Pracovní, odolný s Android do 20 000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod blmrtin 4. 5. 2020 00:17

DD.

Hledám nový pracovní telefon s rozumnou cenou (do 20 000Kč) a podporou výrobce (min. 2 roky bezpečnostních aktualizací).

Pro mě je důležitá dlouhá výdrž baterie, zvýšená odolnost, praktické funkce a nástroje (příslušenství). Telefon musí vydržet nadprůměrnou porci hovorů a zejména vydržet několik hodin v režimu vysílačky, celodenní používání Handsfree (Bluetooth) a mnohdy i zapnuté rádio. Krátkodobé využívání např.: externího FLIR, Metrel apod.

S výjimkou speciálních aplikací od výrobce příslušenství, potřebuji k životu především Microsoft Outlook s To Do, které mi řídí veškerou agendu. Navigace, Dashcam (slot pro paměťovou kartu podmínkou) a cestovní výkazy (Volkswagen). Zpravidla vše ostatní zajistí Toughbook, ale jsou situace, při kterých není na výběr a práci musí zastat telefon. Například v meziprostorech podlah, stropní krytinou, ať už na žebříku, v leže natřikrát zlomený, telefon musí vydržet deset, dvanáct hodin s aktivním podsvícením a otevřenou projektovou dokumentací (k přečíslování svazků a změnám dochází velice často a původní zapojení a označení neplatí), se spuštěnou vysílačkou a do toho neustálé telefonáty (obvykle s projektantem), nebo dohledání schémat.

Sociální debilita, hry, nebo multimédia jsou mi ukradená. Svižný a dobře vyladěný systém, bez záseků a s fotoaparátem pro pořízení fotodokumentace stačí. Nepotřebuji nejlepší snímky, stačí když budou vidět značky, popisky, nebo spoušť, kterou napáchali druzí (podklady pro zákazníka).

Díky za tipy.

P.S.: Z obecných recenzí jsem se toho moc nedověděl. Obecné informace neříkají, jak to celé (ne)funguje.
Carpe diem
blmrtin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 5. 2020 05:56

Podle požadavků na SOT a celkovou výdrž bys měl koupit Oukitel s 10 000 mAh baterií :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pikropikro 4. 5. 2020 07:49

blmrtin: me by spis zajimalo, co jsi jsi mel nebo mas dosud?
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 4. 5. 2020 11:01

Scifi oddeleni je jinde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blmrtin 4. 5. 2020 17:26

pikropikro píše:blmrtin: me by spis zajimalo, co jsi jsi mel nebo mas dosud?

CAT S41, skvělý telefon s dlouhou výdrží, ale pád ze sloupu se mu stal osudným. Možná by to vydržel, kdyby mi ho nepřejel bobek.

Nechám si poradit, ačkoliv po CAT S61 netoužím. Z praxe vím, že baterie není úplně ideální, ale překousnu i S61. Přemýšlím nad IGet Blackview GBV9800 Pro Thermo, odpadá nutnost koupit nový FLIR ONE (do USB-C).
Metrel i Socomec vyřeší nový kabel, FLIR bohužel ne.

hurec píše:Scifi oddeleni je jinde.

Hloupé řeči prezentujte někde jinde.
Carpe diem
blmrtin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 4. 5. 2020 18:49

To nejsou hloupé řeči, ten SOT co prezentuješ ten klumpr cat nemohl při využívání jaké prezentuješ dát ani náhodou, to je to sci-fi.
BTW používat telefon pravidelně jako dashcam je nejjistější cesta jak odpálit fotočip.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pikropikro 4. 5. 2020 21:49

Proto jsem se ptal na minuly mobil, protoze to, co popisujes v pozadavcich nemohl CAT splnit. Mam pocit, ze ani zadny soucasny.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod straces 5. 5. 2020 07:27

Mohl by ses podívat na Samsung Galaxy XCover Pro, ten by mohl splňovat požadavky, jen nevím jak je na tom s výdrží, má 4050 mAh baterii.
straces
Junior

Odeslat příspěvekod blmrtin 6. 5. 2020 16:25

pikropikro píše:Proto jsem se ptal na minuly mobil, protoze to, co popisujes v pozadavcich nemohl CAT splnit. Mam pocit, ze ani zadny soucasny.

Překvapivě naplnil všechny požadavky, které jsem měl v době koupě a svou funkčnost si zachoval až do nešťastného pádu a kola bobka. Dnes už neměnná historie. Včera dopoledne jsem se stejně zastavil pro nový, konkrétně IGet GBV9800 Pro Thermo a snad si najdu čas v neděli na rozbalení, nastavení a seznámení s telefonem.
Carpe diem
blmrtin
Kolemjdoucí