P 30 Pro nebo Mi Note 10?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Milwa 1. 5. 2020 10:25

Finanční limit - do 15 000
Účel pořízení - běžné denní užití, foto rodiny
Úhlopříčka displeje - nerozhoduje
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - Vše kromě Apple
Specifické požadavky - dobrý foťák, výdrž při běžném užívání aspoň 2 dny, NFC, USB-C,

Chci si koupit co nejlepší fotomobil s výdrží a co nejméně problémy v cenové relaci do 15 000,-Kč
Momentálně se rozhoduji mezi těmito dvěma: Huawei P30 Pro a Xiaomi Mi Note 10 (oba se dají pořídit do 15K i když EU distribuce)
Můžete mi prosím napsat své zkušenosti s těmito telefony? Zda jste spokojeni, objevili jste nějaké mouchy?
hlavně mě zajímá zda mi Note 10 má stále SW problémy s foťákem a zda se zasekává jak bylo uvedeno na recenzi tech areny.

Podle recenzí a článků by se mělo jednat o velmi podobné telefony a sama nemám zkušenosti, abych dokázala na první dobrou vybrat. Co se porovnání fotek týče tak jsem viděla pár porovnávajících videí a líbí se mi více Xiaomi, ale bojím se těch SW problémů. Co má Huawei navíc, že je cca o 3000,- Kč dražší. Proč bych si ho měla vybrat?
Děkuji

PS: možná se blbě ptám, ale telefony vybírám jednou za pár let...
Děkuji
Milwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 5. 2020 01:00

Já si vybíral mezi oběma telefony (+ ještě možné alternativy u Samsungu) a nakonec skončil u P30 Pro, mimojiné i proto, že v té době (dva-tři měsíce nazpět) ještě nebyl podle ohlasů Note 10 úplně doladěný po SW stránce, navíc mě trochu nakrklo, že v základním systému byly reklamy (po aktualizaci lze vypnout), vzhledově se jedná jen o kopii P30P (trapné) a i když se mi fakt líbí hlavní foťák u Xiaomi (a to víc jak u P30P), P30 Pro je přeci jen lépe vybavený telefon - vyšší výkon, voděodolnost (prý se telefony vč. konkurence případném utopení nedají vyreklamovat, ale spíš bych očekával, že vydrží pod vodou telefon s certifikací než note10 a s klidnějším svědomím fotím i v dešti či u vody), a je na trhu delší dobu..což nejspíš znamená kratší podporu, ale také spíš odladěný software (a skutečně - telefon funguje OK i na androidu 10). Bezdrátové nabíjení (oběma směry) a podpora paměťovek (ale "drahého formátu") je spíš bonus, v praxi obojí prakticky nevyužívám.

Předpokládám, že nebudete fotit do RAWu, takže i když se občas lehce pere s odstíny barev, fotky jsou v základu lehce "zašedlé" (stačí na počítači zvýšit konstrast, barvičky a člověk se dívá na Samsung.)) a automatika bude u hlavní kamerky neustále přepínat ze 40 na 10mpx (zbytečně málo, navíc na 40mpx snímky vypadají přirozeněji, bez brutálního doostřování), tak je foťák OK, přiblížení skutečně zajímavé a noční režim fantastický. Výdrž na baterku je solidní a spolu s rychlým nabíjením je to příjemná kombinace.

Cenový rozdíl mezi oběma telefony dává smysl - xiaomi má o něco lepší foťák, huawei je o něco lepší skoro ve všem ostatním a (podle mě) celkově lepší telefon. Pokud bude Note 10 dobře odladěný (počkal bych jak se ukáže update na android 10..byť je otázkou kdy přijde), nebránil bych se mu pokud je foťák a výdrž hlavními požadavky. Snad se přidá s názorem nějaký majitel.

P. S. Chápu, že se to dá obtížně přečíst se všemi těmi šílenými souvětími... ale dneska nějak nejsem ve formě .)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 5. 2020 07:08

Shodou okolností jsem oba přístroje používal, P30 Pro dokonce dvakrát. V době zahájení prodeje a pak letos začátkem letošního roku.

P30 Pro má výrazně lepší výkon, lepší výdrž na baterii i přes menší kapacitu. Čtečka otisků v displeji je rychlejší a asi i spolehlivější. Výhodou je i stupeň krytí IP68, lepší citlivost na signál a konec konců i lepší optimalizace. Fotoaparát je diskutabilní. Na začátku v době zahájení byl špička. Kresba, úroveň detailů, rozsah i kvalita optického zoomu. Když sem si jej pořídil po druhé, tak jsem upřímně nevěřil vlastním očím. Spolu s Androidem 10 došlo ke zhoršení výsledné kvality fotek. Horší detaily, výraznější rohová neostrost, celkově slevání detailů a barvy, neodpovídající realitě. I přes použití režimu Pro. Přístroj nakonec šel zpátky.

Xiaomi Note 10 Pro, mě zklamalo v softwarové podpoře i celkovém přístupu výrobce. Starší Android, nevyladěnost sw, staré záplaty. Fotoaparát zamrzal, pořízené snímky se dlouho ukládaly (úložiště UFS 2.1) což je celkem zarážející vzhledem k ceně přístroje. Používá nadstandardní kapacita baterie nesplnila očekávání reálné výdrže v praxi. Cca 1,5 dne vydržel telefon, možná ani ne. Navíc nyní v době kdy teď píšu komentář, tak stále není Android 10. Což je po půl roce od uvedení přístroje na trh úplně absurdní. Už jen kvůli tomu, že dva týdny zpátky se jednalo o nejdražší přístroj v sortimentu výrobce.

Ovšem abych jen nehanil. Mile mě překvapily kvalita použitého displeje. Subjektivně mi použitá technologie přišla lepší, než tomu je u Huawei. Výborné podání barev, skvělá čitelnost na přímém slunci. Dále fotoaparát, zde je obrovský prostor pro optimilazaci. Sám o sobě fotoaparát fotí velmi dobře, úroveň detailů a kresba jsou na vysoké úrovni. Barevná odladěnost odpovídá realitě. Nicméně pokud jsem nainstaloval port Google kamery. Tak celková kvalita snímků byla o x levelů jinde. A upřímně jsem podobný výstup neviděl u jiného přístroje. Samotná technická kvalita předčila i špičku P40 Pro.

Za sebe bych počkal a šel spíše do Note 10 Pro. Za předpokladu, že konečně vyjde Android 10, který zapracuje na fotoaparátu, zlepší výdrž baterie. Co jsem četl changelog, tak údajně výrazně zrychluje odezvu přístroje a zlepšuje funkčnost přístroje.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2020 08:39

co Asus Zenfone 6 ZS630KL, Honor 20 Pro nebo Samsung S10 Lite
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 2. 5. 2020 09:38

U toho saomi mi vadil ten procak, ne nechci pouzivat snap 730. Ktomu xiaomi hlavne zezacatku ma strasne bugy v systemu.
Proto jsem skoncil u P30 pro. A fotky dotedka lepsi nez S20 ultra. A ne, nehodnotim fotky jen podle omalovanek ala chci hezke barvy, jak to dela samsung.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xzeit 2. 5. 2020 13:17

Aktuálně P30 pro 256/8. Co k tomu říct, je to skvělý stroj. Šel bych do P40 pro kdyby měl Google služby....už jen kvůli 3D face unlock....

IP68, bezdrátové nabíjení a lepší teleobjektiv - chceš? Tak jdi do P30 pro
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod sigurd 2. 5. 2020 13:52

Měl jsem přesně to samé dilema, šel jsem do P30 pro a jsem absolutně spokojen. Nádherný displej, excelentní fotografie, perfektní výdrž akumulátoru, bleskurychlé reakce, rychlé nabíjení. Přecházel jsem z Galaxy S8, u mobilu u mě hraje prim foťák a ve srovnávacích testech fotoaparátů se mi vždy více líbily fotky z Huaaweje.
sigurd
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 2. 5. 2020 14:07

Mi Note 10 Pro používám asi 2 měsíce a spokojenost. Systém už je relativně odladěný...Telefon mi ani jednou nezamrzl, neseká se, procesor vše zvládá v pohodě, fotky parádní, jen prostě někdy čekáš až 2 vteřiny než se fotka uloží...Android 10 již v Číně vychází, sem se snad brzy taky dostane...slibuje mimo jiné rychlejší fotoaparát, tak uvidíme :-) no a co jsem viděl nové MIUI 12 tak na to jsem hodně zvědavý, vypadá fakt slušně kopírka ioS :D

Nyní se dá koupit verze PRO na CZC za 12 990,- (ofiko cz distribuce) a to je dle mého hodně muziky, když si vezmeš, že skoro totožný 108Mpx čip má S20 Ultra nebo Mi 10 Pro ;-) tak třeba i tam se ještě dočkáme nějakého vylepšení, pořád se s ním dá pracovat po SW stránce ;-)

Výdrž je excelentní, ale je tam jedno "ale" a to je AoD :-) pokud ho máš puštěný, dostaneš se na ten 1,5 - 2 dny, trošku ten systém papá, ale když budeš potřebovat výdrž, AoD vypneš, pak se naplno projeví kapacita akumulátoru která je skoro 5300mAh. Pak se při obyčejném používání dostaneš i na 3 dny :-) co mám vyzkoušený tak cca 1% klesne za každé 4h (při nekativitě např.v noci) a pokud telefon běžně využíváš, tak 10% je kolem 1h zapnutého displaye (včetně neaktivity). S ostatníma telefonama jsem se dostával na jedno nabití na 5-7h rozsvíceného displaye (cca 2 dny) tady se dostaneš na 10h v pohodě, alespoň při běžném používání, nejsem žádný maniak :-)

Ještě bych jako alternativu mrknul po S10+ jestli nebude někde nějaká pořádná akce ;-) tam problémy žádné mít nebudeš ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 5. 2020 14:59

Carismatico píše:Spolu s Androidem 10 došlo ke zhoršení výsledné kvality fotek. Horší detaily, výraznější rohová neostrost, celkově slevání detailů a barvy, neodpovídající realitě. I přes použití režimu Pro.

To je trochu paradox, protože (minimálně) po updatu na android 10 barevně i co do slévání detailů nejvíce blbne právě režim Pro, který znatelně vybočuje od ostatních. Rohovou neostrost bych přikládal vadě kusu. Těžko soudit, že by tohle udělali změnou softwaru, tím spíš, že můj kus s tím vážnější problémy nemá.
Tím nadšeně neobhajuji Huwaei - jejich foťák má k naprosté dokonalosti daleko, jen mi přišlo fér to zmínit.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 5. 2020 18:00

Zkoušel jsem režimy jak automat s AI bez AI, tak Pro. Větší rozdíly jsem v barevném doladění nezaznamenal. Stačilo mi, že barvy zejména zelená byla zcela nereálná, snímky celkově byly spíše přeexponované a úroveň detailů slabší, než i u mého LG G7. Jinak u širokáče záleží i na tom, jak je výsledná fotka korekčně upravena - srovnána. Určitá úroveň rohové neostrosti vždy bude, už vzhledem k specifické úpravě optických členů. Měl jsem to i u Honoru 20 Pro a částečně u Mate 30 Pro.

Nicméně jsem rád, že se tato diskuze otevřela. Sám nyní přemýšlím nad Pro variantou, která je konečně za přijatelnou cenu. Jenže otázka je, kdy bude Android 10 (měl být v dubnu) a jak moc budou nová vylepšení zásadní. A naopak, zda třeba ještě nedojde ke zhoršení obrazové kvality (konkurence k 10 Pro).
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 2. 5. 2020 19:05

Android 10 už je při ruční instalaci, jinak ofiko počítám že přilítne snad teď v květnu, když už v Číně vyšel...pokud se rychlost systému a fotoaparátu o trochu zvýší a MIUI 12 pojede bez problému, jedině dobře, vypadá to moc pěkně a ten telefon za ty peníze bude mít co nabídnout :-) kdyby tam dali SD 855 tak nemá chybu už teď :-)
Jinak tvé poslední věty se taky trochu bojím, on ten fotoaparát je skoro totožný a sestava lepší než u obyčejné Mi 10, tak snad se budou snažit z toho vytáhnout co nejvíc a né úmyslně dělat fotoaparát horší kvůli Mi 10tkám :-(
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 5. 2020 19:53

Nevím jak u Xiaomi, ale u Hua je skoro až zvykem, že těsně s příchodem vlajkových modelů, vyjde aktualizace, která zhorší kvalitu fotoaparátu. Osobně jsem si to ověřil u P20 Pro i P30 Pro. Nevím jak to funguje u Xiaomi, ale logicky, Xiaomi bude chtít, ať se prodává klasická desítka ne 10 Note Pro. A Note 10 Pro nemůže fotit lépe....

Je zvláštní, že nikde zatím nejsou zkušenosti s A10.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 5. 2020 20:43

Zvláštní, barevné rozdíly (resp. hlavně nádech do zelena se u pro režimu) se liší podle světelných podmínek, ale stále je tam v některých scénách dost slušný rozdíl, takže pokud by ti to fungovalo stejně, měl by sis toho všimnout. Bojují s tím i další uživatelé P30P po internetech a to i v některých příspěvcích z konce léta. Posílám ukázku (obojí JPEG z mobilu):
Přílohy
83181178_10216719987612242_4253160157355180032_o.jpg
P30P - automatický režim
83159900_10216719987572241_4308927004863889408_o.jpg
P30P - pro režim
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hurec 2. 5. 2020 20:50

Ano, u P20 pro byla tato afera.
U P30 pro jsem nic nezaznamenal a jelikoz dalsi rady jsou bez google app, tak huawei se bude o P30 radu starat. Toho bych se nebal. Ted vyjde aktualizace s emui 10.1 a bude podporovat temata pro AOD (zatim u huawei AOD je tragicke).

Ani s jednim mobilem neudelas chybu.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 5. 2020 20:57

Evidentně to nebude problém jen P20 Pro, ale koukám, že už jste dva bez toho problému. Pak mě napadá asi jediná věc - fotíte do RAW? Tím myslím jestli tam máte v nastavení ukládání i do RAW (DNG) souborů?
Pan Kája
Ex-moderátor

Další stránka