fotomobil do 12 000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod tabletus 21. 2. 2020 21:37

Zdravím, po aktuální Xiaomi mi A2 lite se u mě změnili poždavky a nyní pokukuji po novém telefonu. Požadavky:
* kvalita fotek a rychlé focení. Fotím a natáčím s ním potomka (chvilku neposedí), poměrně často i za zhoršených světelných podmínek (šero)
* google play services je nutnost
* výdrž baterky 1den minimum při běžném používání (2h poslech hudby, pár hovorů, 1h čtení, pár fotek, možná video, 20 minut navigace).
* relativně aktuální systém. Pomatuji si se Samsungem Galaxy SII a LG G4, že čekání na aktualizace byl dost opruz
* plynulost prostředí (čekat deset vteřin na spuštění navigace je opruz)

Co je mi absolutně jedno:
* průstřel, notch, nic...
* nehraju (moc) hry a mi a2 lite zatím na hry stačil
* velikost displeje
* technicky vzato zvládnu i iPhone, ale za tu cenu mi přijde, že asi neni moc o co stát

Manželka má Samsung Galaxy S7 a co vlastně hledám je telefon, který bude pořizovat lepší fotky a videa než její S7, než můj starý LG G4 a zároveň nebude nutné za rok kupovat zase nový telefon.

Co jsem zatím omrknul (ceny, recenze, fotky, hodnocení v DXOmarku - ano, vím, že nemusí o ničem vypovídat):
* Honor 20 pro - Fotoaparát vypadá dobře, ale mám obavu z aktualizací a EMUI prostředí. I když preferuji čistý Android, zvládnu jakýkoliv omalovánky, četl jsem ale o agresivní správě aplikací na pozadí a nevnímám ji moc pozitivně. Také mám obavu z Kirinu.
* Samsung galaxy s10e - Opět pěkný fotoaparát, četl jsem o slabší baterce, což bych nepřežil. Pak mám také ze SII nepříliš dobrou zkušenost s Exynosem (přehřívání a následné zasekávání), ale časy se mohly změnit. SD varianta nepřipadá v úvahu, z osobního pocitu potřebuji mít jistotu reklamace v ČR.
* Xiaomi Mi 9T pro - očekávám bezproblémové aktualizace a plynulost, ale obávám se kvality fotek za šera a absence OIS
* Xiaomi mi note 10 - mam trochu obavy z nedoladěnosti systému a paradoxně z kvality foťáku.

Co myslíte? Nebráním se ani doporučení jiného telefonu případně konkrétního prodejce.
tabletus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2020 23:13

Asus Zenfone 6 ZS630KL 6/64GB aktuálně v Mobil Pohotovost za 12490kč
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 22. 2. 2020 06:30

Mi 9T Pro 6GB/128GB aktuálně za 9490 Kč prakticky kdekoli.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 22. 2. 2020 11:56

tabletus píše:...Manželka má Samsung Galaxy S7 a co vlastně hledám je telefon, který bude pořizovat lepší fotky a videa než její S7...
* Samsung galaxy s10e - Opět pěkný fotoaparát, četl jsem o slabší baterce, což bych nepřežil. Pak mám také ze SII nepříliš dobrou zkušenost s Exynosem (přehřívání a následné zasekávání), ale časy se mohly změnit...

Časy se opravdu výrazně změnily, jestli někdo kritizuje S10e za občasné zasekávání, tak si to sám zaneřádil nějakými antiviry a všemožnými battery optimizery.
Výdrže bych se nebál, je to prostě normální "jednodenní" telefon při běžném užití. Jasně, někdo kdo na tom zapne Pokemon Go, celou dobu GPS, jas na max, tak nevydrží ani 1/2 dne.
Navíc mohu doporučit režim DEX, využívám to poté např. k rychlé úpravě fotek na velkém monitoru s klávesnicí a myší v aplikace Snapseed.
To mi jiná značka mobilů nenabídne. Bazarové, pár měsíců staré z ofiko CZ distribuce se zárukou se na Bazoši, Sbazaru a podobně pohybují i kolem 8000,-kč, pokud bys za nový nechtěl dávat 13000,-kč :idea:
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod curmer 22. 2. 2020 19:58

Kamarad z prace ma S10e s exynosem a pri beznem vyuziti mladeho uzivatele nevydrzi ani jeden den bez nabijecky, behem dne dobiji a pak v noci :-( . U S10 je to podobne.
curmer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 2. 2020 20:51

to se u Asusu Zenfone 6 s 5000 mAh baterií nemůže stát...
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 22. 2. 2020 21:47

Samsung s Exynosem nebrat. Kdyz tak koupit americkou verzi se SD.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod tabletus 22. 2. 2020 22:10

Nick Cave: ty ten Zenfone prosím máš? Nebo někdo ve tvém okolí? Zajímalo by mě, jestli vadí absence OIS, jak si foťák poradí s akčními fotkami a jak zlá je doopravdy kvalita telefonního reproduktoru (https://smartmania.cz/recenze-asus-zenfone-6/)

Katikatus: tys měl ten s10e s exynosem? Dík za tip se SD, bohužel jak jsem psal, nepřipadá v úvahu... a ten mi9t pro, máš možnost zhodnotit, jak za umělého osvětlení zvládá fotit pohybující se objekty?

CosiOdvedle: Dík, ten dex mě ani nenapadl, vypadá to jako dobrá vychytávka...
tabletus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 2. 2020 08:30

Když ho koupíš online, tak máš 14 dní na to, abys otestoval, jestli fotoaparát i zbytek kolem tvým potřebám vyhovuje. I za umělého světla fotí Mi 9T Pro velmi dobře. Výdrž zhruba dva dny.
Naposledy upravil Katikakus dne 23. 2. 2020 15:52, celkově upraveno 2
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 23. 2. 2020 11:27

Samsung S10e s Exynosem pri tebou popisovanem pouziti vydrzi do vecera. Sice nebude mit nejakou rezervu jako treba Huawei P30 (ten nemas ve vyberu, ale asi by byl taky vhodny), ale vydrzet by mel. Aspon me teda vzdycky do vecera vydrzel. A samozrejme je pravda, ze do 14 dnu muzes zbozi vratit, pokud ti nebude vyhovovat.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 23. 2. 2020 12:29

Pixel 3a/XL je teraz za dobru cenu na mediamarkt.de/saturn.de ... aj s vyuzitim nejakeho preposielatela (napr. mailbox.de .. su aj ine) je to stale bezkonkurencna cena za fotomobil
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 2. 2020 22:30

Já přemýšlel nad Xiaomi Note 10, za tu cenu mě úplně nenadchl a zkušenosti uživatelů často směrovaly k ne úplně odladěnému softwaru (vč. fotoaparátu). Sáhl jsem po P30 Pro za 14tis. Mám Android 10 (nedělám si iluze, že přijde 11ka...), kirin není důvod řešit, vše funguje ok. Prostředí ještě ujde, není to zase takový rozdíl oproti Samsungu, jen místy otravná snaha o používání služeb Huawei a tu a tam notifikace připomínající jejich služby (jednou za týden či dva), které nelze vypnout. Optická čtečka OK, jen mi vadí, že v tom místě se rozzáří displej (aby čtečka mohla lépe přečíst otisk) a je otázka, co to udělá s oled displejem po čase a v noci občas nepříjemné. Ale přesnost a rychlost OK.. oproti S7 nijak nestrádám. Vadí mi akorát to, že S7 zapínala foťák dvojím zmáčknutím tlačítka hlasitosti, u P30Pro musím zapnout displej a až mi funguje přístup tlačítkem hlasitosti.
Foťák ve srovnání s S7 a dle testů s novými S10 - barvy nebývají tak syté, ale Samsung je zvládá stabilně trefovat. P30P občas nějakou barvu odbarví, někdy se trochu netrefí... a snímky v RAWu jsou tragické (nádech okrajů do zelené... žádná slast pro úpravy), automatický režim OK. Na druhou stranu - teleobjektiv má neskutečné přiblížení a je vcelku dobře použitelný. Noční režim je pak opravdu imponující a zvládá z ruky fotky, o kterých si Samsung (ale lekdy i zrcadlovky se seťákem a lepší kompakty bez stativu) občas mohou nechat jenom zdát.
Výdrž baterie je skvělá a někde jinde, než u S7, telefon se k mému překvapení prakticky nezahřívá ani při rychlonabíjení ani hraní her (ve srovnání s mou S7).

No, to je vše, něco z toho asi půjde vztáhnout i na jiné modely.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Carismatico 24. 2. 2020 11:56

Co volba LG V40? Aktuálně stojí 9999, teoreticky mám možnost jej objednat za 9500 pokud by měl někdo zájem.

Fotoaparát se světelností 1.5, bezkonkurenční zvuk, kvalitní širokáč, povedený POLED displej, IP68, bezdrátové nabíjení a výkon 845 je stále velmi slušný. V létě navíc přijde i Android 10. Sám jej používám a až na horší výdrž si absolutně nemohu stěžovat.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod tabletus 24. 2. 2020 17:38

o v40 jsem premyslel, ale ta vydrz me trochu zarazila, mozna spis lg g8s...
tabletus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tabletus 9. 3. 2020 22:21

kdyby to nekoho zajimalo, mel jsem moznost vyzkouset s10e. Fotky z toho v seru lezly slusne a vykonu to melo na rozdavani. Subjektivne se zahrival nejmene z ostatnich. Pak jsem si jeste mel moznost osahat Zenfone 6, tam byla kvalita fotek za sera dle meho nic moc, podobne jsem hodnotil s10 lite. Ten mi ale designove sedel nejvic (supr displej, zadne zakriveni), k tomu dostatecny vykon. Nakonec jsem zkusil Mi Note 10, fotak s velkym naskokem nejlepsi, ale vykon me az prekvapil, jak byl spatny. Zaseky v UI, nataceni 1080p videa, vysledne video se zasekava, pravdepodobne zpusobene stabilizaci. Tak s10e vede.
tabletus
Kolemjdoucí

Další stránka