Mobil se slušným foťákem do 6k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Jakub.J 6. 7. 2020 13:51

Zdravím všechny přítomné,

(píšu to z mobilu, tak se omlouvám za případné špatné formátování textu)
chtěl bych vás poprosit o radu ohledně levného mobilu, který umí udělat slušné fotky.
Je to pro manželku, která si u svého nynější telefonu (honor 6x) rozmlátila display.
Občas si na telefonu zahrála nějakou menší hru a spíš to má na internet a focení. Takže výkon bych ani tolik neřešil a spíš se koukám na fotoaparát, 3,5 Jack a NFC.
Opravdu do toho nechci narvat majlant, jelikož foťák jako takový doma máme, takže je to spíš na focení dětí a na takové ty menší momentky.
Zase ale nechci koupit nějaký bazmek, ale ať už to aspoň trošku funguje a má to slušný display (alespoň fullhd).
Předem říkám, že manželka nechce Xiaomi, takže pořád vybírám mezi moto G8 plus (čistý android), Realme 6 (což možná bude ohledně SW stejné jako Xiaomi, ale má 90hz display) a ještě mi do oka padl TCL Plex (vůbec jsem k jich dříve neslyšel). A samsung telefonů je teď na trhu tolik, že už se v nich docela ztrácím.
Huawei a Honor už asi nemá cenu kupovat, jelikož Google v telefonu je priorita.
Možná v tom ale hledám moc a nakonec všechny foťáky v této cenové kategorii budou na jedno brdo.

Máte prosím nějakou radu nebo zkušenost nebo byste doporučili úplně něco jiného?

Moc děkuji za odpověď
Jakub
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 6. 7. 2020 15:08

Zrovna u toho Plexu uvádějí jako jedinou nevýhodu foťák. To bych vzal raději něco originálnějšího, třeba Sony Xperia 10.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 6. 7. 2020 15:44

G8 plus ..
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2020 16:09

Motorola G8 Plus, jasná volba
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jakub.J 6. 7. 2020 19:20

Dekuji za odpovědi.
A můžu se zeptat, proč přesně myslíte že je lepší?

Nejhorší na tom všem je, že když jsem teď na chvilku měl služebně iPhone 8, který měl mít dle recenzí super foťák, tak jsem byl dost zklamaný. Ale asi od těch pidi foťáků čekám až moc. :D
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2020 20:15

buďto neumíš ajfounem fotit anebo si oprav název tématu na ...Mobil se slušným foťákem do 16k ;-)
za 6 tisíc dostaneš foťák odpovídající této cenové kategorii...
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jakub.J 6. 7. 2020 21:50

To byla spíš jen taková odbočka, že možná od mobilu za 6k očekávám až moc, když ani iPhone za takové těžké prachy neumí udělat pořádnou fotku.
Teď si ještě procházím foto, které jsem fotil za pěkného počasí a po přiblížení je kvalita docela ničemná.
Koupit iPhone za vlastní, tak do dneška lituju.
Ale to je spíš o tom, že porovnávám neporovnatelné (fotoaparát co mám doma a mobil).
S mým ASUSem MAX Pro M1, na který nedám dopustit a který používám denně, se skoro neopovažuji fotit ani za pěkného počasí, jelikož ty fotky jsou úplně mimo. :)

Ale nechci tady dělat nějaký hate, to určitě ne, možná je to vážně mnou a neumím fotit. :D

Proto děkuji za odpovědi. :)
Byl jsem na vážkách, ale vzhledem k tomu, že se dá Moto sehnat za něco málo přes 5k, tak je to asi vítěz.
3,5 jack, čisty OS, stereo repro, NFC, velký pěkný display a foťák, který bude v cenové kategorii OK.
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2020 22:00

...navíc Moto gesta, dvojitým otočením spustíš foťák, zatřesením zapneš svítilnu apod. :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 6. 7. 2020 22:33

https://m.digiarena.zive.cz/getimagegal ... &id_file=0
.
tady ho chválí jak jede. asi nejsi ta pravá ovce ;-)
freddy158158
Junior