Android pro studenta mezi 7-10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radagabi 3. 5. 2020 11:23

Ahoj,
před několika lety jste mi skvěle poradili s Honorem 7 lite, který je teď už ale stařeček a nestíhá. Proto se na vás obracím znovu.

Finanční limit - 7-10k, raději bych se držel při spodní hranici, 10k je absolutní limit
Účel pořízení - poslech hudby (rád bych tedy 3,5mm jack) a audioknih, surfování po internetu, občas nějaká videa, natáčení a foto (stačí průměrná kvalita)
Úhlopříčka displeje - nezáleží
Požadovaný operační systém - android
Preference výrobce - Xiaomi, Honor, Huawei,...

Specifické požadavky -
Jelikož selfie fotím výjimečně a docela mi vadí vykousnuté displeje s tzv. "kapkou", tak bych rád něco na způsob Xiaomi Mi 9T s vysouvací přední kamerou nebo alespoň Honoru 20.
Procesor nehraje prim, nehraju hry, ani nedělám nic extra náročného.
Nejsem si jistý jestli stačí 4GB RAM nebo to je už dnes málo, dívám se tedy spíše po 6GB.
Úložiště také není důležité, vystačím si na Honoru s interními 16GB na aplikace+OS a z 32GB SD karty mám volno 25.
Hezké by bylo nejnovější bluetooth a infračervený port, jelikož neustále ztrácím ovladače
Líbil by se mi AMOLED displej, ale bojím se, aby mi vydržel cca další 2-4 roky.

Budu rád za každou radu nebo doporučení.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2020 11:51

Displej s kapkou nebo výřezem nemusí vadit, protože u většiny telefonů jde softwarově skrýt
4GB RAM dostačuje, Huawei/Honor má agresivní správu paměti a ukončuje nepoužívané aplikace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 3. 5. 2020 12:25

Do dané cenovky nejspíš Samsung A51, Xiaomi Mi 9T a nebo bych zvážil i Pixel 3a (nicméně každou chvílí má vyjít Pixel 4a). Honoru/Huawei bych se vyvaroval už jen z důvodu nejistých aktualizací a situace kolem Google Play.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Radagabi 3. 5. 2020 13:29

.Hardy píše:Do dané cenovky nejspíš Samsung A51, Xiaomi Mi 9T a nebo bych zvážil i Pixel 3a (nicméně každou chvílí má vyjít Pixel 4a). Honoru/Huawei bych se vyvaroval už jen z důvodu nejistých aktualizací a situace kolem Google Play.

Moc děkuju za to info s tím Honorem a Huawei, to mě úplně nějak minulo. Zatím se to týká jen Huawei P4 verzí z 2020, jestli jsem dobře hledal?

Ten Samsung se mi nelíbí zase moc hardwarově+baterkově za tu cenu, já vím, vymrčuju si :-) .

Z toho Xiaomi Mi 9T jsem ale nadšenej, alespoň papírově.

Nick Cave píše:Displej s kapkou nebo výřezem nemusí vadit, protože u většiny telefonů jde softwarově skrýt
4GB RAM dostačuje, Huawei/Honor má agresivní správu paměti a ukončuje nepoužívané aplikace

Aha, to jsem nevěděl :-) . Každopádně bych tak přišel o část displeje a to mi přijde škoda.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 3. 5. 2020 13:52

Mi 9T je super, doporučuji však přihodit pár stovek a koupit Mi 9T Pro.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radagabi 3. 5. 2020 14:09

Určitě zvážím i tu Pro verzi. Moc děkuji všem.

A poslední dotaz, jak to je s tím AMOLED displejem? Má smysl se bát vypálení, vydrží to ty 3 roky alespoň?

Budu to používat hlavně při menší intenzitě v interiéru ale občas samozřejmě i venku. Že si musím dát pozor na stacionární obraz tak nějak tuším, ale nikdy dřív jsem OLED neměl a nemám s tím zkušenost. Nejsem si jistý zda to spíš není pro lidi, co mění telefon každý rok.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2020 14:12

... až na to že Xiaomi Mi 9T Pro je v podstatě vyprodaný a Mi 9T je v méně známých eshopech
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radagabi 3. 5. 2020 14:36

Ano, toho jsem si teď také všiml. Budu to objednávat v půlce května, jelikož čekám na výplatu z brigády. Snad v tu dobu ještě něco seženu.
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2020 14:41

Vysouvací kamerku má Huawei P Smart Z - asi jediný v ceně pod 5tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 3. 5. 2020 14:59

"Pro" je ve 3 obchodech skladem, třeba v mobilprovas bych se ho vůbec nebál koupit, je to CZ distribuce.
Mi 9T je v 9 obchodech, třeba v softcomu, to ti přijde jako neznámý obchod?? Nakupuju tam běžně už roky. A má jen polovinu recenzí co třeba ten mobilprovas.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 3. 5. 2020 15:06

9T je i v Alze… Jestli budeš kupovat až koncem května, tak bych počkal i na ten Pixel 4a. Pokud nebude stát ranec, tak by se mohlo jednat o ideálního kandidáta na telefon, který ti vydrží 3 roky+ i co se týče SW podpory.

PS: Vypalování AMOLEDu bych při tvém používání neřešil.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2020 15:15

Google Pixel 4a bude drahý, určitě bude stát více než 10k
V pohodě mu bude stačit třeba ten Huawei P Smart Z za 4,5tis. z Mobil Pohotovosti, ještě více než rok bude mít podporu a stejně po 2-3 letech je každý mobil v nižší cenové kategorii zastaralý
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radagabi 3. 5. 2020 18:53

Děkuji všem mnohokrát.

Zkusím to Xiaomi Mi 9T, snad ještě bude v půlce května.

Google Pixel 4a budu sledovat, ale taky se trochu bojím, že bude nad 10k.

Huawei P Smart Z se mi kupodivu taky líbí a věřil bych, že mi bude stačit, ale když mám vyšší rozpočet, tak si asi přecejen udělám radost tím Xiaomi :-) .
Radagabi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2020 22:03

Vysouvací kamerku má i Motorola One Hyper, novinka na českém trhu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků