Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 23. 7. 2020 10:30

Jsem na tom stejně, baterka v mém xiaomi mi mix 2 umírá, nová nejspíš ležela 2 roky někde ve skladu, takže výdrž je cca skoro stejná a momentálně nemám, co bych koupil. Navíc mi nesedí iOS, takže jsem bohužel omezený na Android a je to bída, bída, bída.
Už nemám chuť experimentovat, jinak bych zkusil Asus Rog 2, dle recenzí je frekvence nad 500 MHz, což je asi nejvíc z AMOLED strojů, ale už to nechci riskovat. Pokukoval jsem po nově představené Motorole G 5G Plus, sice nemá vlajkový SOC, ale mohlo by to stačit na běžnou práci. Poslední 2 týdny jsem řešil, jak je to s novými Motorolami a PWM a dostal jsem konečně mail od jednoho prodejce, že "skoro všechny nové Motoroly mají PWM". Takže další značku si musím škrtnout. Ach jo.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 29. 7. 2020 13:14

Je len pridám spätnú väzbu: Iphone 11 síce nemá PWM, ale ten displej používa (zatiaľ som nezistil) nejakú technológiu (pravdepodobne dithering), z ktorého taktiež bolí hlava podobne ako pri PWM. Sú o tom siahlodlhé debaty na nete, takže nie je to môj výmysel. Som si vedomý toho, že drvivá väčšina nie je citlivá na blikanie displeja, a preto tomu výrobcovia nevenujú takú pozornosť. Avšak pre nás je to potom veľmi obmedzujúce a to až tak, že v dnešnej dobe sa nedá kúpiť vlajková loď, ktorá by spĺňala toto (pre mňa) obyčajné kritérium.
Skúšal som Honor 20 Pro a ten je inak v pohode. PWM až pri jase nižšom ako 15 % čo sa dá "prežiť". Ale z nových modelov to je naozaj bieda...
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 30. 7. 2020 12:33

Tak to vypadá, že Realme X3 Superzoom nemá PWM: https://www.notebookcheck.com/Test-Real ... 567.0.html

Ale je otázkou, zda výrobce displej nebo celý mobil nezmrší v něčem jiném. Mám Realme 3 Pro a třeba citlivost na dotyk není nic moc...
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 30. 7. 2020 16:05

Realme X3 Superzoom tu bol aj odporúčaný a je to pravdepodobne najvýkonnejší a najvybavenejší telefón bez PWM, ale ťažko povedať či nebude mať iný problém. Fotoaparát obyčajný priemer, nízka svietivosť displeja a plastový rám, ktorý dotvára lacný pocit z telefónu. Osobne nie som veľkým fanúšikom tejto značky... Zato Oneplus je veľmi sympatická značka, škoda toho displeja.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 31. 7. 2020 16:55

Třeba se Oneplus poučí z problémů (u Nordu teď řeší barevné zabarvení několika kusů) a ušetří třeba na CPU a šoupne tam naoplátku kvalitní displej.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 3. 8. 2020 21:09

Ak by sa ti to podarilo otestovať bolo by fajn :) Lebo ja už naozaj neviem čo mám kúpiť...
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 6. 8. 2020 18:40

Jak jsem si myslel, tak Realme X3 Superzoom má bohužel mouchu:
Another unusual trait of the Realme X3 SuperZoom’s display was unresponsiveness. Cases which require a lot of tapping and swiping, such as Instagram, Snapchat or even games like PUBG, would often fail to register some of the touch inputs or lead to a double touch after a bit of latency. For instance, while viewing Instagram Stories, a tap on the left to back wouldn’t register, but a second tap in succession would be considered as two. We’re not sure if this is due to a lower touch input rate, lower display sensitivity or incorrect palm rejection. A delay in responding is very non-flagship-like.

Takže sice nebliká podsvícení, ale dotekový telefon občas neregistruje doteky. To mi přijde jako podstatná vada - u dotekového telefonu.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 6. 8. 2020 20:18

Tak to je teda škoda, presne preto mám podvedome istú nedôveru k tejto značke. Kvalita niečo stojí a Realme je iba na začiatku.
Čo som bol prekvapený, že napr. Honor 20 Pro používa nejakú technológiu displeja, ktorá taktiež namáha oči (citlivejším ľuďom) bez ohľadu na jas. Dal som vedľa Huawei Nova 3 a totálna zmena. Je to asi niečo podobné ako pri iPhone 11 (na nete je ohľadom displeja kvantum vlákien).
Takže výsledok je taký, že treba jedine čakať, kedy OLEDy začnú robiť s DC Dimmingom.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 15. 8. 2020 13:08

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Xiaomi Mi Mix 2, má skoro tak dobrý displej jako původní Mix. IPS bez PWM a hlavně citlivý dotek, krásně se scrolluje. Ano, není to dnešní vlajková loď, ale pro tenhle model je plno kvalitních custom ROM, takže sice starý SD 835, ale pocitově rychlejší a plynulejší než většina vyšší střední třídy dnes prodávané. Koupil jsem si druhý kus do zásoby. Trochu problém jsou baterky, v ČR je plno padělků prodávaných jako originály a mají tak poloviční výdrž oproti originální 3 roky staré baterce, ale nakonec jsem sehnal. Máms Baikal OS dobu provozu cca 28 hodin se SOT 5-6 hodin. Na Aliexpressu lze koupit battery case, což je powerbanka kombinovaná s pouzdrem a ta prodlouží výdrž tak, že mám SOT 10 hodin a mobil vydrží od pátečního odpoledne do nedělního večera. Pokud nepotřebujete nutně IP odolnost, jack a další, tak je to slušný mobil. Já jsem koupil 128 GB verzi za 3800 a když si vezmu, že pro moje potřeby je Mix 2 lepší než Moto G 5G za 10 tisíc, tak jsem nakonec spokojený. Třeba to někomu pomůže. Není to ideální, ale aspoň se dí koupit použitelný bazarový mobil, který si člověk nakonec vyladí pro svoje potřeby.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 15. 8. 2020 20:43

Pozor na to, že PWM používají i IPS displeje. U IPS je pouze větší šance, že PWM k regulaci podsvícení nepoužívají, ale záruka není. Když jsem vybírala telefon, tak jsem chtěla Honor 20 PRO, kvůli PWM jsem nakonec zvolila obyčejnou dvacítku, která nebliká.

Chce to počkat na recenzi vybraného telefonu na notebookcheck.net což je asi jediný portál, který PWM poctivě testuje.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 16. 8. 2020 20:31

Dovolím si ještě malou připomínku - nepříjemné pocity na zvracení atp. mohou vyvolávat možná i animace a obecně použitý systém, přesněji to, jak moc výrobce "vylepšil" čistý Android. Mám tu dva Xiaomi Mi Mix 2. Oba s čistým Androidem naprosdto v pohodě, ale s MIUI je to bídá, po čase mě bolí hlava, chce se mi zvracet atp. Přičítám to MIUI a jeho milionu animací, poloprůhlednosti každého druhého prvku a grafice obecně. Takže to chce zkoušet.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 18. 8. 2020 01:37

V nastavení pro vývojáře jdou minimálně ty animace vypnout. Je pravda, že na MIUI jsem je měla potřebu vypnout. Na Honoru ne, naopak je to s nimi takové příjemnější.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 19. 8. 2020 13:27

Řešil jsem něco podobného, bolení oči z Oledu na Mate 20 pro, přešel jsem na Motorolu G 5G plus která má LPTS 90HZ displej bez PWM.... Takže najít se dají, ale výběr moc není
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 19. 8. 2020 23:24

Mohl by mi prosím někdo říct, jakým způsobem se reguluje jas displejů jinak než přes PWM? Nějak si to nedokážu představit. Díky.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 20. 8. 2020 14:42

Regulací napětí led. Důvod, proč se to nepoužívá je ten, že OLEDy od určitého napětí začnou mít problémy s kvalitou obrazu.
Ludmila.Stanova
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků