Xiaomi MI10t pro vs Samsung S20FE vs Oneplus 8t

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryar21 27. 10. 2020 10:05

Ahoj,
Po dlouhé době se chystám koupit nový mobil jako náhradu za stařičký Huawei P8.
Můj finanční limit je cca 15 - 16 000 Kč, většinou kupuju mobil tak, aby mi výkonově vydržel cca 4-5 let (zatím se to vždy povedlo:))

Hlavním požadavkem na mobil je aby běžel na Androidu, měl 5G (do budoucna) a měl co nejlepší fotoaparát- už mě moc nebaví tahat na výlety zrcadlovku.
Použití mobilu naprosto běžné (volání, sociální sítě, internet, youtube), hry nehraju.

Mám v hledáčku následující kousky:
1) Xiaomi MI10T pro 8/256GB - do konce října akce 15 999 Kč + vysavač, který by se celkem hodil

2) Samsung Galaxy S20FE 5G 6/128GB (Snapdragon) - do konce října 19 999 Kč - 3 000 cashback - výkup starého mob. cca 1 000 = 15 999 Kč

3) Oneplus 8T 8/128GB - 16 999 Kč

4) Oneplus 8pro 8/128GB - 16 990 Kč - neofiko distribuce - globální verze - dovoz Čína

U Xiaomi a Samsung bych se nebál foťáku (i když u Xiaomi chybí teleobjektiv), u Oneplus nevím, jak jsou na tom foťáky s kvalitou, názory se různí - ale zase mají super OS a display. IPS display (i když super kvalitní) je drobné mínus u Xiaomi.
Pro Xiaomi zase hraje cena a i značka samotná je mi sympatická.

Který z mobilů byste volili vy a proč? Případně beru tipy i na jiné mobily (Huaweii ne, kvůli nepodpoře google služeb).
Předem díky.
Ryar21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 10. 2020 10:33

OnePlus je dle recenzí ve foťáku slabší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capt.forest 27. 10. 2020 18:40

S20 FE bych ja osobne vyradil (alespon prozatim). Byl by to nejlepsi volba, ALE jsou problemy s multi dotykem ( registruje falesne dotyky). Pri beznem pouzivani se toho mozna nejde vsimnout, ale uz pri zoomvani jsou problemy. Hry nehrajes, tak tam je to asi jedno. Dale problem s proximity sensorem - https://youtu.be/f95u_PqrUrA - Zadny tam totiz neni, pouziva to nejaky virtualni sensor a ten funguje spatne, takze se displej pri volani spis nezhasina. Toto mozna opravi aktualizuce. Jinak fotkama (jak kvalita, tak vyuziti - zadne zbytecne makro a hloubkove objektivy) je na tom samsung nejlip. Jinak podpora je slibena na tri roky a s vykonem taky nebude zadny problem. Minimalne bych pockal na dalsi updaty.

Pokud fotky jsou dulezite, tak Oneplus bych taky nebral. Bohuzel. Da se nahodit google camera port, ktery fotky hodne posune. Ale neni stoprocetni funkcnost

8 Pro je jina. Tam jsou fotky o dost lepsi. Ma lepsi senzor. Ale problemy s displejem pri nizsich jasech. Toto nevim jestli se tyka vsech nebo jestli to uz je opraveno.

Co Sony XPERIA 5 II? draha, ale nekde k tomu davaji sluchatka WF-1000XM3, ktere kdyz prodas tak ..stejne budes furt nad limitem no :D
capt.forest
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 1. 11. 2020 15:31

https://www.vymenzaxiaomi.cz/

Zde je možno uplatnit až 2000 slevu, dle modelu na Mi 10T Pro. Nevím však, zda je nutné zaslat i staré Xiaomi.

Jinak já jdu do Xiaomi, foťák bude dobrý dle posledních recenzí.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 1. 11. 2020 18:43

Ta akce na výkup telefonu s bonusem je obdobná jako u Samsung. Nemusí se vracet pouze Xiaomi, lze i jiný telefon. Já se též rozhodoval mezi 20FE a MI10T Pro. Nakonec jsem pořídil Xiaomi ve verzi Pro 128Gb. Na Alze za cca 14,5 bez dárku. Rozhodoval jsem se dlouho, nakonec jsem se rozhodl, že oželím Amoled. Chtěl jsem větší displej a čtečku mimo displej. Zatím spokojenost, z fotek jsem nadšený.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diferenciall 6. 11. 2020 23:52

No já měl chvilku Xiaomi mi10 - byl totiž za fakt dobrou cenu, tak jsem si řek, že ho zkusím a do 14ti dnů byl z domu. Větší ***** nadstavbu než MIUI jsem opravdu neviděl, tak jsem se honem rychle vrátil k Oneplus a xiaomi už nikdy víc. Jako služební mám Galaxy S10e a to jejich OneUI celkem taky ujde, ale OxygenOS je pro mě jinej level. Chápu, že každýmu se líbí něco jinýho, ale do xiaomi bych právě kvůli zabalastovanýmu MIUI nešel
Diferenciall
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků