P 30 Pro nebo Mi Note 10?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod miromen4 3. 6. 2020 15:34

Na jednu stranu se mi to moc nezda, ale na tu druhou a po zkušenostech s Huawei bych se ani nedivil.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 3. 6. 2020 17:58

Carismatico píše:Měl jsem P30 Pro v podstatě dvakrát, hned jak došlo k zahájení prodeje, po první aktualizaci. Fotky skvělé, a pak teď s Androidem 10, kdy se podle mého fotky výrazně zhoršily. Měl jsem sice to štěstí, že jsem nové Pro pořídil za necelých 14 tisíc, ale když jsem viděl, jak fotí, zase jsem ho poslal zpět. Pak jsem vychytal v akci Note na CZC za 12 990, a není co řešit.

I snímky z obou fotoaparátů trpí ve větší míře, než je obvyklé (vzhledem k vlastnosti širokoúhlého objektivu) sléváním kresby v rozích, fotky v rozlišení 10 Mpx měly kolem 2MB, což je opravdu málo a svědčí to o nešetrné kompresi.

Na druhou stranu mám na to náročnější pohled, protože si většinou pořizuji ty nejlépe fotící telefony, ale dokáže mě nemile překvapit, když kvůli vydání nové vlajkové lodi dojde ke zhoršení výsledků fotoaparátu. Bohužel to není první případ, bylo to i u loňské P20 Pro...

K tomuto tvrzení musíš mít nezvratný důkaz. Nejlépe 2x P30pro, jednu s A9, druhou s A10 a porovnávat aspoň ve stejný čas, ať jsou stejné podmínky (pokud budu brát v potaz, že jsou obě P30pro stejné, takže porovnat nejprve obě s A9, pak na jednu nahrát A10 a porovnat znovu....takové vlastní pocity jsou v tomto případě o ničem.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Servisák 3. 6. 2020 18:02

Carismatico píše:Měl jsem P30 Pro v podstatě dvakrát, hned jak došlo k zahájení prodeje, po první aktualizaci. Fotky skvělé, a pak teď s Androidem 10, kdy se podle mého fotky výrazně zhoršily. Měl jsem sice to štěstí, že jsem nové Pro pořídil za necelých 14 tisíc, ale když jsem viděl, jak fotí, zase jsem ho poslal zpět. Pak jsem vychytal v akci Note na CZC za 12 990, a není co řešit.

I snímky z obou fotoaparátů trpí ve větší míře, než je obvyklé (vzhledem k vlastnosti širokoúhlého objektivu) sléváním kresby v rozích, fotky v rozlišení 10 Mpx měly kolem 2MB, což je opravdu málo a svědčí to o nešetrné kompresi.

Na druhou stranu mám na to náročnější pohled, protože si většinou pořizuji ty nejlépe fotící telefony, ale dokáže mě nemile překvapit, když kvůli vydání nové vlajkové lodi dojde ke zhoršení výsledků fotoaparátu. Bohužel to není první případ, bylo to i u loňské P20 Pro...

Přesně z toho důvodu jsem P20 Pro prodal, šíleně zrhoršili fotky před vydáním Mate 20, takže jsem na ně zanevřel, že už nikdy. A teď bez google služeb už mě nic nedonutí se vrátit. Ale sám nevím co si pořídit. Moje požadavky jsou aby to nebylo obrovské, super foťak a voděodolnost.... Přešel jsem na S10e a teď po roce bych rád změnil a nějak nevím kam. S20 malej progres, 11 Pro drahé... Jiné alternativy nevidím. :(
Servisák
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 6. 2020 18:06

Já bych řekl (a opakuji se), že je to spíš osobní dojem nebo rozdíl v kusech. Neslyšel jsem na forech o nějakém snižování kvality. Telefon jsem sice začal používat až na EMUI 10 (mimochodem už mám 10.1 a nějaké změny v kvalitě fotek zatím nesleduji, ale fotoaplikace má vylepšené volby a je to opravdu ku prospěchu). A když prohlížím galerie se staršími snímky (fotky z letních dovolených apod), poznávám v nich svůj stroj a žádnou znatelně lepší kvalitu nepozoruji. Maximálně v prvních měsících si Huawei hrál hlavně s barvami (především barevný profil pro RAW).
Existují i lépe fotící mobily, ale neviděl bych to nijak katastroficky (pokud člověk není zvyklý na úpravu RAW fotek). Taky je třeba brát v úvahu, že telefon nefotí úplně stabilně... například mám zkušenost, že zvlášť širokáč je schopný v určitých podmínkách udělat strašnou olejomalbu, ale v HDR či nočním režimu je najednou vše znatelně ostřejší (HDR si navíc může automatika zvolit sama).

IMHO - když vydávají novou vylepšenou P30 Pro se stejným HW a SW, nedává moc smysl zhoršování schopností fotoaparátu.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Domin7 3. 6. 2020 19:07

Carismatico: podobny nazor se nyni resil v diskuzi o S20. Bylo tam par fotek, kde byl rozmazan vzdy pravy horni roh. Jde o to, ze fotak vzdy zaostri na konkretni misto a nasledne je uplny okraj (roh) trosku mazly. Ale nejak si nemyslim, ze to je zcela vada prave u fotaku na mobilu. Nekteri by jste uz chteli z mobilu fotky jako z top fotoaparatu za 80.000 Kc.

Tazz1: o S10e jsi neuvazoval? A to nepisu proto, ze S10e mam. Jen me to tak napadlo.

Servisak: taky mam S10e a taky bych treba rad vymenil, ale v soucasne dobe neni za co...jednak posledni vlajky nestoji za ty penize, prechod z S10e na S20 je maly rozdil, Note 10 uz je vetsi a vydrz baterie je slaba. Jabko nechci ani nahodou a zbytek jen paberkuje. P30 Pro je uz starsi model, P40 Pro predrazeny a bez googlu. V soucasne dobe neni kde a z ceho brat.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 3. 6. 2020 20:25

Pokud ma nekdo dukazy se zhorseni fotek na A10 tak sup to sem. Huawei tedka P30 pro opecovava, prodeje jsou a je to posledni vlajka s google app. Dokonce ma kajsik vyjit P30 pro new edition (je tam kulove nove), ale reklama jede....
U xiaomi bylo nejlepsi, jak prisla nova aktualizace a najednou to zralo baterku i pres noc, nefungovala regulace jasu pres cidlo. S takovou MI9 jsem si fakt uzil. A jejich nove vlajky za 20+t kc. Jsou uz out.
U note 10 me ani nepresvedcil ten procak.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 6. 2020 08:13

@Domin7 papírově vypadá S10e docela dobře, ale 5,8" displej je malý
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 4. 6. 2020 08:18

Jasne, taky jsem si to myslel. Mel jsem pred tim Note 9, pak S10 a nakonec skoncil u S10e, i kdyz jsem mel trosku obavy z velikosti, tedy ze bude maly. Samozrejme kazdy ma ji ne pozadavky.
Byl jsem ale ted u znameho o vikendu a ten ma P30 Pro. Vzal jsem ho do ruky a nestacil se divit, jak je velky, ale hlavne tezky oproti S10e.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 6. 2020 09:37

Těžký asi ano, má cca 190g . Ale tohle naštěstí neřeším. Alespoň zužitkuji roky dřiny ve fitku ;-)
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 4. 6. 2020 17:46

Jelikoz jsem chlap, tak 190g a rikat tezky je hodne smesny xD
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 4. 6. 2020 19:47

hurec:
Mam 192cm a 96kg a tudiz si dovolim tvrdit, ze jsem kus chlapa. I pres to je pro me 200 gramovy telefon uz totalni hrana, az bych rekl ze uz za hranou. To by musel byt ten telefon totalni pecka, ktera predci vsechny soucasne.

Je to nejen o tom, ze ho clovek neunese, ale i o tom, co dela ve volnych chvilich. Nesedim jen v kanclu a nebo neprdim doma u TV do gauce. Litam kazdy den, neustale sportuju a proto jsem v tomto ohledu myslel, ze byl pro me P30 Pro uz tezsi do ruky. A to rikam s ohledem na to, ze jsem mel i S10 i Note 9. Ale kdyz mam ted S10e, ktery ma 150gr, tak je to proste znat. Nic vic, nic min. Nic vic jsem tim nemyslel. Kazdy to ma proste jinak.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod Milann58 4. 6. 2020 20:33

Dnes jsem měl možnost oba telefony vyzkoušet a potvrdilo se mi to co jsem četl v recenzích. Ukládání fotek na Xiaomi je opravdu hoooodně dlouhé. Nevím jestli toto dokáže nějak výrazně vylepšit nový android.
I když jsem původně byl nakloněn spíše xiaomi asi nakonec půjdu do toho huawei. Lépe než můj současný redmi note 3 snad budou fotit oba :-)
Milann58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 5. 6. 2020 05:47

A cim to je? Slaby procak?

Jo chapu, tez nesedim v kanclu. Ale zvykl jsem si rychle.
Se podivej vedle , P20 pro 180g.
Mate 20 pro 189g.
Iphone 11 190g
S20+ 186g
Xiaomi mi note 10 208g
Samsung note 10+ 196g

Proste velky foun, vzadu i vepredu sklo , naky ramecek z kovu a udela to sve. Doba plastaku a hliniku je jinde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 5. 6. 2020 08:27

hurec: jasne, ja chapu, PROC jsou mobily tezke...sklo, kov a velikost. Zase na druhou stranu zminujes same "pluska" a "pročka", cku jsou u vyrobcu vzdy nejvetsi padla. A s tim ja proste fungovat nechci. Navic stale s sebou nenosim batoh, tasticku a podobne...chci ho dat treba uz nyni do kratasu di kapsy a jit. A.mit v kapse kratasu S20+ nebo 11 Pro...pro me opravdu silene.
Kazdy to ma jinak.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 5. 6. 2020 12:14

Tak to pardon s20 ma 163g
Iphone se 2020 148g.
Tech mobilu co jsou malych je malo.
hurec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka