Mobil do 4k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 10. 2020 15:51

hamayaan píše:
radim píše:A nestačí na zrcadlení jenom Chrome (a kterýkoliv telefon, kde pojede Chrome)? V počítači se to dělá přes Chrome, ale na telefonu to nemám vyzkoušené.

Na to zrcadlení existují apky. Tedy vyzkoušené je nemám.

-- 7. 10. 2020 13:53 --

A je vůbec dobrý nápad kupovat telefon jako dárek?
Jednak manželka jako žena má určitě jiný vkus a ženským na vzhledu docela záleží.
A pak za druhé sám manžel neuvedl žádné parametry, tedy asi ani nemá tušení co od mobilu manželka očekává a ona sama by třeba raději investovala do lepšího, byť dražšího tel.
Chápu, že na dárek nemá každý za desítku, ale chce snad dárce aby manželka byla zklamaná, že musí vzít za vděk šuntem ani ne za bůra?

To bych s dovolením nechal na něm, sám používám tlačítkovou C2-01, dotykáče se mi špatně ovládají, ale víc než pět tisíc bych za telefon nedal. Ano, jsem invalidní důchodce, ale nechápu, jak někdo může dát za telefon třeba 15k. Myslím, že když si dal limit 4,5k, ví, že za tu cenu nemůže očekávat parametry vlajkových lodí, navíc manželka je na mateřské. Nemluvě o tom, že všichni dobře víme, jak to s tím připlácením je, připlácet se dá vždycky - ze 4,5 na 5,5, pak na 7 atd. Vždycky je to i o tom, kolik chci dát. A za 4,5 to nebudou úplný plečky, minimálně G8 Plus a Realme 6s.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 7. 10. 2020 22:28

Znas to, jestli nekdo dokola kupuje telefony za 15-20 tisic, tak cokoliv levnejsiho pro nej bude kram. Kdyz nekdo pouziva treba 5 let spokojene mobil s 1GB RAM, tak cokoliv novejsiho pro nej bude raketa :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 10. 2020 10:08

Trefně napsáno, díky. Já už jsem o tom psal před pár lety na Mobilmánii v diskuzi. Přijde mi, že většina redaktorů už je z toho testování "vlajek", tak namlsaná a zdeformovaná, že jim cokoliv, plácnu pod 10k, přijde jako průměr. Je to, jako bych si vozil celej život zadek v nejvyšších modelech BMW, Mercedesu nebo Audi a pak přesedl třeba do Oktávky. Tak možná taky budu ofrňovat, protože mi připadá, že se levnější modely moc netestujou. A nebo mobily kolem 5k vymírají.

Já sám jsem letos zklamán, vím, že když jsem před třemi lety pomáhal stejné kamarádce vybírat tu P9 2017 Lite, nepochyboval jsem a šel najisto. Věděl jsem, že v té době to byl dobrý mobil, chválený napříč recenzemi. Poradil jsem ho i bráchovi, jeho přítelkyni, dalším dvěma kamarádkám a spokojenost.

Dnešní mobily za 4,5-5k mi přijdou podle recenzí takové průměrné. Jo, ted jsem si uvědomil, že on nestál P9 2017 Lite na podzim 2017 čtyřku, kamarádka ho měla za čtyřku k paušálu. Škoda že už není One Vision. Mě by zajímalo, jestli je telefonů do 5k na trhu málo, výrobci tenhle nižší segment utlumujou a končí s ním, nebo spíš redaktoři tyhle levné telefony odmítají testovat. A nebo výrobci telefonů schválně posílají na recenze dražší telefony, protože reklama.

Přišlo mi, že i tu G8 Plus dost kritizujou za foťák (pravda, recenze Hurámobil, ty beru s rezervou). Ale vždycky by mě zajímalo, jestli se vlastnosti toho telefonu porovnávají s konkurencí ve stejné hladině. Když pořád testujete mobily za 15k a výš, tak jste namlsaní, a podle mě přestáváte být objektivní.

Ono možná 5k na telefon není úplně velká částka, ale v absolutní hodnotě je 5 000 docela dost peněz, to už většina lidí pozná, když jim chybí. A nebo se můžeme na lepší mobil složit (ironie).
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod freddy158158 8. 10. 2020 13:40

a při tom ta motorola G8plus ma slušné foto a to i v noci ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 8. 10. 2020 15:39

G8 plus je jeden z posledních slušných telefonu co byl v téhle cenové hladině, G9 už takové terno není, Realme teď vydá model 7, který by tuhle cenovou hladinu měl trošku provětrat...
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 8. 10. 2020 17:24

Dockalacek: ja chapu tve stesky, ale ty zas musis zkusit pochopit, ze ani to kvalitni auto nekoupis za 120.000 Kc (jako funglovku), kdyz srovnavas bmw a audi s lowendy. Proste to tak je. Taky kupuju 4x rocne boty na behani a nekupuju v decatlonu boty za 500 Kc, ale znackove Salomony nebo Niky od 3 do 4000, protoze potrebuju skutecne kvalitu.
Takze mi pak prijde usmevne (a ted opravdu bez urazky), ze chce nekdo mobil za 4000, ale moc by si pral, aby se tenhle mobil blizil z 90% vlajce.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 8. 10. 2020 19:15

A podle ceho porovnavas mobilni telefon za 4 tisice (treba podle Heureky je v nabidce pres 900 mobilu s Androidem a do 4 tisic je jich 470, tedy cca polovina) s autem za 120 000Kc? Taky se polovina novych aut nabizi za cenu pod 120 000Kč?

Edit:
A jake "moc by si pral, aby se tenhle mobil blizil z 90% vlajce"? Ja v uvodnim prispevku vidim, ze chce "průměr nebo lehčí nadprůměr". A prumer fakt neni 90% :)
Naposledy upravil zivan dne 9. 10. 2020 09:06, celkově upraveno 1
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 8. 10. 2020 21:58

počkej. ty si kupuješ 4x ročně boty za cca. 4 klacky?
tak to jsi buť ženská s botníkem 1/2 hektaru nebo kupuješ pěkný sračky :-D
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod suram 9. 10. 2020 03:40

Jestli trénuje běh každý den několik km, tak to bude potřebovat.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 10. 2020 11:05

Wolfpower365 píše:Dockalacek: ja chapu tve stesky, ale ty zas musis zkusit pochopit, ze ani to kvalitni auto nekoupis za 120.000 Kc (jako funglovku), kdyz srovnavas bmw a audi s lowendy. Proste to tak je. Taky kupuju 4x rocne boty na behani a nekupuju v decatlonu boty za 500 Kc, ale znackove Salomony nebo Niky od 3 do 4000, protoze potrebuju skutecne kvalitu.
Takze mi pak prijde usmevne (a ted opravdu bez urazky), ze chce nekdo mobil za 4000, ale moc by si pral, aby se tenhle mobil blizil z 90% vlajce.

Haha, pobavils. Píšu někde, že chci telefon za 4K s parametry vlajkových lodí? A třeba Motorola G8 Plus v době českých recenzí (listopad 2019) 4 ani 5 tisíc rozhodně nestála, byla za 7k. A můj povzdech byl ten, že někteří "recenzenti" (TechArena, Huramobil) k ni byli docela kritičtí, na Mobilenetu ji celkem chválili, Mobilizujeme zase průměr (myslím hlavně foto). Na notebookcheck foťáky chválí.

Zajímavé, jak se můžou závěry recenzí lišit. Na Svetandroida.sk zase chválená. Tak buď to už byl v době recenzí průměrný telefon, anebo jsou redaktoři opravdu zmlsaní TOP modely.
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod freddy158158 9. 10. 2020 12:40

dockalacek: jestli to nebude tim že záhy ze sedmi spadla cena.
rizdilné foto vudim spíš v časové smyčce orotože ještě stále mi chodí na foto aktualizace ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod hamayaan 9. 10. 2020 15:18

dockalacek: Hele kámo sory, nechtěl jsem se tě nějak dotknout svým příspěvkem. Jen si myslím, že je úplně jedno jestli hledáš tel. za 5K nebo 10K. Pointou mého příspěvku bylo, že si myslím, že mobil je věc, kterou by si možná každý rád vybral sám, byť třeba na doporučení.
Já osobně bych nechtěl dostat mobil jako dárek a muset se tvářit jako ,,darovanýmu koni na zuby nekoukej". I kdyby to bylo za těch 5K tak bych měl svou představu co u něj chci a co oželím.
hamayaan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 10. 2020 15:20

No jo no, já byl jen požádan o radu, nic víc...
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod suram 9. 10. 2020 19:45

Naopak tomu většina lidí nerozumí, a jsou rádi, když to někdo zkušenější rozhodne za ně. Oni mají 4000 Kč na mobil a neorientují se v tom, co lze za 4000 Kč dostat nejlepšího.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod dk1844 18. 10. 2020 19:47

Ahoj, taky hledam co nejlepsi telefon kolem 4 tisic. Precetl jsem si vlakno, zaulaja me zminovana Motorola Moto G9 Play a nebo klasika v pomeru cena vykon Xiaomi Redmi 9 (4GB/64GB).

Zdaji se mi dost podobne, Motorola ma (aspon papirove) lepsi fotak, Xiomi zase lepsi displej. Pomuzete mi vybrat ci pripadne navrhnout alternativu?

(Motoroly mam rad, sam mam One Vision, tu bych koupil nejradeji. One Macro mi uz pripada stare.) Je HD+ rozliseni Motoroly dostatecne?

Jakekoliv rady vitany
dk1844
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka