Prosim o radu pri koupi mobilu - 15.000 Kc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 12. 8. 2020 18:17

Ahoj lidi, muj Galaxy S7 edge se odporouci do kremikovyho nebe a tak zacinam hledat nahradu.

Rozpocet: 15.000 Kc

K cemu ma slouzit: Hodne foceni (ve dne i v noci) a to hlavnim i prednim fotakem, hodne internet, youtube, whats app, mapy.cz, kvalitni spojeni pres bluethoot s hodinkami Garmin, bankovnictvi.

Pozadavky: Android, vode odolnost (ip68), co nejlepsi fotak na foceni ve dne i za spatnych svetelnych podminek (šero, tma), stabilizace, obcas nejake video, ale to jen ve dne, NFC, velikost displeje MAX 6,5", libi se mi OLEDove displeje a nemam problem se zahnutim, potrebuji co nejlepsi vydrz na baterii. Co se tyce vnitrni pameti, tak mi staci klidne 128 GB. Taky si preji stabilni system, aby se nekousal, nebugoval, proste aby fungoval. Urcite nehodlam prehravat system nebo podobne kejkle. Ani nevim, zda jsem na neco nezapomel :-). Kdyz tak to pak jeste doplnim.

Uvazoval jsem o S10e, ale podle uzivatelu je horsi na baterii, pak jsem jeste koukal na P30 Pro. Ale verim, ze mi poradite.
Vsem diky za konstruktivni rady.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2020 19:37

reklamaci kvůli voděodolnosti žádný servis neuzná, i když smartphone bude mít IP68
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Servisák 13. 8. 2020 08:40

Šel bych do toho S10e. Měl jsem ji rok a baterka v klidu den a půl a to jsem dost na telefonu. Oproti P30 voděodolnost (vyzkoušeno :) ) a bezdrátové nabíjení - dokonce umí bezdrátově dobít jiné zařízení, také odzkoušeno a využíváno občas. Podpora tam ještě nějakou dobu bude a všude se dá sehnat za 12990.
Servisák
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 8. 2020 09:36

Za mě S10.
Větší displej než S10e, silnější baterka, Gorilla 6, tele místo šíra, DeX, čtečka ultrasonic pod displejem.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubik 13. 8. 2020 10:05

S10 je na tom s vydrzi jeste o trochu hur nez S10e prave kvuli tomu vetsimu displeji.
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 13. 8. 2020 10:20

Diky za prozatimni odpovedi. S10 jsem nezminil prave kvuli snad jeste horsi vydrzi nez u S10e, alespon podle diskuzi.

Bezdratove nabijeni u me nehraje vyraznejsi roli a uz vubec bych jednak nepouzil, ale ani nevyuzil reverzni nabijeni. Tohle taky nepotrebuji.
Nejvyraznejsi roli tak u me hraje fotoaparat (predni i zadni) 90% foto a 10% video a vydrz.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 8. 2020 11:26

Podle tvých požadavků v úvodním příspěvku už toho moc na výběr nezbývá.
Pak už asi jen P30 Pro, ta fotí skvěle.
Zde na foru ale jeden uživatel píše, že se kvalita fotek u vlajkových modelů Huawei vždy zhorší po vydání nástupce (přes aktualizaci softwaru, aby vynikl foťák u novinky).
Nevím co je na tom pravdy.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 13. 8. 2020 14:25

Huawei/Honor nebrat, pokud chci bezproblemove pripojeni wearebles.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 13. 8. 2020 16:30

Koupil jsem S10 plus, sice šedivku, ale s mironetem by snad neměl být problém. Jen bys musel dva litry přidat, ale s vydrží jsem na tom podobně jako před tím s A70. P30 pro nemá pro mě důležitý jack a podle uživatelů je kvalita fotek po vydání p40 o dost hoší.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 13. 8. 2020 18:02

Tak sedivka mi nevadi. 3,5mm jack nepotrebuji, hudbu prakticky neposloucham. Trosku se u S10+ obavam uz velikosti. Byl mi taky uz doporucen, ale z eglobalcentral.eu se snapdragonem. Uz i tady se prou 2 tabory vzdycky o exynos a snapdragon a cloveka to znejisti.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod Iviko666 14. 8. 2020 08:06

S10+ snapdragon je podľa testov výkonnejšia (menej sa zahrieva) má lepšiu výdrž a lepšie fotky. P30 Pro a S10+ sú rozmerovo skoro totožné.
P30 Pro rozmery 158 x 73 x 8,4 (9,8) mm, hmotnosť 192 gramov
S10+ rozmery 158 x 74 x 7,8 (8,5) mm, hmotnosť 175 gramov
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-D15,Gigabyte X570S AORUS ELITE AX, Kingston 32GB DDR4 3600MHz,Kingston KC3000 512GB,SAPPHIRE NITRO+ 6800XT,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,XTRFY MZ1,MSI MAG274QRX,Fostex HP-A4,AKG K712 PRO
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 14. 8. 2020 17:11

Asi tak, samsung má navíc poměr stran 19:9 který mi vyhovuje víc a má méně zahnutý displej. Hry nehraju a tak mě rozdíl ve výkonu a zahřívání netrápí, fotky jsou u snapu možná lepší, ale určitě to nebude dramatický rozdíl.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 15. 8. 2020 05:42

Hry taky nehraju. Takze jeste si zajdu nekam do krámu mrknout a osahat i tu S10+ teda :D
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 8. 2020 23:09

Já bych nad Samsungem S10e uvažoval kvůli velikosti. P30P trochu vyčuhuje z kalhot a zahnutý displej bych si odpustil. Dobré je rychlonabíjení a výdrž. Prostředí Samsungu mi vyhovovalo o něco více, ale +- je to nastejno. Telefon funguje svižně bez záseků.
Samozřejmě, pokud hraje roli jen foťák, je to takové... Samsung si lépe poradí s barvami. Bezesrandy. Ne že by byl pokaždé věrnější, ale nemá takové výkyvy. Huawei občas trochu ztratí zelenou v keříku, občas za horšího světla barvy ztratí sytost... a na automatiku se zapnutým AI někdy až moc přibarvuje modré nebe. Barevná vinětace a různé plochy dost znesnadňují použití RAW souborů. JPEG to umí vcelku slušně korigovat. Takže čím méně se v tom člověk hrabe, tím je spokojenější :) Širokáč na můj vkus až moc mydlí na automatiku detaily mimo střed snímku (na širokáč v mobilu žádný extrém). Video prý není žádný zázrak. To bude nejspíš pravda. Pro mě OK, ale nic ohromujícího.
To je všechno k nevýhodám. Teleobjektiv je naprosto parádní - pokud člověk nefotí rychlou akci nebo za opravdu velké tmy, umí udělat slušné snímky a přiblížení je někde jinde jak u konkurence (jen přeskok mezi hlavní kamerou a tele je trochu větší). Noční režim (a třeba režim rozmazání vody) funguje díky skládání fotek a to překvapivě dobře. Stačí mobil držet v ruce třeba 3-10s a člověk získá výborné výsledky (z ruky to překonalo co do vytažených detailů i můj jednopalcový kompakt i zrcadlovku se seťákem...ale jen díky skládání snímků). Myslím, že tady naopak S10 jasně překonává.

Slušnou volbou jsou oba telefony. Jinak Doporučuji kouknout na GSMArenu, kde bývají v testech focené podobné/stejné scény.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 16. 8. 2020 10:52

Huawei/Honor bych nebral už jen z důvodu nejisté budoucnosti Google služeb. Teď navíc vypršela obecná licence, která může (a nemusí) ohrozit i starší telefony (zdroj).

ad Samsung) Výdrž mé S10e je tak na jeden den (8:00 - 22:00) při 2,5h screentime. Pravdou je, že mám Exynos verzi, dualsim a nyní i připojené hodinky, ale úplně si nemyslím, že by lehčí provoz výdrž extra prodloužil, takže bych už z tohoto důvodu zvážil S10(+).
Fotky z toho nelezou špatné, jen jsou (subjektivně) lehce přesaturované. Postproces se dá naštěstí zmírnit vypnutím Bixbyho a nebo PRO módem.
V obecné rovině jsou vlajky od Samsungu asi nejlepší Android telefony oficiálně dostupné v ČR - podpora řady S10/S20 je na úrovni Pixelu a podle Unpacked by měla podpora běžet vždy na poslední 3 generace.

Jinak pokud by se poštěstilo, tak bych zvážil i Pixel 4 XL, který má také super podporu a fotky. Jediným problém je, že v ČR není oficiální distribuce a řada Pixel 4 se již doprodává.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků