Oneplus 7 Pro vs Iphone 11 vs Huawei P30 pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Majkizz 22. 4. 2020 23:19

Zdravím Vás

potřeboval bych poradit ohlédně těchto telefonů. Dejme tomu, že bych je dokázal sehnat přibližně ve stejné cenovce ( 16 000 ) a prostě se nemůžu rozhodnout.

Oneplus 7 Pro plusy - krásný 90hz display, oxygen
Mínusy - slabší foťák?

Iphone 11 Plusy - foťáky a videa, láká mě ios
Mínusy - HD display, velké rámečky

Huawei P30 pro plusy - foťák, celkově pěkný telefon
Mínusy - Video

Do teď mám Galaxy s7, který mi sloužil skoro 4 roky, ale nastal čas na změnu. Přemýšlel jsem ještě o Galaxy S10+, ale už nechci exynos. Za každý názor budu rád. Klidně i jiný mobil než ty tři jmenovaní ( do 16 000 ) :-) telefon chci mít minimálně na další 4 roky
Majkizz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 08:21

iPhone, taky jsem přešel po delší době a celkem spokojenost. Konečně nějaká změna. U přechodu na další droid si ničeho nevšimneš.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos009 23. 4. 2020 09:11

Než iP11 vzal bych raději XS Max. Ve srovnateleném těle větší a kvalitnějsí displej, stejnám ram o chlup pomalejší procesor.
Karlos009
Junior

Odeslat příspěvekod tabletus 5. 5. 2020 20:52

op7 pro jsem v ruce nemel, ale podle tohoto srovnani bych z fotaku zrovna moc strach nemel. https://www.youtube.com/watch?v=auj71eUGTg8
tabletus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 5. 2020 09:40

Pokud nechceš exynos, tak nechceš ani Kirin, to je ještě horší.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 6. 5. 2020 12:33

V čem je Kirin horší než Exynos? :shock: A prosil bych nějaká fakta.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2020 15:56

Kirin nebo exynos je jedno. Nepoznas to, jediny kdo je o krok dale je snapdragon.
Oneplus je krasa, parada, jen nevim. Dodneska nemit AOD? Hmmm
IP - chcu ios, beru iP. Bud 11 nebo xs/xs max. Dost lidi v okoli okolo me prechazi na ios. Chapu, kdo chce v dnesni dobe menit co rok az dva roky mob? Mobily se jiz tak rychle nevyvyji dopredu jak to bylo v minulosti a vedet, ze mi to staci a podporu mam na dlouho.... Tohle je laka.
P30 pro mam ted. Jsem spokojen. Jak vydrz, tak fotky. Video je slabe, ale nenatacim. V tomhle je IP11 jinde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 5. 2020 12:56

Já myslím, že s tou hysterií okolo Samsungu (a exynosů) se to místy už fakt přehání. Stejně jako u S20U má člověk pocit, že foťák je naprosto nepoužitelný, protože se objevily problémy s ostřením a na dxo nevyhrál.

Ale k volbě...iphone zní zajímavě. Mám P30 P - po přechodu z S7 mě hodně zajala výdrž i rychlost nabíjení, telefon se při nabíjení/zátěži ani zdaleka tak nezahřívá jako moje stará S7 (což by mohl být slušný předpoklad pro výdrž baterie v dlouhodobém měřítku, v čemž S7 nebyla zrovna přeborník). Foťák je lepší, zvlášť v noci neuvěřitelný a zoom úžasný. Výsledky ale nejsou až tak stabilní a často mohou být (barevně) povedenější i na té S7. Telefon celkově OK, prostředí trochu horší jak Samsung (z mého pohledu), ale během chvilky jsem si jej upravil pro své potřeby a jsem na tom +- stejně, bez nějakého většího přivykání (hlavně launcher jsem nahradil Novou kvůli složkám v řazení aplikací...řešení u samsungu mi přišlo ideální).
Na druhou stranu, když je řeč o procesoru, všímám si, že u náročnějších her mohou být tu a tam problémy s optimalizací - pár lidí na storu si stěžovalo třeba u Gridu na výpadky fps u P30ky. Osobně, nevím, moc nepařím..
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod .Hardy 10. 5. 2020 16:08

Největší nevýhodou Exynosů je jejich žravost. Mám S10e, kde během jedné noci (8h), tj při naprosté nečinnosti a s vypnutým AoD, zmizí kolem 10%. Pro porovnání: Plně nabité OnePlus 7T má po dvou dnech nepoužívání cca 80%.

Huawei nedělá špatné telefony, jen bych se bál podpory. Budou případné aktualizace systému obsahovat Google služby? Nebude Huawei více prosazovat vlastní řešení? Těmto otázkám bych se osobně chtěl vyvarovat.

iP 11 je velká a těžká placka. Proto bych raději zvolil XSko, které má příjemnější rozměry a lepší displej. Otázkou je, kdy přijde nová generace, podle všelijakých úniků by totiž iP12 mohl být velmi zajímavý.

A k OnePlus. Společně s iPhony asi nejlepší volba z hlediska podpory. Výkon také výborný a o fotky bych se nebál – ono obecně téměř všechny telefony nad 10k fotí obstojně.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 5. 2020 17:44

Huwaei nemá problémy s aktualizací už certifikovaných telefonů, proto vychází i nová edice P30Pro s lehce upraveným designem a vyšší pamětí. Ostatně, tuším že update na android 10 přišel až půl roku po udělení banu. Samozřejmě se všemi google službami. Problém je pouze u nových modelů. Samozřejmě nikdo nedokáže říci, zdali se do P30P dostane android 11...když je řeč o telefonu na dlouhodobé využívání.

Tedy, abych jen nekřivdil fotoaparátu, krom nočního režimu je fajn třeba i malování světlem. To má režim i na rozmazání vody (náhrada dlouhé expozice)....vše funguje jako u nočního režimu - stačí trochu pevná ruka a i bez stativu vykouzlí zajímavé snímky (se zrcadlovkou by byly kvalitnější, ale musel bych vzít stativ a často i ND filtr...). Nevím jak je tohle podchycené u konkurence.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor