mobil cca do 10 000, 12 000 ???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Topes 5. 6. 2020 12:04

Hledám nový mobil kolem 10 tisíc, max 12 ale tam už to mám s velkým otazníkem takže radši 10.

Na mobilu trávím spoustu času : hry, internet, komunikace,poslech hudby,občasné focení atd.

požadavky :
- minimálně celodenní výdrž kdy opravdu ten telefon mám v ruce každou chvíli, 2 dny při nenáročném použití
- kvalitní foto. Sice nefotím vůbec často ale když už, tak ať fotka vypadá
- foťák by měl mít OIS a nebejt pomalej (ukládání fotek), video stačí fhd 60 fps se stabíkem
- dostatečný výkon pro plynulost systému,her a multitasking jelikož běžně hraju hru,do toho musím vyřídit mail, whatsup a tak dále takže ať se aplikace furt nezavírají
- displej radči amoled s AOD ale stačí i perfektní IPS , velikost mi vyhovovala 6,3 palce jako na redmi 7
- celková velikost telefonu by neměla přesáhnout redmi 7, tam už to bylo na hraně
- hmotnost asi kolem 180g, nevím kolik max kapse snesu
- bluetooth aspoň aptx, ideálně aptx hd,ldac - moje sony mají lepší kodeky
- jack nepotřebuju, sluchátka mám bt a pokud bude potřeba jacku, stačí mi ta redukce na usb c
- ideálně bez defektu displeje alá notch,průstřel,výřez,zářez... ale to je dneska utopická představa
- "repro" ať to má aspoň trochu slušný zvuk na ty hry a sledování youtube, ať to není úplnej chrchlák

to je asi tak vše na co si vzpomenu. Před tím jsem měl firemní redmi 7 a jako zadarmo to šlo ale osobně bych si to nekoupil - foťák jen jako nouzovka,výkon nula atd. Takže se chci o pár řádů posunout když už to mám platit ze svého.
Co jsem tak koukal, zřejmě by vyhovoval honor 20pro ale ten podražil z 10 na 12 tisíc a to už moc ochotný dát za spotřební zboží nejsem. Pak mě zaujala levnější motorola one zoom, ovšem ta má tuším že jen 4 GB ram, což už nevím, jak by to zvládlo několik aplikací a přepínání mezi nimi. Je fakt nějakej mobil do 10 tisíc, kterej by mi vyhovoval nebo mám čekat jestli náhodou neslevní ten honor 20pro kterej se mi jakože fakt líbí ?
Mobil bych kupoval nejdřív po výplatě ale spíš až třeba koncem měsíce takže čas mě tolik netlačí. Díky
Huawei ascend G620s
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 6. 2020 12:55

v TS Bohemia do 2 týdnů Honor 20 Pro za 10k
https://mobilni-telefony.heureka.cz/honor-20-pro/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 5. 6. 2020 13:00

Honor 20 Pro mám a myslím, že požadavky splní dokonale. Jen ty ceny neustále skáčí mezi 10-12k, dle nějakých akcí. Já jej mám 2 měsíce a tehdy byl v akci za 10 192,-
Za sebe jsem spokojen, systém, výkon, baterie, vše je dobré. Foto a video skvělé, stabilizace funguje. Jen nejsem žádný hráč a nevím, jak rychle hraní zahřívá a vybíjí baterii.

Ještě jsem rychle kouknul na Xiaomi Mi 9T Pro, ale to je nedostupné a Mi 9T je prostě střední třída, i když dobrá. Ale koukni na to.

Celkově bych v té ceně vyřadil Samsungy, Huawei tam má ty Honory, Xiaomi Mi9 ve více verzích, možná Motorola One Zoom (ale slabší výkon).

Osobně bych šel do toho Honoru 20 Pro znovu.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod radim 5. 6. 2020 13:37

Pokud je jednou z priorit zvuk (a RAM), tak LG G8s, za 10 600 na Mallu vč. bezdrátové nabíječky.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpha8520 5. 6. 2020 14:24

U BT přenosu je naprosto fuk jaký má telefon DAC, používá se stejně ten ve sluchátkách. LG může být samozřejmě taky alternativa, ale hlavní výhoda LG ve zvuku je po kabelu, po BT je to jedno, jestli má Honor nebo LG.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 5. 6. 2020 14:30

Huawei p30. Pokud Ti vyhovuje velikost výše zmíněného Honoru, tak vem ten Honor. Jiná možnost asi není. Možná ještě Xiaomi.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod radim 5. 6. 2020 15:06

Alpha8520: Píše "repro", tak jsem to pochopil, že to většinou sleduje bez sluchátek. O sluchátkách píše jen v souvislosti s 3,5mm zdířkou.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 5. 6. 2020 17:26

Honor se mi líbí takže za 10 bych ho bral. Youtube sleduju bez sluchátek ale top zvuk od mobilu ani nečekám, jen ať to hraje lépe než to redmi 7. Na lg jsem koukal ale ten výřez je už moc a jelikož jsem měl lg g4 tak už tuto značku nechci protože aktualizace nic, jen sliby. Xiaomi už taky nechci protože bugy v systému a já chci mobil funkční a ne se bát aktualizace kdy co zase dojebou.
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 6. 2020 16:20

Tak to nechceš ale ani Huawei.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 6. 6. 2020 17:39

Jakto?
Topes
Junior