktory ale teda nema displej uplne vhodny na upravu fotiek (neni laminovany - vzduch medzi zobrazovacom a sklom) a ma len 32GB ulozisko

v skratke - ber cokolvek z rokov >=2017 okrem base iPadu ... cize Air, mini alebo Pro
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone Xs Max 64GB - Silver | Lenovo ThinkPad T430s - dualboot macOS & Ubuntu | Lenovo ThinkCentre M83 MT (upgraded CPU & GPU & RAM & storage)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Cova 30. 10. 2020 11:03

Na fotky nebo grafiku asi iPad Pro. Jedno jestli 2018 nebo 2020, ale na bazarový s použitelnou pamětí (min. 256GB) počítej cca s dvojnásobkem rozpočtu. Dcera má 2018, používá Lightroom a je spokojená. Já to posoudit moc neumím, jabka nesnáším.
Cova
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 10. 2020 11:10

Chapu, ze urcite mnozstvi pameti je asi dulezite, nicmene budu volit nejaky kompromis s ohledem na cenu. To, ze v nem chci upravovat fotky neznamena, ze tam ty fotky pak musim mit vsechny ulozene, takze klidne i 64GB bude stacit pro upravy a nasledne si je budu presouvat na jina uloziste.
Ale.dekuji za nazor.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 30. 10. 2020 11:18

inak aj starsie iPady Pro - teda 9.7" (2016) a 12.9" (2015) by este mohli byt celkom schopne a tiez maju fajn displej :) ... na Air 2 (2014) a mini 4 (2015) bude dipslej tiez fajn, ale u tychto 2 sa uz da ocakavat koniec podpory
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone Xs Max 64GB - Silver | Lenovo ThinkPad T430s - dualboot macOS & Ubuntu | Lenovo ThinkCentre M83 MT (upgraded CPU & GPU & RAM & storage)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 30. 10. 2020 11:22

Když někdo chce dělat grafiku na tabletu, většinou je potřeba ta nejdražší varianta (co nejlepší displej, USB-C, podpora nejnovějšího Pencilu, co největší varianta) a to za 8k prostě nejde.

Pokud tě to neživí a chceš si občas zkrášlit RAW fotečku co vezmeš novým iPhonem, tak na to ti stačí Lightroom / Snapseed v iPhonu nebo desktopové verze.

// Stejně by tě to časem štvalo, že máš nějaký base iPad a máš nový iPhone, takže bys skončil koupí iPadu Pro tak jako tak.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod vormen 30. 10. 2020 11:24

iPad Pro naprostá zbytečnost pokud jde jen o rekreační fotky a ne o práci, která živí. Zákkladní iPad poslední generace je zvládne s přehledem taky, jenže má zase horší displej bez antireflexní vrstvy, leskne se a úhly jsou horší, tím nechci říct, že je špatnej. Takže optimální je verze Air, bez ohledu na cenu je letošní Air nejlepší volba za tu cenu je to vpodstatě předchozí Pro, ale vzhledem k ceně budeš muset lovit na bazaru něco staršího.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 10. 2020 11:35

Loader:
Ja to nemam na praci, ale chtel bych si takto zacit trosku hrat s fotkama. Na diskuzich je obecne problem, ze kdyz chce nekdo náčiní na nějakou hobby cinnost, tak mu se hned prihrnou jedinci, kteri tlaci na silu prakticky to nej vybaveni, ktere se da sehnat, nejlepe to nejnovejsi, v nejlepsi konfiguraci a podobne. Prece budu chtit jezdit na kole (jako ze taky hodne jezdim), tak si nemusim hned poridit kolo za 250.000 Kc, ale krasne a bohate mi vystaci kolo treba za 25 nebo 30.000 Kc. Coz je pětinová az šestinová cena. A u tabletu, iPadu se taky spokojim s necim levnejsim. Chci si pohrat s barvami, zkusit si pohrat se svetlem a stiny a proste se to zkusit naucit, doma, amatersky. K tomu urcite nepotrebuji iPad za 30.000 nebo 20.000 Kc.
Tohle neni zadny utok nebo dehonestace tvého nazoru. Jen jsem chtel popsat me umysly.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 30. 10. 2020 11:50

Prěsně moje slova. Já jsem fotit zrcadlovkama a v té době jsem měl ipad (obyč) bez podpory Apple Pen a dělal jsem na něm fotky naprosto bez problémů. Problém jsem měl spíš s apkama, lightroom je jen taová hračka oproti PC verzi a to se dá říct i o snapseed, ale svoje udělají. Takže jsem i něco koupil a potom se to velice slušně používat místo PC. Akorát nevím, co všechno dokáže Apple pencil, jak moc ho která aplikace na úpravu fotek podporuje.
vormen
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 30. 10. 2020 12:14

Anto je presne ono. Me prave tyhle hracky nyni budou stacit. Nevim, zdali me to chytne naplno a nebo to bude jennobcasna aktivita, kterou pouziju obcas, kdyz se mi podari udelat skvelou fotku, abych si ji jeste vylepsil. Tudiz prvotni investici nechci moc navysovat.
snowfrost767
Junior