Nástupce Honor 7, do 10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Leonie 24. 8. 2020 12:41

Ahoj všichni odborníci zde. Chtěla bych se poradit a podělit o zkušennosti s různými značkami.

Uvažuji o novém telefonu, ale jelikož nerada telefony měním každý rok, chtěla bych značku, která je spolehlivá.
Současný Honor mi slouží už 4 roky a je spolehlivý, byla jsem s ním spokojená. Bohužel s věkem už mu dochází dech. Ale Huawei a Honor jsou teď poněkud problematické značky a asi bych se jim raději vyhla. Co, ale další značky?
Před Honorem jsem měla Samsung a ten se po roce porouchal. Dá se spolehnout na takové značky jako Motorola, Realme, Opo, Xiaomi, Lenovo, LG, Asus, Gigaset, Google, že alespoň 3-4 roky vydrží? A co Nokia dřívější špička?
Děkuji za postřehy názory.
Naposledy upravil Loader dne 24. 8. 2020 14:53, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven headline topicu
Leonie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 24. 8. 2020 13:23

R... rozpočet máte jaký? A jaký Honor máte? :)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Leonie 24. 8. 2020 13:54

Honor 7. rozpočet cca do 10 tisíc. Ale nešlo mi ani tak o konkrétní model, ale o spolehlivost u různých značek. Nebo co komu u které značky vadí. Nevím zda mi bude vyhovovat jiné prostředí mobilu atd. Nemám s jinýma značkama zkušennost a kdyby nebyla situace s Huaweem taková jaká je, tak jdu jednoznačně zas do této značky.
Leonie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2020 16:59

mám už druhou Motorolu za poslední 3 roky a bez jediného problému
doporučím Motorolu One Fusion+
nejlevněji zde
https://www.huramobil.cz/motorola-one-f ... OTOONEFUSW
recenze
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/moto ... us-recenze
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JuckiCZ 24. 8. 2020 17:52

Já jsem měl HTC 7 let a naprostá spokojenost. Jediný důvod, proč jsem telefon vyměnil, byl starý operační systém, ke kterému už prakticky nikdo nedělal kompatibilní SW. Takže tuto značku můžu jedině doporučit.

Jednalo se o HTC Desire.

Pak jsem přesídlil k Samsungu (HTC tehdy úplně opustilo třídu menších mobilů) a taky jsem byl spokojen, akorát mi po pádu odešel po 2,5 letech display.
JuckiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 24. 8. 2020 19:14

Honor 20. Ten by mohl ještě dlouho posloužit.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2020 19:33

mohl by, kdyby Huawei/Honor nebyla nejistota ohledně aktualizací
https://smartmania.cz/mate-telefon-huawei-s-google-sluzbami-mozna-prijdete-o-budouci-aktualizace/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod curmer 24. 8. 2020 20:28

Urcite bych se vyhnul znackam Lenovo/motorola, honor/huawei tam je take problem co bude s aktualizacema. Xiaomi nebo treba realme je sazka na jistotu, da se vybrat i ze Samsungu. Za mne do 10k bych vzal Xiaomi Mi 10 lite nebo Mi note 10 lite. Popr. pocophone f2 pro z banggood.
curmer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2020 20:49

Xiaomi bych se obloukem vyhnul, opakovaně zpackané aktualizace u 3 modelů, fůra zbytečných a šmírujících aplikací v nadstavbě, které odesílají data do Číny atp.
všechny tyto informace lze dohledat na webu
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 25. 8. 2020 06:20

Xiaomi jsem měla dvě a byl to strašně zabugovaný systém. Aktualizace jednu věc opravila a dvě rozbila. MIUI má super vychytávky, ale odladěnost špatná. Proti tomu si u Honoru nemám na co stěžovat.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 25. 8. 2020 07:25

Dneska už je to vyrovnaný souboj, MiUI je stejně vypracované jako emui od Huaweie... A ani tě Motoroly bych se nebál,sám jsem přešel na G5G plus z Huawei Mate 20 pro a až na zoom u foťáku mi nic nechybí ;) a že by na Motorolu nepřišel security update se nebojím, sice budou pomalejší, ale dorazí. Ono jim Lenovo dost zastřihlo křidýlka, protože ještě 2 roky zpět byla Motorola v aktualizacích na předních pozicích...
Takže je to jen o preferencích:
Xiaomi mi note 10 lite
Motorola ona fusion+ (chybí NFC)
Motorola G5G plus
Redmi note 9 pro
Google pixel 3a
Realme 6 pro...
JiříTechnik
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 8. 2020 08:39

Motorolu (Lenovo) nebrat - pochybna kvalita, nejiste aktualizace. Stejne tak Huawei/Honor - to jsou v Evrope mrtve znacky, nikdo se zdravym rozumem si nekoupi "smartphone", ktery krome telefonovani a sms prakticky nic neumi, protoze je odriznuty od sluzeb.
Xiaomi je v pohode, podival bych se na Sony, u Samsungu pouze modely se Snapdragonem (Exynos nebrat).
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2020 08:47

Katikakusi, kolik jsi měl Motorol? Já bych řekl že ani jednu, jinak by jsi nemohl napsat takový blábol o pochybné kvalitě a nejistých aktualizacích...
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 25. 8. 2020 09:13

Pánové a co Galaxy A71 s cashbackem, to by vyšel na 9k? Není to už moc velké?
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 8. 2020 13:51

Nicku, kolik jsi mel telefonu jinych znacek nez ty dve motoroly? Resp, mel jsi nekdy i jiny telefon nez ty dve motoroly? Ty tady pises blaboly nekolikrat denne.
Katikakus
Junior

Další stránka