Náhrada za Mi A3 - čistý Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod harmiczek 8. 10. 2020 09:58

Zdravím,
poohlížím se po novém telefonu jako náhradu za Xiaomi Mi A3 přičemž požaduji aby byl stejně a možná měl i něco navíc.
Tzn. co má současný telefon a měl by mít i nový:
-128GB paměť
-3,5mm jack
-USB-C
-čtečku otisků - v displayi výhodou
-čistý Android 10 nebo velmi minimální nadstavbu jako dělá třeba One+, ale požaduji pravidelné aktualiazce a nejnovější verzi Androidu oficiálně k dispozici. A aby měl plánovanou aktualizaci na 11.
-uhlopříčka displaye je mi relativně jedno jaká, spíš je požadavek aby už se jednalo o display až do okrajů, čelní kamera kapka nebo průstřel, to je mi to jedno, ale nejsem příliš fanoušek vysouvací kamery.
-Cena do 7tis, nebráním se ani nákupu z GearBestu a podobně, cena současného modelu byla 4,8tis. po vydání v 128GB verzi z GearBestu.
-Výrobce nijak neomezuji, ale zároveň těch kteří nabízejí čistý Android moc není takže nejspíše to nakonec bude něco z řady Nokie/Motoroly?

+by se mi líbilo mít už telefon s NFC, mám více karet které bych rád už u sebe nemusel nosit
+IR port který využívám občas, ač se změnou práce již méně
+dualSIM výhodou
+AlwaysON OLED display

Úplně si nejsem jist zda má smysl vypisovat využití, hledám spíše telefon který bude aktuální generace a nabízet A10 (i z bezpečnostního hlediska) a který v budoucnu bude mít i 11, zároveň ale se nedá úplně čekat že by to výrobce zmrvil což u značky která ten systém vyvýjí pro více modelů by neměl být problém narozdíl od Xiaomi kde to byl jediný model.

Jednou z variant co mě zaujala je nová Motorola G9 Plus 128GB
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 10. 2020 10:53

Ad Nokia: má sice pravidelné a včasné aktualizace, ale u více modelů se stává, že nejsou softwarově doladěné a jsou s tím problémy

Ad Motorola: nemá tak rychlé aktualizace, někdy se musí čekat, ale zato jsou softwarově odladěné a bezproblémové

Ad čtečka otisku v displeji: některé modely jí nemají spolehlivou
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 8. 10. 2020 14:35

Ad Motorola: a nebo nejsou aktualizace žádné a modely jsou zaříznuté už po vydání � ale čistý android mají...
Takže ve výsledku jedině 1+ nebo Nokia, ale u té teď nic zajímavého nebylo..
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 10. 2020 18:08

žádné aktualizace má Motorola snad jen u úplně nejlevnějších modelů v cenové kategorii 3tis. protože i já jsem za předchozí rok na Moto G7 Power obdržel A10 a 3 bezpečnostní aktualizace a to stál necelé 4tis. takže myslím že o 2-3x dražší modely se Motorola stará ještě lépe
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 8. 10. 2020 19:19

Vidíš a G5G za 10ku dostala jeden security pack za 4 měsíce a to ještě čtvrt roku starý a SW podpora byla ukončena... Už jen security 1x za 3 měsíce a konec a to je nový model ....
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod Xuser 8. 10. 2020 20:09

Moto G5G Plus už skončila podpora? Dáš link na info?
Xuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 9. 10. 2020 04:25

Stačí si najet oficiální Lenovo fórum oddělení Motorola... Na dotazy jestli hodlají opravit sw fotoaparátu přišla odpoved, že ne a že fotoaparát vylepší u následujícího modelu. Dále na dotaz ohledně 5G prvně odpovídali, že se to napraví v dalším updatu a nyní byla odpověď, že model už je vlastně s finální verzi sw a budou jen security patche 1x za 3 měsíce. Takže už pouze zabezpečení, ale ne opravy chyb... A na dotaz ohledně A11 odpověď, že nemají info, že by byl připravován, ale že se to může změnit, protože One 5G ho dostane, což je ten stejný telefon pro US trh (ten podporován bude, protože jeho prodeje se očekávají lepší než ta tragédie u G5G)
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 9. 10. 2020 06:10

JiříTechnik píše:Ad Motorola: a nebo nejsou aktualizace žádné a modely jsou zaříznuté už po vydání � ale čistý android mají...
Takže ve výsledku jedině 1+ nebo Nokia, ale u té teď nic zajímavého nebylo..

Jako OnePlus Nord se mi dost líbí ač mu chybí jack který vcelku využívám, ale cenově je stejně už mimo, o jiném levnějším telefonu od 1+ ani nevím.

Jinak myslel jsem že Motorola taky patří do programu Android One, na stránkách jsou tam uvedeni, stejně jako ta Nokia.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 9. 10. 2020 07:31

Tak jak, už jste zjistili, že Mi A3 je v podstatě nenahraditelný za cenu pod cenou Pixel 4 A ? Nástupce mít nebude. Prekérka. :D
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Odeslat příspěvekod Tom1122 9. 10. 2020 08:09

JiříTechnik píše:Stačí si najet oficiální Lenovo fórum oddělení Motorola... Na dotazy jestli hodlají opravit sw fotoaparátu přišla odpoved, že ne a že fotoaparát vylepší u následujícího modelu. Dále na dotaz ohledně 5G prvně odpovídali, že se to napraví v dalším updatu a nyní byla odpověď, že model už je vlastně s finální verzi sw a budou jen security patche 1x za 3 měsíce. Takže už pouze zabezpečení, ale ne opravy chyb... A na dotaz ohledně A11 odpověď, že nemají info, že by byl připravován, ale že se to může změnit, protože One 5G ho dostane, což je ten stejný telefon pro US trh (ten podporován bude, protože jeho prodeje se očekávají lepší než ta tragédie u G5G)

Co to plácáš?
Někdo se na foru Lenova ptá na problém se s jedním z foťáků a to POUZE u ultarširokoúhlého a dostalo se mu odpovědi ať přepošle fotky a že nemůžou zaručit zlepšení ale možná zapracují v budoucnosti u nových telefonu.Prostě klasická odpověď podpory která předá problém dál a uvidí se.
5G Plus NENÍ součastí programu One,tedy chodí mu aktualizace jednou za tři měsíce.Ani telefony z programu One ještě nemají u Motoroly oznámeny kdy přijde A11,tedy opět trapně plácáš.
Tragéda tady vidím jednoho a není to povedená Motorola 5G:)))
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 10. 2020 08:27

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/dost ... -prehled/2
tento web vede aktuální statistiku aktualizací na nejnovější android
takže všechny zde uvedené Motoroly téměř jistě dostanou A11
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 9. 10. 2020 10:44

Tom1122: by mě zajímalo co je na G 5G povedeného, je to sice offtopic a ten telefon mám od vydání takže od července... Videa pouze SD (Netflix atd) protože jen widevine L3, nepovedený fotoaparát, aktualizace jednou za 1/4 roku a to pouze o jeden měsíc (to jako opravdu po 3 měsících musí posunout zabezpečení jen o jeden měsíc a ne o celé čtvrtletí?) Podporu u telefonu za 10k bych si to představoval jinak...
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 10. 10. 2020 13:58

Zajímavé...
Telefon jsem měl v ruce u kolegy.V porovnání s moji Vision je trochu svižnější,display možná lepší,provedení odpovídající ceně a celkově slušný cenově dostupný 5G telefon.
A Netflix? Koho to zajímá na TELEFONU? :) Na odpovídající konzumaci je minimum 10" tablet...

-- 10. 10. 2020 14:59 --

Nick Cave píše:https://www.mobilizujeme.cz/clanky/dostanete-nejnovejsi-android-11-velky-prehled/2
tento web vede aktuální statistiku aktualizací na nejnovější android
takže všechny zde uvedené Motoroly téměř jistě dostanou A11

Jojo.Dostanou.
https://nerdschalk.com/motorola-android-11-update/
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 10. 10. 2020 16:00

Galaxy A51 (nyní s cashbackem za 7k). Jasně, není to čistá nadstavba, ale čemu to vadí? Doby TouchWizu jsou pryč a OneUI je IMO aktuálně nejpovedenější nadstavbou na Androdí platformě. Navíc je A51 zařazena do třígenerační podpory, o které si mohou telefony s Android One nechat zdát.

Alternativami mohou být ještě Pixel 4a (z DE) a nebo 1+ Nord, ale to se již bavíme o telefonech za 10k+.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior