Honor 20 Pro nebo jiná alternativa?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Vaso00 8. 4. 2020 02:18

Zdravím vespolek,

Momentálně používám jako hlavní mobil Motorolu One Vision a abych byl upřímný, moc spokojen nejsem. Výdrž baterie je nic moc a čekal jsem i lepší výstupy z fotoaparátů. Za těch 9 měsíců jsme se prostě extra nezkamarádili.
Původně jsem chtěl čekat na iPhone SE 2, ale ten termín se pořád mění a čekám, že ta cena taky půjde nahoru (nad 12k).
Proto jsem se poohlížel, co by se dalo lepšího koupit.

- Xiaomi Mi9 - dle všemožných recenzí mne nepřesvědčila kamera
- Zenfone 6 - nelíbí se mi ten otočný mechanismus
- Samsung S10e - Exynos ani omylem

Tak nějak jsem projížděl katalogy a zůstal mi tam Honor 20 Pro, který u mne nemá zásadní nedostatek. Máte s ním zkušenosti? Přijde mi na danou cenu (10k) opravdu velmi výhodný. Nebo napadá někoho možná alternativa? Na ten iPhone jsem chtěl čekat skrze fotoaparát (máme malé dítě a využíváme jej hojně).
Koukal jsem, že je akce na Huawei, neví případně někdo o podobné akci i na Honor?

Díky všem, za postřehy a připomínky budu rád.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 8. 4. 2020 06:42

Ahoj,
doporučuji Xiaomi Note 10 Pro. Výdrž na výbornou, fotky nejlepší v této cenové relaci (mé dvě priority).
Používám a srovnávám souběžně s S10+ a musím říct, že Xiaomi jí slušně dává na pr*el (nejsem fanda Xiaomi) :pozor
Mám ho cca měsíc, zatím žádný zásek, jen občas delší zpracování fotografie (viz článek níže). Nicméně aktuálně vycházi v Číně na Note 10 Pro Android 10 kde mimo jiné slibují vyšší rychlost fotoaparátu, tak uvidíme.

Dá se sehnat kolem 10k "nový" na bazaru, na CZC tuším 13 900 (ale to už je asi přes Tvůj rozpočet).

https://mobil.bazos.cz/inzerat/118188230/xiaomi-mi-note-10-pro-256-gb.php

https://fony.dnes24.sk/clanky/xiaomi-mi-note-10-pro-prioritou-je-fotoaparat
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sirzachy 8. 4. 2020 08:46

Běž do toho Honoru. Poměr cena/výkon perfektní za ty peníze nic moc lepšího neseženeš.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 8. 4. 2020 08:49

Ber honor. Budes spokojen.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 8. 4. 2020 09:00

pan_Lukas píše:Ahoj,
doporučuji Xiaomi Note 10 Pro. Výdrž na výbornou, fotky nejlepší v této cenové relaci (mé dvě priority).
Používám a srovnávám souběžně s S10+ a musím říct, že Xiaomi jí slušně dává na pr*el (nejsem fanda Xiaomi) :pozor
Mám ho cca měsíc, zatím žádný zásek, jen občas delší zpracování fotografie (viz článek níže). Nicméně aktuálně vycházi v Číně na Note 10 Pro Android 10 kde mimo jiné slibují vyšší rychlost fotoaparátu, tak uvidíme.

Dá se sehnat kolem 10k "nový" na bazaru, na CZC tuším 13 900 (ale to už je asi přes Tvůj rozpočet).

Díky za reakci. Také jsem na něj koukal, ale cena je již nad limit. Sice lehce, ale je (být tam SD855, neváhám). Jinak ta kombinace fotoaparátu a baterie je skvělá, to je pravda. Ale telefon chci kupovat nový přímo od prodejce.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 4. 2020 09:18

nevím jaký máš limit, podle uvedených telefonů bych řekl že 13k a za ty peníze jde koupit Huawei P30 nebo Huawei P30 Pro v Max-shopu za 13690kč
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 8. 4. 2020 10:43

Vaso00 píše:
pan_Lukas píše:Ahoj,

Díky za reakci. Také jsem na něj koukal, ale cena je již nad limit. Sice lehce, ale je (být tam SD855, neváhám). Jinak ta kombinace fotoaparátu a baterie je skvělá, to je pravda. Ale telefon chci kupovat nový přímo od prodejce.

Jo jo, dát tam SD855 tak je to fakt povedený kousek :tleskani škoda no :/
Jinak pokud je možnost P30 Pro za 13 690,- tak bych volil také ten. U toho Honoru 20 Pro je škoda, že zvolili IPS display :-(
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RG 12. 4. 2020 19:39

A co kdybych mohl mit za stejnou cenu Honor 20 Pro a Huawei P30? Co byste doporucili?
RG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sirzachy 12. 4. 2020 19:55

Jednoznačně Honor. Huawei p30 má pouze drobnou výhodu v tom, že je kompaktnější, jinak je prostě o fous horší ve všech důležitých parametrech.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod RG 12. 4. 2020 21:04

No, dival jsem se na testy fotaku a prislo mi, ze je P30 o chlup lepsi pokud jde o hloubku fotek. Taky se mi libi, ze ma aspon zakladni ochranu proti vode. Jack ani lepsi display nechavam stranou, to pro me neni argument. Co vy na to?
RG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 12. 4. 2020 22:55

Tak jako nový majitel Honoru 20 Pro zmíním, proč zrovna on. V současné době stojí 10k, limit jsem měl 12k. Pokud dojde nový iPhone do 14 dnů, budu uvažovat nad výměnou. Jinak si jej nechám.
Měl jsem v rukách tyto alternativy.
Asus Zenfone 6 - mobily Asus mám rád, skvělá výdrž, skvělý foto. Ale vyšší cena a horší kvalita hovoru dle recenzi. U Asusu jsem se s tím už setkal.
LG G8s - mít lepší baterii, asi by vyhrál. Za 10k má vše, super audio, miluji natáčení videa s LG. Foto se na Honor moc nechytá. Ale kdyby stál Honor o 1000 víc, šel bych do LG.
Huawei P30 - kdyby mi záleželo na kompaktní velikosti, volil bych Huawei. Samsung S10e a další Samsung si nekoupím do doby, kdy u nás přestane prodávat zboží druhé jakosti s Exynosy. Jelikož mi na velikosti až tak nezáleželo, vyhrál Honor kvůli fotkám. Jack nepotřebuji, IPS od Honoru je asi to nejlepší co jsem viděl a tak ozelim amoled. AoD nepoužívám.

A jak jsem napsal výše. Mít Xiaomi Mi Note 10 Pro procesor SD 855, klidně bych priplatil. Xiaomi Mi9 je super telefon, ale ve všech pro mne důležitých aspektech je horší než Honor. Za sebe mohu říci, že jsem velmi spokojen a ty fotky, nádhera. Hlavně oceňuji tu rychlost ostření, kdy fotím malého syna v interiéru a vše ostré.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Rad007 13. 4. 2020 17:08

Měl jsem Honor 20 pro i P30. Čtečka v tlačítku je super, ale fotky jsou podle mě lepší z P30.
Rad007
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 13. 4. 2020 19:54

Já měl P30 v rukou jen chvíli, ale lepší pocit ve mně zanechal právě Honor 20 Pro. Hlavně ta rychlost ostření. Ale dle jednoho kusu nechci říkat, co je lepší....
Hlavní je, že jsem spokojen, což bych určitě byl i s Huawei P30.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 14. 4. 2020 12:13

Vidím dosť podstatný rozdiel aj v tom že Honor 20 Pro má 256GB pamäť a nemá možnosť kariet a P30 Pro je 128 ale s kartami. Veľká škoda, že skoro žiadny telefón už nemá IR port, ktorý mám na Honor 8 a fakt som si zvykol s ním ovládať telku.

Neviem, ako moc sa Amoled displeje vypaľujú, nikdy som taký nemal, videl som to len na vystavených telefónoch v obchode, ale to je tým, že tam majú statický obraz mesiac v kuse.

Edit: Huawei P30 má vo verzii Pro infraport.. takže pre mňa je momentálne veľmi vážny kandidát. U Honoru P20 Pro ma trošku sklamalo to zloženie foťákov, je tam napr úplne zbytočný ten 2Mpx makro, ktorý som ešte nevidel v žiadnej recenzií pochválený.

Edit2: Huawei P30 Pro (128GB) stojí cca 14tis (v alze 18) a Honor 20pro (256GB) okolo 12tis.
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior