Bazarovy levny mobil s velkym displejem a slusnym fotakem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 2. 7. 2020 10:12

Finanční limit - nejlepe do 1500, v nouzi do 2500, budu shanet bazarovy
Účel pořízení - Jako druhy mobil, bude slouzit jako ctecka, navigace, internet a fotak, telefonovat se z nej nebude
Úhlopříčka displeje - kolem 5.5" - 6"
Požadovaný operační systém - Android 4 a novejsi
Preference výrobce - je mi jedno, klidne i rozumna Cina (Dogee, Lemobile...)
Specifické požadavky - slusny fotak na bezne foceni, pouzitelny internet

Protoze se ukazalo, ze dokazu ztratit mobil tak, ze ho necham na lavicce, na kterou mi vypadne z kapsy, tak jsem se rozhodnul rozdelit svoje potreby na dva pristroje - maly mobil na telefonovani, a vetsi na ostatni veci.
Takze shanim nejaky levny vetsi mobil (klidne starsi, bazarovy), ktery bych nosil v ruksaku a zapinal ho jen podle potreby. Budu s nim fotit, takze fotak by mel byt pouzitelny, a budu ho pouzivat na obcasny internet (jizdni rady, noviny apod), takze by mel mit dost pameti a vykonu na webovy prohlizec. GPS predpokladam umi kazdy mobil vyrobeny v poslednich peti letech... :)

Pouzitelny fotak: tim myslim neco na urovni rekneme Samsung S5. Uvazoval jsem nad Lumii 1020, ale ta by asi nevyhovovala v ostatnich parametrech :)

Dik!
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 7. 2020 13:41

za 1500kč koupíš velký bazmek a za 2500 o něco menší :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KrylP 2. 7. 2020 13:50

A k tomu si vymýšlí takové nesmyslné parametry....vtipálek!
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 2. 7. 2020 15:05

V cem jsou ty parametry nesmyslne? Az na velikost displeje vyhovuje treba Samsung S5 (z druhe ruky pod patnact set), a predpokladam, ze za tech par let se displeje o neco zvetsily.
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 7. 2020 16:13

tahle Motorola má výměnnou baterii
https://mobilni-telefony.heureka.cz/mot ... -dual-sim/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 2. 7. 2020 16:42

To uz je lepsi tip, dik :) Ale zda se, ze se Motorola nepoucila, protoze jedna recenze zminuje problemy a pady aplikaci, a jednu takovou Motorolu mam v supliku, protoze se ukazala jako nepouzitelna, ze stejneho duvodu.
Ale budu ji vest v patrnosti.
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 2. 7. 2020 18:04

A co za 2500Kc ocekavas? Takový telefon bude spíš neštěstí než radost.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 2. 7. 2020 18:30

Ach jo... tak jeste jednou.
Vyhovoval by mi napriklad Samsung S5, protoze jsem na nej zvyklej a sezenu ho hodne pod patnact set. Ale naivne jsem se domnival, ze doba pokrocila a za par stovek navic dostanu misto dobreho telefonu z roku 2014 treba dobry telefon z roku 2018, ktery bude rychlejsi a bude mit treba lepsi fotak a vetsi displej.
To fakt za nekolik let starej slusnej mobil musim vyvalit aspon pet tisic? Pokud ano, tak se omlouvam a zas si koupim tu S5ku...
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 2. 7. 2020 19:37

Tak třeba např. Samsung S9 který je z roku 2018 koupíš minimálně za 5000-6000Kc. Takže, nechci ti kazit iluze, ale bohužel, doba je jinde.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 2. 7. 2020 20:09

Ano, proto jsem napsal, ze muze bejt cinskej. Cekal jsem odpovedi typu "XY ma slusnej fotak a sestipalcovej displej, novej stal pred trema rokama 5000", tak vim, ze bych ho ted koupil treba za polovic.
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 2. 7. 2020 21:02

Do 2500 koupíš v pohodě LG G6 - Android 9, vodotěsný, foťák výborný, displej jen 5,7" ale.
Nokia 7.1 - displej 5,84", Android 10 (https://mobil.bazos.cz/inzerat/12204672 ... -stavu.php).
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pluto11 3. 7. 2020 00:08

Do 2500 se dá bazarově sehnat slušný mobil s 4GB RAM i výkonem.

Za 3000 vidím na bazosi Zenfone 5. Velmi slušný mobil.
Koukal bych po nějaké použitelné Motorole, tam to vyjde nejlíp cena výkon. Bazarová Motorola one, macro, action nebo třeba G7 plus.

LG G6 může být taky.
Huawei mate 10, Honor 8X, Huawei nova 3, k té ceně by se mohl blížít i Redmi note 7... teoreticky i starší OnePlus 5..

Všechny tyhle mobily jsou o parník jinde než stará S5. Radši bych si nějakou tu stovku přidal a měl jistotu výkonu bez větších záseků.

Určitě se najdou i jiné mobily, které bazarově seženeš výhodně a pohodlně splní tvé nároky. Zdejší experty ber s rezervou.
pluto11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cova 3. 7. 2020 07:36

Za 2500 by mohl jít sehnat bazarový Redmi Note 7. Akorát je přes 6", ale jinak pořád skvělý telefon.
Cova
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 3. 7. 2020 08:00

@NoneAtAll

Nerozumím, proč když jsi zmiňoval Lumii 1020, kde zrovna foťák byl na tu dobu dost dobrej, v čem by jako jinak nevyhovoval ?
https://mobil.bazos.cz/inzerat/119581627/lumia-1020.php
Honor 20 Pro - 8GB / 256GB
FW 10.0.0.208 (C431E9R5P1)
EMUI 3.0.0
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod NoneAtAll 3. 7. 2020 08:30

Lumia 1020 ma Windows, ktere Microsoft davno zariznul, tak si nejsem jistej, jestli na to jeste jsou nejake aplikace :)
Mrknu se na ty tipy, dik. Mam jeste v zaloze jeden Honor 7X za neodolatelnou cenu, tak uvidim.
Porovnaval jsem recenze fotaku nekolika vybranych modelu, a mam pocit, ze to je vicemene to same. U LG G6 jsem narazil na recenze, ktere fotak chvali, a recenze, ktere ho dost odsuzuji. Beru to tak, ze v tehle tride jsou vsechny fotaky na podobne urovni.
NoneAtAll
Kolemjdoucí

Další stránka