Mobil na foto/video/výkon do cca 20 tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 18. 4. 2020 23:16

Zdravím,
pomalu se chýlí čas na výměnu HTC U11, který má po 3 letech své mouchy a baterie už taky není co bývala.

Rozhlížím se po mobilu, který bude mít dostatek výkonu a zároveň bude mít velice dobrý fotoaparát a video (4k á 60 fps) s optickou stabilizací. Požaduju min. IP67.

Cenově bych rád přístroj do cca 20 tis.
Nechci Čínu (nepodporuju kapitalistický komunismus a odesílání mých dat rudým soudruhům). Zároveň nechci Jablko (přístroj je velmi drahý a musel bych přejít na jinou, neznámou, platformu).

Tím se výběr citelně zúžil, resp. zbyl jen Samsung. Z jeho portfolia mi vychází nejlépe S10e nebo S10+. Recenze jsou poměrně příznivé.

Rád bych znal další názory, které mě případně posunou někam dál.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oGGy (novy) 19. 4. 2020 07:30

Já být tebou tak pouvažuji ještě nad tím iphonem, protože iphone 11 seženeš do těch 20 tisíc a na video nenajdeš lepší mobil. Fotky i výkon rovněž top. Navíc máš zaručenou dlouhou podporu.

Pokud bys však apple skutečně nechtěl, pak můžeš kromě tebou uvedených mrknout na lg g8s, které je teď za pár korun.
oGGy (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 19. 4. 2020 07:38

Souhlas s kolegou, video od iphone je top. Fotky tez parada.
Pokud fakt ne, tak souhlas s S10+.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 07:43

Iphone...paměť 64 GB mi nestačí.

LG vnímám spíš na okraji trhu. Tady bych měl obavu ohledně podpory a servisu.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 19. 4. 2020 09:14

LG je prakticky mrtvé. Nebrat.

Pokud by se dalo zkousnout 64GB (např. při použití cloud. uložišť), tak bych zvážil Pixel 4. Podpora, foťák, výkon na špičkové úrovni. U nás za cca 16k, v Německu (Amazon/Mediamarkt) se dá sehnat za 13k. Jen bych se vyhnul černé variantě, která má lesklá záda.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 09:22

Hele 64 GB fakt ne. Ani žádný cloud, internetu totiž nemám nazbyt. Lesklý mobil mi nevadí, bude v pouzdru.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 19. 4. 2020 09:30

Jinak vynechání Číny chápu, nicméně se tak vyřadí z nabídky i třeba takové OnePlus 7 Pro (Číňan s americkým marketingem), které je za nějakých 16k také velmi obstojným telefonem s vysokým výkonem, relativně dobrým foťákem a podporou.

A když už by výběr padl na Samsungy, tak bych spíš (při daném rozpočtu) vzal minimálně S10, která má oproti S10e o něco lepší výdrž a telefoto modul. Nicméně, mně osobně u Samsungů prodávaných v EU vadí Exynos.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 09:36

Zatím inklinuju k S10+. Podle recenzí je výdrž a CPU v pořádku. Řada S20 je průšvih.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 4. 2020 09:41

Škoda že Xperia 1 neumí 4K 60fps video, nebo možná ano po některé z aktualizací, ale nenašel jsem informaci, která by to potvrdila
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlos009 19. 4. 2020 09:45

Mám S10e a přítelkyně Iphone XR a videa Iphonu jsou výrazně lepší. Hlavně pokud nejsou ideální podmínky jsou videa z Iphonu ostřejší, barevnější, hezčí. Hraju si s nastavením Samsungu ale XR je pořád výrazně lepší. Fotky jsou srovnatelné. Kdybych dneska kupoval mobil na foto/video, koupím raději Iphone.
Karlos009
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 09:49

Sony fotí naprd. Bohužel.
Když Jablko, tak 11 Plus. Ale to už je drahý.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 4. 2020 09:55

To je nesmysl, vlajkové Xperie jsou na tom s focením víc než dobře
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 10:12

V tom případě ale ukaž nějaký fotky. Já myslim, že fotí podobně jako moje stařičká Z1c. Stále stejné zrnitě zašumněné fotky. Rozhodně nefotí líp jak další výrobci. A za ty peníze se mi to nelíbí. Navíc poměr displeje je pekelný. Xperia 1 II bude odhadem za min. 25 tis.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 4. 2020 10:22

na netu je spousta testů fotoaparátu Xperie 1 a 5
Xperia 1 II bude stát přes 30tis. proto píši o první generaci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 19. 4. 2020 10:49

Ty fotky mě nepřesvědčily. Asi nechci znovu po letech šumět a zrnit. A stabilizace videa je úsměvná.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků