TOP smarpthone

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ricky Bilbao 26. 9. 2020 04:29

Dobrý deň prajem,
chcel by som sa s Vami poradiť. Potrebujem si zaobstarať nový mobil a keďže som dlhšie na smartphony nepozeral (cca rok) tak nemám až taký prehľad. Snažil som sa pozrieť čo momentálne trh ponúka, na výber je toho celkom dosť ale pri všetkých mobiloch mám pocit ako keby im niečo chýbalo. Momentálne som vlastník Iphonu XS, ktorý ale idem posunúť manželke. Pred tým som to skúšal trochu s Galaxy s10 (celkom sklamanie), mal som Pixel 2 (skvelý telefón, otrasná batery life), S7 Edge, HTC10, HTC One M8 (totaly love it). Nemôžem povedať, že som s iPhonom nespokojný, všetko funguje ako má, 100%ne, čo ma ale vytáča je to, že si iPhone jednoducho nezapojím len tak do PC, nenahrám tam film, nestiahnem fotky apod. Nevlastním žiadne iné apple produkty a ani sa veľmi nechystám.
Každopádne borci, aký som ja vlastne user- netflix, HBO GO, spotify, veľa fotím (dcérka, príroda, pes, krajinky a pod.). očakávam dobrú výdrž, aby keď prídem z túry, kde vyfotím veľa fotiek, telefón ešte zvládal ich úpravu, pozrieť nejaký film a pod. Hry sa veľmi nehrám, iba občas, ale neznášam akákoľvek čakanie na niečo. Tak isto som doteraz nemal pádlo ako vidíte, teda úprimne neviem či by mi veľký display vadil, som otvorený jeho výhodám. Ešte by som dodal čo sa týka fotiek, som lazy na nastavovanie vecí vo foťáku, chcem ho proste vytiahnuť, stlačiť spúšť a mať "dokonalú" fotku. Pozeral som sa na s20 Ultra, Note 20 Ultra (S pen asi nevyužijem- teda nechám si poradiť k čomu by to bolo dobré, ale zaoblené boky na telefóne naozaj nechápem), ASUS Zenfone 7 Pro, nový iPhone atp. ale naozaj sa v tom strácam. Možno mi budete vedieť poradiť vy, čo sa v tom viac momentálne vyznáte a máte nejaké skúsenosti. P.S: cena nehrá rolu.
Ďakujem veľmi pekne.
Ricky Bilbao
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 26. 9. 2020 08:20

Velikosti bych asi zacal. Mas Xs, coz je jeden z nejmensich telefonu, a u Androidu je v podstate nemozne najit top specifikace v malem tele. Takze si nekde zkus, jestli ti padlo nebude vadit treba pri noseni v kapse, nebo jestli se ti bude dobre ovladat. Relativne maly by snad mohl byt Pixel 5 s 6” displejem, ktery ma ted vyjit, a ten by konecne mohl mit i slusnou vydrz baterie. Od Apple bych pockal na iPhone 12 Pro, 6,1 v o neco mensim tele nez soucasny iP11. Stejne jako u Pixelu lze ocekavat spickove foto a video.
Jestli nebude vadit vetsi telo, tak s plochym displejem ted vysel Samsung S20 FE, navic za rozumnou cenu i ve verzi se Snapem.
Pokud jde o ten presun fotek, ano, u Androidu je to treba jednodussi, ale v dnesni dobe prece tohle resi cloud. Ja pouzivam oba systemy soucasne, a pritom si nepamatuju kdy bych Android pripojil k PC. Mozna tak dva, tri roky zpatky. Je fakt, ze si nenahravam na telefon filmy, ale sledovat je na male obrazovce mi prijde tak trochu jako masochismus. Pripadnou chvili nudy dokaze zahnat serial na Netflixu..
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 28. 9. 2020 13:06

Taky jsem zde pred nejakou dobou zadal rady. I na sousednim foru. Vyber jsem nakonec zuzil na iP 11 a S10+. Pak jsem tedy objednal iP11, ale hned druhy den si to rozmyslel a objednavku zrusil a hned na to objednal S10+.
A bylo to presne z toho duvodu, ktery popisujes ty - nemoznost pripojit iP k PC, nic tam clovek nestahne, at uz hudbu, foto, video...ani blbe zvoneni a zvuky, na ktere jsem navykly. Mobil casto pripojuji k PC v praci, kdyz potrebuji presnaset soubory. Nechci zase s sebou tahat dalsi flashku. Takze nakonec S10+, jelikoz ten ma z rady S10 nejlepsi vydrz na baterii. Nejhorsi ma S10, o zdibec lepsi S10e, ale nejlepsi a opravdu dobrou vydrz ma S10+. Nevim ale, zda ti uz nebude vadit ta velikost. Ja si zvykl.
S20 jsou stale kritizovany napric internetem...at uz kvuli vydrzi, nebo ze se strasne hreji, ale i fotak je kritizovany, tudiz jsem nechtel mobil, za ktery utratis ranec a bude mit potize. S10+ me vysel na 15.500 v CZ distribuci a jsem spokojeny. Kazdy ma jine potreby, ale ty moje naplnil.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 9. 2020 13:31

Hodně dobře vypadá nová Sonka Xperia 5 II

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_ ... w-2173.php
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uNfEiL 28. 9. 2020 20:34

Jednoznačne S20 FE 5G.

Ja zase naopak sledujem telefóny už dlhšiu dobu pretože chcem vymeniť svoj starý Honor 9 a najprv som chcel Zenfone 7 ale odradila ma až veľmi vysoká hmotnosť. A ten Samsung je proste skoro dokonalosť. Spĺňa vpodstate všetky moje požiadavky. Schválne som napísal 5G verziu, ktorá má Snapdragon.
uNfEiL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků