Malý Dual-SIM

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Tycoon1 10. 4. 2020 20:12

Zdravím, už delší dobu pátrám po malém Dual-SIM telefonu, ale nic jsem nenašel.

Základní požadavky:
Malé rozměry (nyní mám 129 mm telefon, těch zhruba 129 až 135 mm je pro mě ideál).
Dual-SIM
Ať to není úplný šrot (1 GB RAM, chybějící autofocus, chybějící regulace jasu)
32 GB úložiště nebo samostatný slot pro MicroSD
Cena ideálně do 5000 Kč

Samozřejmě bych si přál další věci, jako odolnost, větší baterku a její vyjímatelnost, jack, dostatčně hlasité sluchátko atd., ale vím, že nějaké kompromisy musí udělat, jinak budu čekat dalších 10 let. Je mi jasné, že to bude nějaký no-name telefon. Nedávno se začal prodávat Cubot King-Kong Mini, ale ten je vyloženě miniaturní a chybí mu větší baterka a jack.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tycoon1 11. 4. 2020 09:26

Hmm, tak na tenhle jsem nenarazil. Já jsem tou odolností nemyslel nutně obrněné telefony, ale spíše konstrukci, kde displej nesahá až ke krajům telefonu a kde stačí nasadit bumper a člověk se o to nemusí bát.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 11. 4. 2020 10:14

Bohužel se takové telefony dnes už nedělají, takže ideální je bazarový Samsung A3 2017, případně vzít podle dnešních měřítek "kompaktní" Samsung A40 s 144,4mm, teď v akci za 4 600 Kč
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod Tycoon1 11. 4. 2020 10:58

Jo, ten A3 by velikostí byl víceméně ideál. Asi bych jako kompromis přežil i ten hybridní slot v kombinaci s 16 GB úložištěm. A říkal jsem si, že nějaká čínská fabrika by mohla i dnes vyrábět nějaký klon něčeho takového.
Viděl jsem, že se prodávalo něco takového, i když u nás asi ne:
https://www.gsmarena.com/energizer_powe ... 0-9243.php
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tycoon1 24. 4. 2020 18:24

Tak jsem nakonec koupil ten Energizer Powermax P490S, který se objevil v oficiální české distribuci. Je o něco větší, než bych považoval za ideál, ale zase je to kompenzováno poměrně velkou baterií. V balení je i gelové pouzdro, krycí sklo a dokonce i ta baterie, to už se dnes nevidí, že by šla uživatelsky vyměnit. Mimochodem balení je poměrně velká plechová krabička. Ale kdyby ušetřili na krabičce a peníze dali do automatické regulace jasu, byl bych spokojenější.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ooooooooooo 25. 4. 2020 07:57

144 mm ti nevadilo..
No prezil bych 4 mm navic a mas telefon cistym androidem,android one,4 giga ram,64 giga uloziste,dualni fotak.Nebo lite verzi 3 giga ram,32 giga ram,dva sloty na sim a jeden na sd card,Motorola One.Kdyby ses bavil o rozmerech 110 mm,chapu ale 145 mm nebo 149 mm,ty 4 mm za ten razantni rozdil ve vybave stoji
ooooooooooo
Junior

Odeslat příspěvekod Tycoon1 25. 4. 2020 09:16

Dle oficiálních údajů 139 mm. Teď jsem ho změřil pravítkem a je to 137 mm samo o sobě a 140 mm s docela masivním gelovým pouzdrem. Z výbavy mi tam chybí jen ta automatická regulace jasu, jinak mi to stačí. Velké plus je ta 4000 mAh baterka. Procenta baterie zatím ubývají velmi pomalu. Ale jestli budu celkově spokojený, to ukážou až následující měsíce.
Leon FR 1.4 TSI 92 kW
Tycoon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 25. 4. 2020 10:36

To nemá ani LTE ne?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod ooooooooooo 25. 4. 2020 14:44

LTE CAT4.Problem u lepičů log typu energizer,cubot je jinej.Treba vydrz nijak neexceluje protoze cokoliv tam je naskladanyho je odpad.Takze bohuzel pocitat s tim ze treba baterka 4000 zarucuje pri provozu vyuzivam,nadstandardantni vydrz nelze.EMMC pameti,to nejlevnejsi co na trhu je a jde pouzit atd atd a od toho se odviji vse ostatni
ooooooooooo
Junior